Piątek 13-go.

Spotkaniem z OKS Otwock nasza drużyna rozpoczęła mecze rewanżowe rundy wiosennej sezonu 2015/2016. Mecz rozgrywaliśmy nietypowo… w piątkowy wieczór i na dodatek w piątek 13 -go.

Z uwagi na piątek 13-go trener wierząc w przesądy na dzisiejsze spotkanie powołał 13 zawodników.

Skład drużyny stanowili: Maciek, Ludwik, Krystian, Paweł, Kuba Baracz, Przemek, Ignacy, Maks, Kamil, Kuba Oskędra, Karol, Karolina oraz Staś.

W bramce pod nieobecność Franka całe spotkanie rozegrał Maciek, który jeszcze raz potwierdził, iż mimo, że jest młodszy stanowi duże wzmocnienie dla naszego rocznika i z całą pewnością należy do największych talentów na swojej pozycji w naszym klubie.

I kwartę drużyny rozpoczęły dość ospale badając wzajemnie swoje możliwości. Od 5 minuty zarysowała się nasza przewaga. W kolejnych minutach stworzyliśmy kilka groźnych sytuacji pod bramką rywali. Niestety w sytuacjach sam na sam strzały: Krystiana x 2, Kuby x 2, Ignacego x 1 bronił bardzo dobrze dysponowany tego dnia bramkarz OKS-u. Pod koniec kwarty po jednej z akcji rywale wybijając piłkę na tzw. aferę szybko ustawili pressing w wyniku, którego Paweł wyprowadzając akcję zagrał piłkę wprost pod nogi rywala. Strzał zawodnika OKS-u okazał się bramką dnia. Piłka uderzona z narożnika pola karnego wpadła w samo okienko w długi róg bramki obok bezradnego Maćka.

Na trybunach słychać było pierwsze odgłosy niezadowolenia. Ktoś z malkontentów zanucił : „czarno to widzę, hej Józa czarno to widzę”. Na pierwszą przerwę schodziliśmy przy stanie 0:1 mocno zasmuceni wśród wzmagającego się wiatru i czarnych chmur, które tego dnia od strony Otwocka nadciągnęły nad Świder. To nie był nasz dzień. Czyżby przełożenie meczu na 13-go to miała być tajna broń OKS-u???

II kwarta rozpoczęła się po dłuższej i mało przyjemnej rozmowie trenera z zawodnikami. To, że gramy w piątek 13-go nasza drużyna potwierdzała w kolejnych kwartach. Mimo bramki wyrównującej Kuby Baracza seriami marnowaliśmy znakomite 100-procentowe sytuacje… kolejno: Kuba x 2, Kuba Oskędra x 2 i Krystian x 1. Pod koniec kwarty potrafiliśmy jednak strzelić jeszcze dwie bramki. Najpierw Krystian wyprowadził nas na prowadzenie następnie Kuba Oskędra podwyższył na 3:1. Mimo prowadzenia pozostał niedosyt z niewykorzystanych sytuacji.

III i IV kwarta miały bardzo podobny przebieg. Piątek 13-go dawał się nam we znaki najpierw w postaci obfitego deszczu, a później straconej bramki po strzale bezpośrednio z rzutu wolnego. Zastanawiające jest to, że piłka kolejny raz wpadła w samo okienko bramki. W odpowiedzi nasz zawodnik grający w koszulce z nr… 13 (czytane wspak) od niechcenia uderzył piłkę z ponad 13-tu metrów , która z prędkością 13 km/h ugrzęzła w narożniku bramki tj. w miejscu przecięcia się 13-go cm poniżej poprzeczki i 13-go cm obok słupka.  Fachowcy mówią o tym miejscu bramki: „same okno”!!! Po tej bramce przyszły… kolejne niewykorzystane setki. Najpierw Karol, później udanie debiutujący w drużynie Staś, a na koniec Ignacy. Jak pech to pech. W przekroju całego spotkania zmarnowaliśmy 13 100-procentowych sytuacji. Na osłodę bramki podwyższające wynik zdobyli: Ignacy i Ludwik.

Na domiar złego w aparacie kierownika, który tego dnia wykonywał zdjęcia rozładowała się bateria. Jak się później okazało całość galerii z dzisiejszego meczu liczy … jedynie 13 zdjęć.

Niestety nasi kibice tj. 13 zawodnik (12-tym był sędzia, który tego dnia wszystkie kwarty skracał do 13 minut) mieli również pecha. Na meczu brakowało zarówno dopingu jak i bębna co podczas spotkań Rocznika 2005 nie zdarzyło się jeszcze nigdy. Należy przypomnieć, że doping na meczach naszej drużyny nie należy do tych przypominających mecze siatkarskie (zorientowani wiedzą o co chodzi) lecz naprawdę uskrzydla 🙂

Czy zwycięstwa przestały już nas cieszyć?

W załączeniu smutna statystyka z piątku 13-go, w tym 13-cie wykonanych zdjęć.

Niestety w momencie pojawienia się tęczy bateria w aparacie odmówiła posłuszeństwa.

70. Karolina Sierpińska

Tabela – III liga okręgowa E1 ORLIK grupa 2 (RW)

Maj 15, 2016 lesznowolaFC LESZNOWOLA indeksSRT MŁODE ORŁY HALINÓW 6 – 4
Maj 14, 2016 KS NadstalKS Nadstal Krzaki Czaplinkowskie pobrane (2)UKS Żagle Warszawa 10 – 1
Maj 13, 2016 logotrnspMLKS Józefovia oksOKS Start Otwock 8 – 2

Zdjęcia : 13 szt