Walkower w meczu z Mazurem Karczew.

 

Spotkanie inaugurujące rozgrywki ligowe drużyna rocznika 2005 B prowadzona przez trenera Wiktora rozpoczęła od kompromitującego falstartu.

Z uwagi na błąd Darka – kierownika drużyny w naszym składzie znalazł się nieuprawniony zawodnik – Mikołaj Szepczyński.

Mikołaj jeszcze kilka  miesięcy temu reprezentował bowiem barwy londyńskiego West Ham i po powrocie zza granicy spowodowanym diametralną poprawą sytuacji gospodarczej w Polsce w tym m.in. programowi 500 + oraz likwidacji gimnazjów powrócił do rodzinnego Józefowa. Niestety kierownik drużyny nie dopełnił formalności i nie zdążył zgłosić zawodnika do rozgrywek ligowych. Trener drużyny gości tuż po zakończeniu spotkania skorzystał z przysługującego mu uprawnienia i sprawdził wszystkich zawodników Józefovii. W wyniku weryfikacji okazało się, że Mikołaj nie jest formalnie zgłoszony do rozgrywek pomimo, że władze Józefovii zapłaciły drużynie West Ham okrągłe 5 tys. funtów za tzw. transfer definitywny.

Na nic zdały się protesty trenera Wiktora oraz kierownika Darka. Mimo, że ich argumentacja i tłumaczenia, że „to przecież grają dzieci”, że „to przecież nie eliminacje Ligii Mistrzów”, na nic się zdały. Trener drużyny gości był nieugięty.

W ten oto sposób straciliśmy pierwsze punkty w lidze. Pod znakiem zapytania stoi zasadności utrzymywania kierownika w drużynie. Przykład 2005 A dobitnie pokazuje, że taka osoba jest całkowicie zbędna, a jej ewentualna obecność rodzi możliwości powstawania takich właśnie błędów jak w dniu dzisiejszym. Na domiar złego trener dobrał na mecz niewłaściwą wagowo piłkę, a kierownik urządzał sobie nieodpowiedzialne wycieczki po boisku podczas toczącego się meczu.

Z całej tej sytuacji obronną ręką wyszli licznie przybyli rodzice z Mazura Karczew… którzy śmiejąc się z całej tej sytuacji… mówili, że czegoś podobnego jeszcze nie doświadczyli.

MLKS Józefovia vs LKS Mazur Karczew

Kwiecień 1, 2017
Wynik: 0 – 3 (walkower)

Niestety mimo optymalnej dzisiejszego dnia temperatury i idealnych warunków do gry inauguracja zakończyła się falstartem.

 

Czekamy na decyzję mzpn. W przypadku jeśli zostanie utrzymany wynik z boiska to nasza tabela przedstawiać się będzie następująco:

V liga okręgowa D2 Młodzik grupa 2 (RW)

Data Gospodarze Goście Wyniki
Kwiecień 2, 2017 MKS PazsecznoMKS Piaseczno Promnik ŁaskarzewPromnik Łaskarzew 5 – 2
Kwiecień 1, 2017 MLKS JózefoviaMLKS Józefovia LKS Mazur KarczewLKS Mazur Karczew 2 – 2
Kwiecień 1, 2017 OKS OtwockOKS Start Otwock KS Sobienie JezioryKS Sobienie Jeziory 5 – 0

 

Tabela – V liga okręgowa D2 Młodzik grupa 2 (RW)

Pozycja Mecze Zwycięstwo Remis Porażka Bramki strzelone Bramki stracone Różnica bramek Punkty
1OKS OtwockOKS Start Otwock 1 1 0 0 5 0 5 3
2MKS PazsecznoMKS Piaseczno 1 1 0 0 5 2 3 3
3LKS Mazur KarczewLKS Mazur Karczew 1 0 1 0 2 2 0 1
4MLKS JózefoviaMLKS Józefovia 1 0 1 0 2 2 0 1
5Promnik ŁaskarzewPromnik Łaskarzew 1 0 0 1 2 5 -3 0
6KS Sobienie JezioryKS Sobienie Jeziory 1 0 0 1 0 5 -5 0

 

 

 

 

 

Autor: Kresy