Wygrana po horrorze z Nadstalem Krzaki Czaplinkowskie.

W ostatnim spotkaniu pierwszej fazy rozgrywek zespół 2005B udał się do Krzaków Czaplinkowskich na spotkanie z Nadstalem.

Niestety kolejny raz trener Dorian nie mógł skorzystać ze wszystkich swoich graczy. Tym razem zabrakło: Eryka, Kuby B.,Kuby W. oraz przebywających na zagranicznych testach Stasia oraz Damiana.

KS Nadstal Krzaki Czaplinkowskie vs MLKS Józefovia

Maj 4, 2019, godz. 11:00

Skład wyjściowy

1. Kacper Sitnik
3. Łukasz SmoleńAsysta
4. Ludwik MoraczyńskiBramka
6. Karol Pawłowski
9. Dawid Rosłoniec
11. Sebastian BrzuzyAsysta
19. Kacper Gryzik
20. Krystian Kacprzak
26. Kamil LicbarskiBramkaBramka
32. Karol GnieździłoBramkaBramka
36. Grzegorz Pijanowski
43. Piotr PasekAsystaAsysta
43. Maciej Ogrodziński
44. Mateusz Cymerman
47. Dawid SzumidłoAsysta

I połowa na remis

Spotkanie rozpoczęło się od naszej inicjatywy oraz chęci rozegrania ataku pozycyjnego i zdobycia bramki.

0:1 Nadstal wykorzystuje rzut karny.

Drużyna gości szukając swoich szans w długich zagraniach do napastników doprowadza do groźnej sytuacji , w której napastnik Nadstalu w polu karnym zostaje „wycięty równo z trawą”. Pewnie wykonany rzut karny daje gospodarzom prowadzenie.

W nasze szeregi wkrada się niedokładność. Staramy się za wszelką cenę stworzyć klarowną sytuację. Niestety w kolejnych minutach nie jesteśmy w stanie zagrozić bramce gospodarzy.

1:1 – Karol doprowadza do wyrównania.

W 27 min spotkania Karol G. po zagraniu Łukasza przeprowadza piękną akcję prawym skrzydłem. Mijając 3 rywali strzałem pod poprzeczkę z narożnika pola karnego doprowadza do wyrównania.Bramka – Karol Gnieździło na 1:1

Rywale wobec naszego naporu grają całą drużyną na swojej połowie skutecznie broniąc bramki. W końcówce dogodną sytuację wypracowuje Grzesiek, jednak piłka po jego strzale mija nieznacznie bramkę Nadstalu.

II połowa – emocje godne najlepszych!

Podobnie jak w meczu z Jednością od początku drugiej połowy przejmujemy inicjatywę i w pełni kontrolujemy grę.

Aktywni są nasi środkowi Kuba, Sebastian oraz Piotrek. Zaczynamy wykorzystywać skrzydłowych Ludwika Dawida oraz Maćka.

Po akcji środkiem pola i faulu na Sebastianie sędzia dyktuje rzut wolny. Precyzyjny i mocny strzał Piotrka trafia w lewy słupek bramki i mijając całą linię bramkową wychodzi na aut z drugiej strony linii końcowej. Po chwili rzut wolny wykonany przez Karola Pawłowskiego mija prawy słupek bramki.

Groźne strzały z dystansu na bramkę gospodarzy oddają : Kacper oraz Sebastian.

2:1 Karol daje prowadzenie.

W 48 min. Sebastian doskonale zagrywka do Karola, który oddaje techniczny, ale zbyt lekki strzał na bramkę gospodarzy. Piłka odbija się od lewego słupka i wolno tocząc się przekracza całym swoim obwodem linię bramkową. 2:1 !

3:1 Ludwik podwyższa prowadzenie.

W 52 min. Po doskonałej akcji Piotrek zagrywa w uliczkę do Ludwika, a ten precyzyjnym strzałem umieszcza piłkę tuż przy słupku bramki rywali.

Mając całkowitą przewagę i w pełni kontrolując grę dostajemy „zadyszki”

2:3 Nadstal zmniejsza przewagę.

W 61min. niegroźny strzał z narożnika linii pola karnego Nadstalu zaskakuje naszego bramkarza. Rywale strzelając kontaktową bramkę idą za ciosem.

3:3 remis na 7 min przed końcem.

W 73 min gospodarze doprowadzają do zamieszania pod naszą bramką. Przy próbie wybicia przez naszego zawodnika piłka zostaje nabita w nogi rywala i wpada do naszej bramki. 3:3.

4:3 i 5:3 Riposta Józefovii !

Na gola rywali odpowiadamy natychmiastowo. Piotrek po dryblingu środkiem pola zagrywka do Kamila, a ten wykorzystując swoją szybkość wygrywa pojedynek biegowy z obrońcą i strzałem pod poprzeczkę daje Józie prowadzenie!

W ostatniej akcji meczu tym razem Piotrek zagrywka do Messiego, który wykłada piłkę Kamilowi. Bramkarz Nadstalu przy precyzyjnym strzale Kamila jest bezradny.

Wygrywamy 5:3 pokazując charakter typowy dla najlepszych! W ciężkich momentach doprowadzamy do remisu 1:1, a tuż przed końcem przechylamy szale na swoją korzyść!

Brawo Józa!

Autor : Kresy