Wygrana z AJPD.

W drugiem swoim meczu w ramach rozgrywek III ligi zespół trenera Doriana podejmował na własnym boisku drużynę APJD Warszawa. Spotkanie rozegrane zostało nietypowo – w czwartek o godz. 17.00.

MLKS Józefovia vs APJD Sport Warszawa 5:1 (3:0)

Wrzesień 6, 2018, Stadion główny Józefovii ul. Dolna 19, godz. 17:00

 

Zaledwie kilka dni miał trener Dorian po dość pechowej porażce z Zielonką na przygotowanie zespołu do meczu z APJD. Prawie 100% frekwencja na treningach oraz znacznie bardziej intensywniejsze treningi w połączeniu z dobrą motywacją drużyny w czwartkowe popołudnie dały właściwy efekt.

Spotkanie rozpoczęliśmy od zdecydowanych ataków. Już w pierwszych minutach z dobrej strony popisał się grający na lewym skrzydle Damian. Po udanym dryblingu i sytuacji sam na sam strzelając z ostrego kąta niestety nieznacznie chybił. Tuż po chwili w podobnej sytuacji na prawym skrzydle znalazł się Ludwik. Jego strzał minął o 30 cm prawy słupek bramki. Podpowiedź trenera : ” uderz mocno i precyzyjne, albo dograj na długi słupek” szybko przyniosła wymierne efekty.  Po chwili akcje skrzydłowych kończyły się precyzyjnymi zagraniami do naszego środkowego Karola. Po jednym z jego strzałów nasz zespół wywalczył rzut rożny. Precyzyjne dośrodkowanie Dawida na bramkę z najbliższej odległości zamienił Karol.

Rywale, w swoich nielicznych próbach ataku w tej części gry wypracowali sobie znakomita okazję. Z sytuacji sam na sam obronną ręką wyszedł nasz bramkarz Kuba. Przewaga, która uzyskaliśmy w tej części gry, szczególnie w odbiorze piłki oraz utrzymaniu się z nią przez naszych środkowych Maksa, Stasia oraz Kubę zaowocowała kolejnymi sytuacjami. Po strzale Stasia piłkę na 6 metrze przyjął Karol, który próbował jeszcze dograć do lepiej ustawionego Damiana. Niestety strzał naszego skrzydłowego minął o kilka cm. prawy słupek bramki.

Kolejne 2 min. to popis skutecznej gry całego naszego zespołu. Po akcji środkiem boiska Kuba Książek zagrywa do Maksa ten do Stasia, który wykłada piłkę lepiej ustawionemu Karolowi, a ten podwyższa na 2:0. Tuż po wznowieniu kolejny raz Karol otrzymuje dobre podanie i będąc w sytuacji 1×1 z ostatnim obrońcą zakłada mu siatkę,  po chwili strzałem obok bramkarza gości podwyższa na 3:0.

Hat-trick Karola w niespełna 7 min. Brawo!

Mimo, kilku dogodnych sytuacji na przerwę schodzimy z wynikiem 3:0.

W końcówce pierwszej i w całej drugiej połowie  szansę na grę otrzymują nasi rezerwowi. Wszyscy bez wyjątku pokazują się z dobrej strony. Widać zaangażowanie i walkę.

Kolejne sytuacje stwarzamy sobie jedna za drugą i niestety seryjnie je marnujemy. Karol x 3, Ludwik x 2 i Damian x4. Brakuje właściwego ułożenia stopy, koncentracji przy strzale, a przede wszystkim precyzji.

W ok. 65 min. po dośrodkowaniu Ludwika strzałem z woleja w poprzeczkę uderza Damian, a po jego dobitce piłka grzęźnie w siatce rywali. Prowadzimy 4:0 !

Bramkę na 5:0 po asyście Maksa strzela Ludwik.

Będąc pewni swego częściowo oddajemy pole rywalom z Warszawy, którzy co raz bardziej zagrażają bramce Kuby. Po szybkiej kontrze sam na sam z naszym bramkarzem wychodzi napastnik gości. Próba ratowania sytuacji kończy się faulem Dawida, za która otrzymuje czerwoną kartkę. Grając w osłabieniu nie wykorzystujemy kolejnych sytuacji, a pierwsze strzały z dystansy: Maksa, Kuby okazują się być niecelne.

W samej końcówce meczu rywale po kolejnej kontrze strzelają honorową bramkę.

Mecz mimo wygranej 5:1 kończymy w dobrych nastrojach, ale również w świadomości wielu niewykorzystanych sytuacji, przy których brakowało techniki, odpowiedniej koncentracji i siły uderzenia. Nad tym wszystkim musimy jednak ciężko i wytrwale pracować na treningach.

Brawo Zespół, brawo Trenerze !!!  Jesteśmy na właściwej ścieżce…

 

Tabela po niepełnej II kolejce:

Tabela – III liga okręgowa C2 Trampkarz grupa 1 (RJ)

Pozycja Mecze Zwycięstwo Remis Porażka Bramki strzelone Bramki stracone Różnica bramek Punkty
1 UKS Orły Zielonka 2 2 0 0 12 2 10 6
2 MLKS Józefovia 2 1 0 1 7 5 2 3
3 KS Halinów 1 1 0 0 2 1 1 3
4 APJD Sport Warszawa 2 1 0 1 3 6 -3 3
5 Mazur Radzymin 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Wkra Pomiechówek 2 0 0 2 2 4 -2 0
7 Akademia Piłkarska 11 Legionowo 1 0 0 1 0 8 -8 0

 

 

 

 

 

 

Autor: Kresy