Rozstrzelana Józefovia wygrywa z Sobieniami.

Punktualnie o godz. 14:00 rozpoczęliśmy spotkanie, które aby awansować do czołówki tabeli musieliśmy wygrać. Drużyna gości na mecz do Józefowa wybrała się w tylko w ośmiu zawodników i co ciekawe trenerzy wspólnie z sędzią ustalili między sobą, że mecz rozgrywany będzie w systemie 7 + 1 , zamiast 8 + 1. Regulamin MZPN-u ani słowa nie mówi o takiej możliwości. Czy w takim razie regulamin rozgrywek można w dowolny sposób „naciągać”? Choć to nie pierwszy przypadek naruszenia przepisów mzpn … (patrz ilość sędziów w spotkaniu pomiędzy Nadstalem, a Józefovią) mimo dużych wątpliwości pozostaje uszanować jednak zasadę fair play i decyzję trenerów.

20170423_135844

20170423_135836

20170423_135829

MLKS Józefovia vs KS Sobienie Jeziory

Spotkanie rozgrywaliśmy nietypowo, gdyż na głównej płycie boiska, która rozmiarami przypomina istne lotnisko. Takie rozwiązanie zapewne było sprzymierzeńcem naszej drużyny, gdyż rywale nie mogli pozwolić sobie na komfort przeprowadzenia zmian.

Mecz od początku ułożył się pod dyktando naszego zespołu. Graliśmy zdecydowanie lepiej od naszych rywali. Potrafiliśmy wymienić kilka, kilkanaście podań i skutecznie zagrozić bramce Sobieni. Gola na 1:0 zdobyliśmy po zamieszaniu przed polem karnym gości i skutecznej dobitce Damiana. Po chwili kolejną bramkę po indywidualnej akcji prawa stroną boiska zdobyła Karolina. Na 3:0 pięknym strzałem z dystansu podwyższył Staś i gdy wydawało się, że kolejne bramki są kwestią czasu w szeregach naszego zespołu nastąpiło rozluźnienie. Nieumiejętnie przeprowadzona zmiana tj. w momencie wznawiania piłki z autu sprawiła, że nasi obrońcy zamiast biec do napastnika, który przejął piłkę biegli w kierunku miejsca do zmiany odsłaniając praktycznie całą bramkę piłkarzowi Sobieni. Jak powiedział trener Wiktor po zakończeniu spotkania : „drugi raz takiego błędu nie popełnimy” i „uczymy się na błędach” liczymy, że podobne przypadki nie będą miały miejsca. Napastnikowi rywali nie pozostało nic innego jak ograć Janka i zmniejszyć wynik na 3:1. Tuż po chwili precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego zawodnik Sobieni zamienił bezpośrednio na bramkę. Z wynikiem 3:2 schodziliśmy na przerwę.

20170423_135646

20170423_135726

20170423_135730

Druga połowa to koncert Józefovii. Rozwiązaliśmy  worek z bramkami zawodnikom Sobieni. Co chwilę strzelaliśmy bramki. Zmęczony rywal nie był w stanie odpowiedzieć nawet jedną skuteczną akcją na naszej połowie. Bramki  kolejno zdobywali:

4:2 – Kuba Baracz,

5:2 Michał Szuladziński po pięknej akcji prawą stroną boiska,

6:2 Paweł Maziarz po najpiękniejszej kombinacyjnej akcji meczy (podanie Damiana),

7:2 Kuba Gołembiewski z dystansu, strzałem obok słupka,

8:2 Kuba Książek z dystansu, strzałem tuż przy słupku.

Dziś pokazaliśmy klasę, a przede wszystkim zespołową kombinacyjną piłkę, kilkadziesiąt podań oraz piękne bramki strzelane przez praktycznie całą drużynę.

Po porannym zwycięstwie Drużyny 2005 C i popołudniowym Drużyny 2005 B motto dzisiejszego dnia to:

„ALE ZA TO NIEDZIELA,

NIEDZIELA BĘDZIE DLA NAS”

Statystycznie dzisiejszego dnia bramki zdobyło 11 zawodników Drużyny trenera Wiktora 2005 B i C ,

Królem dnia został Dawid Flisek – strzelec dwóch bramek,

Najpiękniejszą bramkę strzelił Paweł po pięknej kombinacyjnej akcji całego zespołu!

Brawo trenerze, brawo zawodnicy – tak trzymać!!!

Po dzisiejszej kolejce awansowaliśmy na pozycję v-ce lidera premiująca awans do IV ligi

Tabela – V liga okręgowa D2 Młodzik grupa 2 (RW)

Pozycja Mecze Zwycięstwo Remis Porażka Bramki strzelone Bramki stracone Różnica bramek Punkty