Wyjazdowa wygrana w Łaskarzewie. Sobienie ogrywają MKS Piaseczno !

Józefovia liderem po pierwszej serii spotkań.

W sobotni wieczór w spotkaniu rozegranym w Łaskarzewie Drużyna 2005 B pokonała ostatnią drużynę ligowej tabeli Promnika Łaskarzew 4:1. Mecz rozpoczęliśmy z przytupem tzn. już po 2 minutach nasz zespół stworzył sobie znakomitą sytuację, w której po strzale Stasia bramkarz Promnika sparował piłkę bezpośrednio pod nogi Karoliny, a ta precyzyjnym strzałem dała prowadzenie Józefovii. Szybko strzelona bramka zaskoczyła praktycznie wszystkich: trenera, zawodników, a także naszych kibiców, którzy nie zdążyli nawet rozpocząć dopingu. Na trybunach zapanowała konsternacja… Prowadziliśmy już w 2 min., a przecież nikt nie spodziewał się, że będzie, aż tak łatwo. Dalsze minuty pierwszej połowy utwierdziły wszystkich w tym, że Promnik „łatwo skóry nie sprzeda”. Mimo, że stworzyliśmy sobie kilka doskonałych sytuacji na podwyższenie to jednak bramkarz gospodarzy wychodził z opresji obronną ręką (strzały na bramkę Promnika oddawali: Kuba Baracza, Staś, Karol z wolnego, Karolina, Damian).

20170506_170124

20170506_170223

20170506_170226

20170506_170135

20170506_170141

W druga połowę spotkania zdecydowanie lepiej wszedł Promnik, który miał ogromnego pecha w stworzonych przez siebie dogodnych sytuacjach pod bramką Janka. Napastnicy Łaskarzewa dwukrotnie nie wykorzystali 100% okazji. Trener Wiktor natychmiast zareagował na słabszą dyspozycję naszego zespołu, dokonując korekt w składzie. Wszyscy wiedzieliśmy, że najlepszą receptą na słabszą postawę naszego zespołu byłaby bramka na 2:0. Tak też się stało. W ok. 45 min. bramkarz gospodarzy wprowadzając piłkę zagrał ją tak niefrasobliwie, że trafiła ona pod nogi Kuby Książka, który z ok. 35 m. zdecydował się na strzał z pierwszej piłki. Piłkę zmierzającą do pustej bramki bramkarz odprowadził jedynie wzrokiem. Ufffff 2:0. Od tego momentu mogliśmy zagrać już bez tak dużej presji. Pomocą zapewne była też szeroka ławka zawodników rezerwowych Promnika. Zawodnicy z ławki nie prezentowali już takiej jakości jak ich koledzy z pierwszego składu, pozwalając stwarzać naszemu zespołowi dogodne sytuację. Szczególnie groźni byliśmy w stałych fragmentach gry, Po jednym z rzutów rożnych Karol strzałem głowa minimalnie przestrzelił, a już po chwili Staś w bliźniaczej sytuacji skierował piłkę do siatki. Kolejną bramkę tuż przed końcem spotkania zdobył Dawid, który strzałem na raty i obronie bramkarza podwyższył na 4:0. W ostatniej akcji meczu dość niefrasobliwie zagrał bardzo dobrze spisujący się Janek, który złapał piłkę tuż zza linią pola karnego. Mimo, że sędzia wskazał na rzut wolny pośredni to po chwili bezpośredni strzał zawodnika Promnika zaliczył jako bramkę. Mimo protestów naszych piłkarzy sędzia podtrzymał swoją decyzję i po chwili zakończył mecz.

Równo z ostatnim gwizdkiem głośni tego dnia nasi kibice odśpiewali: „Mamy lidera, hej Józa, mamy lidera!”

W niedziele 07.05 dotychczasowy lider z Piaseczna doznał kolejnej dotkliwej porażki z Sobieniami. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że w Piasecznie wśród rodziców krąży plotka, iż Sobienie w tym meczu wsparły się 5 piłkarzami z pierwszego zespołu seniorów 🙂

Po pierwszej rundzie możemy praktycznie być pewni awansu. O drugie premiowane awansem miejsce powalczą zaś OKS z Piasecznem oraz Mazurem. Liczymy, że nasze dwie drużyny z powiatu odpowiednio zmobilizują się i między sobą rozstrzygną sprawę awansu

Tabela – V liga okręgowa D2 Młodzik grupa 2 (RW)

Pozycja Mecze Zwycięstwo Remis Porażka Bramki strzelone Bramki stracone Różnica bramek Punkty