UWAGA: LINK do pełnej FOTOGALERII w GOOGLE!
na dole artykułu-Darek

Kluczowe zwycięstwo w derbach powiatu otwockiego, Józefovia liderem!

Po arcyciekawym spotkaniu obfitującym w wiele emocji, piękne akcje, a przede wszystkim walkę do ostatniej sekundy meczu inkasujemy 3 pkt..  Wygrana przybliża nas do upragnionego awansu, który możliwy będzie już w przyszły weekend. Warunkiem jest jednak korzystny rezultat w meczu OKS z Piasecznem (remis lub wygrana Piaseczna).

Przygotowania do meczu rozpoczęliśmy na długo przed jego rozpoczęciem. Jednostki treningowe w trakcie tygodnia poświęcone były na ćwiczenie rozwiązań taktycznych, które miały sprawdzić się podczas meczu. W sobotę w przededniu meczu Drużyna miała stronić od długiego przebywania na słońcu oraz nadmiernego wysiłku.

W dniu meczu pełni obaw o wysoką temperaturę odetchnęliśmy po tym jak na niebie pojawiły się chmury i wyczuwalny był powiew wiatru.

Do spotkania podeszliśmy profesjonalnie i w pełni skoncentrowani. Rozpoczęliśmy w ustawieniu z dwoma zmianami. Za Oliwiera od pierwszej minuty zagrał Filip, a w środku pod nieobecność Mikołaja zagrał Maks. Od pierwszych minut zarysowała się przewaga naszego zespołu. Potrafiliśmy umiejętnie rozgrywać akcje skrzydłami i zakończyć je dośrodkowaniem i strzałem. Pierwszą doskonałą sytuację miał Damian, którego strzał skutecznie sparował na rzut rożny najlepszy w ekipie OKS-u bramkarz. Po chwili dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego powinniśmy zamienić na bramkę. Niestety piłka minęła naszych dwóch zawodników. W 15 min. skutecznie akcję OKS przerwał Kuba, który zagrał piłkę do będącego w doskonałej sytuacji Ludwika. Ludwik wychodząc na pozycję sam na sam strzałem obok bramkarza doprowadził do prowadzenia. Prowadziliśmy 1:0 i w dalszym ciągu posiadaliśmy przewagę tworząc kolejne groźne sytuacje. Do przerwy jednak wynik nie uległ zmianie.

LINK do pełnej FOTOGALERII w GOOGLE!

Autor: Darek

20170521_104216

20170521_104306

20170521_104629

20170521_10473220170521_104808

Po przerwie goście od początku zagrali bardziej ambitnie i agresywnie. W tej części gry to OKS oddawał zdecydowanie więcej strzałów. Po jednym z nich w 32 min. Janek sparował piłkę na rzut rożny. Dośrodkowanie zawodnik OKS – u zamienił na bramkę wyrównującą. 1:1 i 28 min. do końca. Mecz praktycznie zaczynaliśmy od początku. Zachęceni dopingiem nasi zawodnicy wrócili do gry. Walczyliśmy o każdy skrawek boiska. OKS stwarzał zagrożenie jedynie po stałych fragmentach gry. Na 12 min. przed końcem popisową akcję przeprowadził Karol, który dwukrotnie zakręcił obrońcą i gdy miał już przed sobą jedynie bramkę hukną lewą nogą tuż przy słupku. Piłka zatrzepotała w siatce… prowadziliśmy 2:1. W końcówce dwukrotnie jeszcze zagroziliśmy bramce gości. Niestety nasze kontry przerywali obrońcy rywali. OKS zaś groźnymi strzałami z dystansu próbował zagrozić bramce Janka. Gdy po 4 doliczonych minutach sędzia zakończył spotkanie wspólnie odśpiewaliśmy : „mamy lidera, hej Józa mamy lidera”.

Za tydzień mecz z Sobieniami, które nie raz pokazały się z dobrej strony. Czeka nas kolejny mecz walki.