Mimo przegranej mentalna wygrana z Nadstalem!!!

W dniu dzisiejszym podejmowaliśmy lidera naszej grupy zespół Nadstalu Krzaki Czaplinkowskie. Wszyscy zdawaliśmy sobie sprawę, że będzie to kluczowy mecz nie tylko tego sezonu, ale również przełomowy z punktu widzenia dalszego rozwoju naszej Drużyny. Czy był??? O tym w dalszej części tekstu.

70. Karolina Sierpińska

Rozpoczęliśmy tradycyjnie od przejęcia kontroli nad grą oraz narzuceniem rywalowi swoich warunków. Dominowaliśmy w każdej strefie boiska. Z bardzo dobrej strony pokazali się bez wyjątku wszyscy zawodnicy. Przeprowadzaliśmy ataki lewą, a po chwili zmienialiśmy akcje na prawą stronę. Umiejętnie potrafiliśmy wymienić kilka podań grając z rywalem w przysłowiowego dziada.  Bez zarzutu odbieraliśmy piłki wyprzedzając rywali. Mimo jednak koronkowych i ładnych dla oka akcji brakowało precyzji w oddawanych strzałach. Ze stworzonych kilku 100% sytuacji znakomicie wychodził bardzo dobrze dysponowany tego dnia bramkarz gości. Dwa razy strzeliliśmy w słupek. W 7 min. spotkania za faul na naszym zawodniku sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Ignacy i niestety mimo precyzyjnego strzału – cudowną paradą popisał się bramkarz gości. Wg. piłkarskiego powiedzenia niewykorzystane sytuacje lubią się zemścić. Tak też się stało. Długie prostopadłe podanie pomocnika Nadstalu trafiło pod nogi napastnika, który pozostawiony bez opieki najpierw oddał strzał, a za chwilę po dobitce i błędzie naszego bramkarza skutecznie wyprowadził drużynę na prowadzenie. 0:1 po pierwszej kwarcie.

Druga kwarta, w której trener Karol Bednarczyk wprowadził całą nową szóstkę miała bardzo zbliżony przebieg. Mając przewagę w polu stwarzaliśmy sobie sytuację za sytuacją. Strzały Ludwika, Kuby i Karola bronił bramkarz rywali. Brakowało również szczęścia, gdy po uderzeniach piłka lądowała na słupku oraz poprzeczce gości. Kiedy byliśmy bliscy wyrównania przyszedł drugi w tym meczu moment braku koncentracji. Przy stałym fragmencie gry, źle ustawieni nasi zawodnicy pozwolili na prostopadłe podanie po, którym napastnikowi Nadstalu pozostało skierować piłkę do bramki obok interweniującego Janka. 0:2 po II kwarcie.

Z nadzieją rozpoczęliśmy drugą połowę, w której obraz gry nieznacznie się wyrównał. Nadstal częściej wychodził z kontrami. Jednak do końca spotkania nie był już w stanie skutecznie zagrozić naszym bramkarzom. Mimo dobrej gry i kilku stworzonych sytuacji rywale dzielnie się bronili. Pod koniec kwarty po otrzymaniu podania w środku pola na strzał zdecydował się Kuba. Piłka precyzyjnie uderzona wpadła do bramki obok interweniującego bramkarza. Gol, który dawał nadzieję jak się okazało był ostatnią naszą bramką tego dnia. W kolejnych minutach mimo zdecydowanych ataków, strzałach po których już widzieliśmy piłkę w bramce, dryblingów naszych skrzydłowych wynik niestety nie uległ już zmianie.

Mimo przegranej 1:2 zdaniem wielu obserwatorów to nasi chłopcy zaprezentowali się bardziej dojrzale. Częściej utrzymywaliśmy się przy piłce. Oddaliśmy też więcej strzałów, mieliśmy więcej z gry… Mecz wygrywa jednak ta drużyna, która strzeli o 1 bramkę więcej niż rywal…

Serdecznie dziękujemy Wam ambitnej postawy oraz woli walki, która pokazaliście. Jesteśmy z Was dumni! Pamiętajcie, że nie zawsze wygrywa lepszy.

Pozwolę sobie na analogię i zadanie pytanie kto jest aktualnym MŚ?  Zapewne wielu odpowie, że RFN. Dla mnie osobiście MŚ jest Argentyna, gdyż praca trójki sędziowskiej w pamiętnym finale pozostawiała wiele do życzenia. Gdyby sędziowie dostrzegali brutalne faule naszych sąsiadów to zapewne oficjalny wynik byłby inny. Pamiętacie interwencję Neuera na linii pola karnego?

faul

Tak widzą interwencję internauci:

KO.argentyna

Jak zareagował sędzia?

Podyktował rzut wolny za faul na bramkarzu… Dzięki m.in. temu RFN jest MŚ.

To porównanie może zbyt wielkie, ale pokazuje wpływ decyzji sędziowskich na wynik meczu.

Po dzisiejszym meczu jesteśmy dumni z tego, że pokazaliście charakter. Wasze zaangażowanie, walka, przewaga w posiadaniu piłki, składne akcje skłaniają mnie do stwierdzenia, że dziś mimo przegranej narodziła się drużyna, która może wygrywać z każdym. Czy na boisku był ktoś bardziej wszechstronny od Ignacego? Wspaniale dryblujący jak Ludwik? precyzyjnie strzelający jak Kuba? szybki i zaangażowany jak Karolina? dynamicznie rozwijający się jak Janek i Franek? Odbierający każdemu piłkę jak Krystian? Inteligentnie grający jak Igor? Waleczny jak Kuba, Paweł i Przemek? Zaangażowany na całej długości boiska jak Karol? Pewny jak Kamil? Nieobliczalny jak Kuba i Maks ?     Jesteśmy z Was dumni!!! Pracujcie i cieszcie się z gry, a sukcesy przyjdą same!!! Piłkarsko wygraliśmy!!!

MLKS Józefovia vs KS Nadstal Krzaki Czaplinkowskie 1:2