Zwycięstwo w spotkaniu z FC Lesznowolą.

W trzeciej kolejce nasza drużyna po raz pierwszy w roli gospodarza podjęła drużynę FC Lesznowola.

Trener Karol Bednarczyk na spotkanie powołał 13 zawodników, których podzielił na dwa składy.

Skład występujący w 1 i 3 kwarcie : Janek Bytniewski, Paweł Maziarz, Przemek Pudełek,Igor Podgórski, Ignacy Ognicha, Kuba Baracz, Krystian Wasik.

Skład występujący w 2 i 4 kwarcie : Janek Bytniewski, Karolina Sierpińska, Mateusz Broniec, Kamil Padewski, Kuba Broniszewski, Karol Gnieździło, Maksymilian Bandurski,

MLKS Józefovia vs FC LESZNOWOLA 6:0

Po raz pierwszy w Drużynie A w bramce zadebiutował Janek Bytniewski, który swoimi udanymi interwencjami potwierdził, że stanowił będzie dużą konkurencję dla nieobecnego dziś Franka Matyszkiewicza.

Spotkanie rozgrywane w rzadkim dla tej pory roku upale toczyło się pod zdecydowaną przewagą naszej drużyny. W pierwszej kwarcie praktycznie nie schodziliśmy z połowy Lesznowoli, która mimo naszej przewagi skutecznie broniła swojej bramki. Pod koniec kwarty na indywidualną akcję zdecydował się Przemek, który po minięciu jednego z rywali dograł piłkę na skrzydło do Krystiana. Ten zaś rozegrał z nim tzw. klepkę w wyniku, której Przemek płaskim strzałem przy samym słupku wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie. 1:0 po pierwszej kwarcie.

W drugiej kwarcie zagraliśmy koncertowo. Środek pola całkowicie opanował Kuba Broniszewski, który co chwilę swoimi indywidualnymi rajdami stwarzał zagrożenie pod bramką rywali. W jednej z akcji Kuba po odebraniu piłki zawodnikowi Lesznowoli zdecydował się na samotny rajd, który zakończył bramką na 2:0. Z bardzo dobrej strony w tej części gry pokazali się Karol oraz Maks, których dwójkowe akcje stwarzały dla rywali dużo kłopotów. Po jednej z nich Karol dograł piłkę w środkową część pola karnego, a nieobstawiony Maks strzałem pod poprzeczkę wyprowadził drużynę na 3:0. W jednej z ostatnich akcji piłkę w środku pola odebrał Kuba i dograł ją na skrzydło do Karola, który minąwszy obrońcę wyłożył ją Krystianowi. Na przerwę schodziliśmy przy stanie 4:0.

W kwarcie trzeciej rywale kilka krotnie zagrozili naszej bramce, jednak Janek za każdym razem wychodził obronną ręką. Najgroźniejszą akcję Lesznowola zakończyła strzałem w słupek. Chwilę po tym bramkę na 5:0  po indywidualnej akcji strzelił Ignacy.

W ostatniej kwarcie mimo kilku niewykorzystanych sytuacji ostatnią bramkę w meczu zdobył Przemek. Do końca spotkania obraz gry nie uległ zmianie. Rywale mimo kilku sytuacji nie potrafili skutecznie zagrozić bramce Janka. Wynik 6:0 całkowicie oddaje sytuację na boisku oraz przewagę naszej drużyny.

Tabela – III liga okręgowa E1 ORLIK grupa 2 (RW)