W drugiej kolejce II ligi Józefovia wygrywa z Championem Warszawa.

STF CHAMPION Warszawa vs MLKS Józefovia 2:4 (1:2)

Relacja z pierwszego wyjazdowego spotkania drużyny 2005 B…
Wyniki II kolejki:
W drugiej kolejce drugoligowych rozgrywek drużyna B rocznika gościła w Głoskowie, gdzie spotkała się drużyną STF Champion II.
Pierwsze kilka minut meczu to zacięta walka z lekką przewagą naszej drużyny, która w tym czasie wykonała 2 rzuty różne i kilka razy próbowała wejść z piłką w pole karne rywala, niestety bez sytuacji strzeleckich. Nieliczne kontry przeciwnika przerywane były sprawnymi pułapkami ofsajdowymi dobrze zorganizowanej obrony Józefovii. W kolejnych minutach nasza formacja ofensywna nie może się przedrzeć przez szczelną obronę Championa, który próbuje straszyć długimi piłkami do napastników.Wreszcie w 13. minucie pierwszy celny strzał w meczu oddaje Cryha – dobre uderzenie z wolnego z trudem przenosi nad poprzeczką bramkarz STF. Gospodarze odpowiadają większą intensywnością gry i, niestety, ich wysoki pressing odnosi zamierzony skutek – błąd w rozegraniu kończy się stratą w obronie i celnym strzałem napastnika Championa w prawy róg bramki Józefovii.
Strata bramki działa jednak na naszych zawodników mobilizująco. Już dwie minuty później prostopadłe podanie od Seby otrzymuje Vito i znajduje się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, jednak naciskany przez wracających obrońców nie wahając się oddaje strzał sprzed szesnastki, niestety niecelny. W 20. minucie sam na sam z bramkarzem znajduje się tym razem Porek, a gospodarzy ratuje bardzo dobre wyjście bramkarza i interwencja jeszcze przed polem karnym. Minutę później Porek zagrywa prostopadłą piłkę do Vita, który w sytuacji sam na sam na raty doprowadza do remisu – oddaje strzał w słupek, ale przejmuje piłkę i z ostrego kąta kieruje ją do siatki. Brawa dla całej drużyny za reakcję po stracie gola!
Niestety po wyrównaniu oddajemy inicjatywę i do głosu dochodzą coraz lepiej grający zawodnicy STF Champion. Kolejne kilkanaście minut to ataki gospodarzy, te najgroźniejsze zatrzymane przez naszych obrońców i bramkarza – najpierw strzał napastnika STF blokuje Pablo, później Karlos w ostatnim momencie przecina podanie do będącego przed pustą bramką zawodnika gospodarzy. Wreszcie w 34. minucie bardzo mocny strzał świetnie broni Kubeł, a przed utratą gola po dobitce ratuje Józę słupek.
Z okresu przewagi gospodarzy wychodzimy jednak obronną ręką, a w 37. minucie po podaniu Cryhy w pole karne między dwóch zawodników STF wpada Piegus, mija kolejnego obrońcę i silnym płaskim strzałem pokonuje bramkarza.
W ostatniej minucie pierwszej połowy po raz kolejny serca kibiców Józy mocno zadrżały – napastnik Championa mija naszego bramkarza, ale jego strzał na bramkę przecina Karlos. Z pierwszej połowy schodzimy z przewagą jednej bramki.

Początek połowy to okres wyrównanej walki, który szybko kończy się dla nas stratą bramki – po akcji prawym skrzydłem i wyprzedzeniu naszych obrońców zawodnik Championa oddaje strzał spoza pola karnego obok wychodzącego bramkarza. Tym razem po bramce gospodarzy to oni dostają wiatru w żagle i przejmują inicjatywę. Z ich ataków Józa wychodzi obronną ręką i z upływem minut coraz mocniej zaznacza swoją obecność. W 55. minucie wszystkim przypomina się niemal identyczna sytuacja z meczu pierwszej kolejki, kiedy to idealnie wymierzonym strzałem Pablo ustalił wynik na 6:0. Tym razem po rzucie wolnym z około 22 metrów z okolic narożnika pola karnego, wykonanym przez tego samego zawodnika, piłka mija prawy słupek. Minutę później dzięki wysokiemu pressingowi niedokładne zagranie obrońcy STF zostaje przejęte przez Stasia, który natychmiast podaje do Damiana, a ten, znajdując się tuż przed linią pola karnego, od razu podejmuje decyzję i lobuje wychodzącego bramkarza – niestety niecelnie. W 59. minucie Vito po kolejnej kontrze Józefovii oddaje strzał z pierwszej piłki… tuż obok słupka. Wreszcie kolejny atak naszej drużyny kończy się bramką – po podaniu Bońka Porek wygrywa pojedynek biegowy z obrońcami, wychodzi sam na sam i zwodem mija bramkarza. Jednak wyrzuca się przy tym mocno na bok i umożliwia powrót obrońcy, którego oszukuje zwodem i pewnym strzałem trafia do siatki. Brawa za opanowanie, zimną krew i świetne wykończenie akcji!

Po utracie bramki do nadrabiania strat rzucili się zawodnicy STF Champion, a ich ataki zaowocowały kilkoma sytuacjami pod naszą bramką i dwoma karami dwuminutowymi dla naszych zawodników – Aleksa i Karlosa. Grając w osłabieniu udaje nam się jednak zagrozić bramce gospodarzy – w 72. Minucie po akcji skrzydłem Dawid zagrywa do Porka, którego strzał broni bramkarz.
W 77. minucie mecz zamyka ten, który rozpoczął strzelanie dla Józy, czyli Vito, który po podaniu Karlosa wykonuje rajd z piłką z własnej połowy, wyprzedzając obrońców gości, mijając bramkarza i celnie strzelając do pustej bramki. Imponująca szybkość i świetna kontrola nad piłką!
Ostatnie minuty meczu to dalsze ataki naszej drużyny, kilka wykonanych rzutów rożnych i nieliczne ataki STF, spośród których ostatni kończy się rzutem wolnym i strzałem tuż obok słupka.

Z trudnego terenu, po dość wyrównanej walce na nierównym boisku, utrudniającym sprawne operowanie piłką, wywieźliśmy trzy cenne punkty i umacniamy się na pozycji wicelidera grupy. Kolejny mecz to prawdopodobnie najtrudniejsze spotkanie w pierwszej serii – za tydzień gościmy na Dolnej lidera – Wilgę Garwolin.

Brawa dla wszystkich zawodników za walkę i zaangażowanie, brawa dla trenera, brawa dla kibiców – tak głośno na meczu Józy dawno nie było!

II liga okręgowa C2 Trampkarz grupa 2 (RW)

Data Gospodarze Goście Wyniki
Marzec 31, 2019 STF CHAMPION Warszawa MLKS Józefovia 2 – 4
Marzec 31, 2019 LKS Jedność Żabieniec GKS Wilga Garwolin 2 – 3
Marzec 30, 2019 KS Nadstal Krzaki Czaplinkowskie LKS Mazur Karczew 2 – 2
Marzec 30, 2019 ADVIT Wiązowna MKS Piaseczno 1 – 5
Tabela po II kolejce:
Pozycja Mecze Zwycięstwo Remis Porażka Bramki strzelone Bramki stracone Różnica bramek Punkty