Zwycięstwo w Lesznowoli 5:1. Bolesne kontuzje Kuby i Przemka.

Po ponad 2 tygodniowej ligowej przerwie w rozgrywkach drużyna 2005 A prowadzona przez trenera Karola Bednarczyka odniosła zasłużone zwycięstwo w wyjazdowym spotkaniu z FC Lesznowola.

Mecz, który miał dwa oblicza rozpoczął się od przewagi naszej drużyny, która w pierwszej kwarcie praktycznie nie schodziła z połowy rywala. W tym okresie gry potrafiliśmy sprawnie wyprowadzać piłkę od swojego bramkarza i konstruować akcje pod bramką rywala. Mimo licznych strzałów z dystansu piłka nieznacznie mijała bramkę. Z dobrej strony prezentował się również bramkarza gospodarzy, który skutecznymi interwencjami ratował swój zespół od utraty bramki. W końcówce kwarty na uderzenie z dystansu tuż po przejęciu piłki w środkowej części boiska zdecydował się Ignacy. Piłka precyzyjnie uderzona wpadła do bramki przy samym słupku. Na przerwę schodziliśmy przy stanie 1:0.

Druga kwarta miała podobny przebieg. Posiadaliśmy zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki. Koronkowe i zbyt indywidualne akcje kończyły się jednak niecelnymi strzałami. W naszej grze brakowało skutecznego tzw. ostatniego podania otwierającego drogę do bramki. W tym okresie zespoł Lesznowoli ograniczał się do prostej gry polegającej na wybijaniu piłki do napastników i szukania przez nich okazji strzeleckich. Po jednej z takich akcji przy biernej postawie naszych obrońców zawodniczka Lesznowoli strzałem tuż nad interweniującym naszym bramkarzem doprowadziła do wyrównania. Bramka na 1:1 dawała nadzieję gospodarzom na korzystny wynik w spotkaniu z liderem grupy.

Trzecią kwartę okupiliśmy niestety bolesnymi kontuzjami. Nasz najskuteczniejszy napastnik Kuba niefortunnie upadając na twardą murawę z bólem ręki musiał zejść z boiska. Wizyta na pogotowiu i prześwietlenie potwierdziło nasze przypuszczenia tj. złamanie ręki.

Na domiar złego w czwartej kwarcie nasz czołowy obrońca Przemek przy próbie odebrania piłki doznał skręcenia stawu skokowego. Mimo interwencji służby medycznej został przy pomocy kolegów zniesiony z boiska. Gips założony na nogę i absencja w kolejnych spotkaniach.

Kubie oraz Przemkowi życzymy udanej rehabilitacji oraz powrotu do zdrowia. Trzymajcie się!!!

W czwartej kwarcie mimo absencji naszych dwóch czołowych zawodników cała drużyna pokazała się z bardzo dobrej strony. Potrafiliśmy zagrać zespołowo i stworzyć sobie szereg dogodnych sytuacji. W przeciwieństwie do wcześniejszych kwart sprawnie wyprowadzaliśmy piłkę od naszego bramkarza wymieniając przy tym kilkanaście podań. Tym razem te najważniejsze – ostatnie podania były bardzo precyzyjne. Na prowadzenie 2:1 wyprowadził nas Ignacy. Kolejne bramki po pięknych zespołowych akcjach zdobyli: Kuba Broniszewski na 3:1 (praktycznie weszliśmy z piłką do bramki) Przemek na 4:1. Bramkę na 5:1 po równie pięknej, zespołowej akcji i podaniu Maksa zdobył Karol.

Mimo, że wynik 5:1 odzwierciedla przebieg gry to okupiony został bolesnymi kontuzjami Kuby oraz Przemka. W obliczu absencji w tym meczu naszego kapitana Igora, a także kontuzjowanego Pawła kolejny mecz z Nadstalem jest szansą na pokazanie się zmienników naszej pierwszej „6”. Liczymy, że skutecznie miejsce po nieobecnych zajmą ich dotychczasowi zmiennicy. Być może jest to również szansa dla chłopców z Drużyny 2005 B.

Wierzymy w Was!!!

FC LESZNOWOLA vs MLKS Józefovia 1:5

Wyniki 8 kolejki

Data Gospodarze Goście Wyniki
Czerwiec 4, 2016 pobrane (2)UKS Żagle Warszawa oksOKS Start Otwock 5 – 3
Czerwiec 4, 2016 lesznowolaFC LESZNOWOLA logotrnspMLKS Józefovia 1 – 5
Czerwiec 4, 2016 KS NadstalKS Nadstal Krzaki Czaplinkowskie indeksSRT MŁODE ORŁY HALINÓW 5 – 0