Zwycięstwo z Wkrą Pomiechówek!

W trzeciej kolejce spotkań Józefovia 2005 B pokonała Wkrę Pomiechówek 5:1. Po wysokim zwycięstwie z AP 11 Legionowo nasze apetyty były jeszcze większe. Tym bardziej, że drużynę bezpośrednio prowadził już trener Dorian, a w miejsce wykartkowanych Jakuba i Łukasza zagrali Krystian Wasik, Piotrek Pasek, Kacper Sitnik i Olaf Każuch.

Mecz rozpoczęliśmy od wzajemnego badania sił. Goście cofnięci na własną połowę starali się wciągnąć nasz zespół i wyprowadzić szybką kontrę. Z bardzo dobrej strony pokazywał się na lewym skrzydle zawodnik gości z nr 4. Józefovia długo utrzymywała się przy piłce. Swoich szans szukaliśmy w prostopadłych zagraniach do Damiana i Karola. Po jednym z nich Damian wykorzystując swoją szybkość wyszedł na pozycję sam na sam i zamiast strzelać, próbował jeszcze ograć bramkarza. Niestety, ale wyjechał z piłką poza linię boczną boiska.

W 20 min. dobre podanie Damiana na bramkę na 1:0 zamienił Karol.

W końcówce pierwszej połowy szukaliśmy swoich szans w strzałach z dystansu. Strzały Kuby, Stasia i Piotrka okazały się niecelne. Do końca 1 połowy wynik nie uległ już zmianie.

Druga połowa była zdecydowanie bardziej interesująca. Od początku Józa starała się zdominować zespół Wkry. Graliśmy agresywnie, skutecznie w odbiorze, a przede wszystkim poprawnie w utrzymaniu się przy piłce.

W ok. 45 min. dobrego zagrania od Ludwika nie wykorzystał Damian, a po chwili strzał Krystiana zamykającego akcję o centymetry mija prawy słupek bramki Wkry.

W 48 min. po dośrodkowaniu Damiana bramkę na 2:0 zdobywa Ludwik. Kolejna akcja Józy to popis zespołowej gry całego zespołu. Po najpiękniejszą akcji meczu, w której piłka wędrowała jak po sznurku od linii obrony po atak zdobywamy rzut wolny. Po mocnym strzale Dawida bramkarz gości „wypluwa” piłkę do której dopada Krystian i mamy 3:0. Czwarta bramka to efekt udanego przechwytu Ludwika, który po rajdzie prawym skrzydłem i precyzyjnym dośrodkowaniu wymusza błąd obrońcy Wkry. Bramka samobójcza i 4:0 dla Józefovii!

W końcówce wywalczamy kolejny rzut wolny. Mocnym i precyzyjnym  uderzeniem Kuba Książek podwyższa na 5:0.

Honorową bramkę na 5;1 pięknym strzałem pod poprzeczkę zdobywa napastnik Wkry.

Wygrywamy 5:1 i z dorobkiem trzech zwycięstw zostajemy liderem!

Brawo Józa!

Tabela – III liga okręgowa C2 Trampkarz grupa 1 (RJ)

Pozycja Mecze Zwycięstwo Remis Porażka Bramki strzelone Bramki stracone Różnica bramek Punkty