Mamy lidera, hej Józa mamy lidera!

W dniu dzisiejszym jako gospodarz  podejmowaliśmy dotychczasowego lidera naszej grupy SRT Młode Orły Halinów.

Trener Karol Bednarczyk na dzisiejszy mecz powołał 15 zawodników w tym dwóch bramkarzy Franka oraz debiutującego w naszej drużynie zawodnika rocznika 2006 Maćka Kielera.

I kwartę rozpoczęła drużyna w skład, której weszli: Franek Matyszkiewicz, Paweł Maziarz, Igor Podgórski, Przemek Pudełek, Ignacy Ognicha, Krystian Wasik, Kuba Oskędra.

W ciągu pierwszych 5 minut po bramkach Krystiana, Kuby oraz Ignacego wyszliśmy na prowadzenie 3:0.Kolejne bramki strzelili: Krystian oraz Ignacy. Całą 1 kwartę zakończyliśmy zdecydowanym prowadzeniem 6:1. Rywale z kilku stworzonych sytuacji potrafili wykorzystać jedną, w której napastnik Orłów w sytuacji sam na sam pokonał naszego bramkarza.

Wysokie prowadzenie po I kwarcie skłoniło trenera do wprowadzenia zupełnie nowej szóstki w drugiej kwarcie.

Skład drugiej szóstki stanowili: Mateusz, Kuba Broniszewski, Kamil, Kuba Gołembiewski, Karol, Kuba Baracz, Ludwik.

Niestety mimo kilku stworzonych przez naszą drużynę dogodnych sytuacji  to rywal strzelił 3 bramki doprowadzając do stanu 6:4 oraz niepotrzebnego zdenerwowania. Dodatkowo Franek przy stanie 6:4 obronił rzut karny.

Trzecią kwartę rozpoczęła nasza pierwsza szóstka. Jednak rywale zwietrzyli swoja szansę i w dalszym ciągu szli za ciosem. Kwartę przegrywamy 1:2 pozwalając rywalom nawet doprowadzić przez moment do wyrównania 6:6. W kilku sytuacjach sam na sam obronną ręką wyszedł Maciek, który potwierdził swoje wysokie umiejętności. W jednej z groźnych sytuacji najpierw wspaniałą paradą obronił strzał ręką, a za chwilę dobitkę nogą.

W ostatniej kwarcie trener pozostawił na placu boju pierwszy skład i dokonywał już pojedynczych zmian. Taktyka szybko przyniosła efekt. Ostatnią kwartę wygraliśmy 5:2 dzięki czemu cały mecz zakończył się wynikiem 12:8. Cieszy zwycięstwo oraz powrót na pozycję lidera. Doskonałą formę strzelecką w dalszym ciągu utrzymuje Ignacy (5 bramek) oraz Kuba (3 bramki). Pozostali zawodnicy również dokładają swoje cegiełki : Krystian (2 bramki w tym bramka z dystansu otwierająca wynik), Przemek, Igor (1 bramka, pięknej urody po strzale głową z dośrodkowania z rzutu rożnego).

Jedyny niedosyt po meczu to duża ilości straconych bramek. Osiem to zdecydowanie za dużo.

W przekroju całego spotkania na wyróżnienie zasługuje cały zespół, który po dzisiejszym zwycięstwie wyszedł na pozycję lidera grupy oraz głównego kandydata do awansu.

MLKS Józefovia vs SRT MŁODE ORŁY HALINÓW 12:8

Tabela – III liga okręgowa E1 ORLIK grupa 2 (RW)

Maj 8, 2016 lesznowolaFC LESZNOWOLA pobrane (2)UKS Żagle Warszawa 3 – 7
Maj 7, 2016 oksOKS Start Otwock KS NadstalKS Nadstal Krzaki Czaplinkowskie 2 – 7
Maj 7, 2016 logotrnspMLKS Józefovia indeksSRT MŁODE ORŁY HALINÓW 12 – 8