2005 B – Początek obozu w Ełku

Dzień I

W południe 30.07.2019 swój letni obóz sportowy rozpoczęła drużyna rocznika 2005 B. Na zbiórce przed wyjazdem pojawili się wszyscy uczestnicy obozu. Trenerzy Dorian Citkowski i Krzysztof Mazek oraz zawodnicy korzystać będą z jednej z najlepszych baz sportowych w Polsce.

Przyjazd do Ełku planowany jest na godz. 16:00. Z uwagi na wysokie temperatury organizator zamówił w pełni klimatyzowany – odkryty autokar 🙂

Pierwszy trening odbędzie się na stadionie MOSIR Ełk o godz. 19:00.


Dzień drugi – 31.07.2019

Drugi dzień rozpoczynamy od porannego rozruchu. Podczas pierwszego treningu zawodnicy głównie koncentrują się na zajęciach z piłką tj. doskonalenie czucia, żonglerce, doskonaleniu zwodów.

Dużą część czasu kierownik oraz Trenerzy poświęcają na omówienie zasad pracy na zajęciach oraz regulaminów obowiązujących na całym obozie. Każdy zawodnik ma za zadanie postawić sobie własny cel i starać się go zrealizować.

Tuż po obiedzie cała kadra otrzymała nowe stroje piłkarskie firmy NIKE (2 x koszulka, dresy, spodenki, skarpetogetry).

Od organizatora obozu firmy „Przystanek Obóz” s.c. wszyscy dodatkowo otrzymali nowe czerwone koszulki treningowe, a trenerzy koszulki polo oraz magazyn „Asystent Trenera”.

Rubryka – prezentacja składu

Pragniemy każdego dnia przedstawić po trzech zawodników, którzy powiedzą o swoich celach i założeniach podczas obozu:

Nr 1 : Oskar Żywiec – bramkarz na co dzień zawodnik drużyny z Nowego Yorku. Cele: dskonalenie umiejętności bramkarskich, poznanie polskiej szkoły trenerskiej (różnice w treningach Polska-USA) oraz doskonalenie języka polskiego

Oskar Żywiec

Nr 2 : Kacper Gryzik – obrońca. Główny cel to : być lepszym, poprawa predyspozycji fizycznych oraz praca nad techniką. Ponadto dużą wagę na obozie przywiąże do zdrowego stylu życia/wyżywienia.

Kacper Gryzik

Nr 3 : Maciek Ogrodziński – obrońca. Pragnie poprawić umiejętności techniczne, doskonalić drybling oraz zdrowo się odżywiać.

Maciej Ogrodziński

Popołudniowy trening trener przeznacza główne na ćwiczenia rozciągające i wzmacniające poszczególne partie ciała. Zajecia kończą się wewnętrzną gierką.

Dzień kończymy wyjściem do aqua-parku.01.08.2019 – Dzień trzeci

Józefovia & PKS Radość oddają hołd w 75 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego!

Poranne zajęcia zespół przeprowadza na boisku naturalnym.

Rubryka : prezentacja składu

Numer 4 – Ludwik Moraczyński : skrzydłowy. Główny cel: Poprawa prowadzenia i czucia piłki, pobicie własnego rekordu w żonglerce piłeczką do tenisa. Dużą wagę podczas obozu przywiąże do integracji z całą drużyną.

Ludwik Moraczyński

Numer 6 – Karol Pawłowski : obrońca / pomocnik. Główny cel: Praca nad kontrolą piłki, poprawa swojej fizyczności, zamierza ciężko, ale też i miło spędzić czas.

Karol Pawłowski

Numer 12 – Kamil Kluska : obrońca / pomocnik. Główny cel: Chce być lepszym. Skoncentruje się na poprawie techniki, dryblingu. Zależy mu na integracji całej grupy.

Kamil Kluska

Józefovia – Tempo Białystok 0:7

W pierwszym sparingu podczas obozu Józefovia musiała uznać wyższość najlepszej drużyny Podlasia – Tempa Białystok.

75 – rocznica wybuchu Powstawania Warszawskiego.

Józefovia oraz przebywająca na obozie w Ełku Akademia PKS Radość minutą ciszy oraz odśpiewująć „Mazurka Dąbrowskiego” uczcili 75 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Cześć i Chwała Bohaterom!

Na zakończenie czwartku oglądamy mecze kwalifikacyjne Pucharu UEFA.

Przykład jak nie nie należy wykonywać rzutów karnych.

02.08.2019 – Dzień czwarty

Po intensywny czwartku trener Dorian pierwszy trening poświęca głównie na doskonalenie techniki, zwodów oraz prowadzenia piłki. Na 21 zawodników 7 pobiło swoje życiowe rekordy w żonglerce piłką.

Rubryka : prezentacja składu


Numer 13 – Dawid Rosłoniec : obrońca / pomocnik. Główny cel: poprawa prowadzenia i kontroli piłki, doskonalenie dryblingu. Dużą uwagę poświęci integracji z całą grupą.

Dawid Rosłoniec

Numer 15 – Damian Witan : napastnik / pomocnik. Główny cel: poprawa fizyczności, doskonalenie zwodów. Dużą wagę przywiąże do jak największej integracji z młodszymi zawodnikami drużyny.

Damian Witan

Numer 18 – Aleksander Michalski : pomocnik. Główny cel: poprawa gry prawą nogą, doskonalenie zwodów oraz zwiększenie tempa gry. Zależy mi na integracji ze starszymi kolegami.

Aleksander Michalski

Po obiedzie Drużyna udaje się na spacer po Ełku. Ciężka praca na treningach zaowocowała zgodą trenera na … wyjście na najlepsze lody w mieście. 🙂

03.08.2019 Sobota. Dzień piąty

Od dzisiejszego dnia do końca obozu poranny trening rozpoczynać się bedzie o stałej godz. tj. 9:00. Trener Dorian pierwszą część zajęć poświęca na doskonalenie prowadzenia piłki z wykorzystaniem poszczególnych zawodów.

Sparing z RONA EŁK 2005

W rozegranym drugim sparingu podczas obozu w Ełku przegrywamy z Roną Ełk 0:7.

Mimo wysokiego wyniku spotkanie miało dwa różne przebiegi. W pierwszej części stworzyliśmy sobie trzy 100% sytuację (Maks, Ludwik, Damian). Niestety nie potrafiliśmy ich wykorzystać. W drugiej części I połowy oddajemy całkowicie pole rywalom, którzy po naszych błędach strzelają 4 bramki. Początek II połowy to w dalszym ciągu dobra gra Rony. Tracimy kolejne 3 bramki. Ostatnie 15 minut mimo naszej dobrej gry, nie wykorzystujemy dwóch sytuacji sam na sam (Kamil).

Mecz mimo porażki stanowi dobry materiał do analizy dla trenera. Już jutro bowiem sparing z Radością.

Numer 20 – Krystian Kacprzak : obrońca. Główny cel: poprawa umiejętności gry 1×1, doskonalenie dryblingu. Zależy mi, aby być coraz lepszym. Dużą wagę przywiążę do integracji z całą drużyną.

Krystian Kacprzak

Numer 24 – Jakub Malitka : obrońca/pomocnik. Główny cel: praca nad techniką oraz doskonaleniem dryblingu. Zależy mi na stałym i zdrowym odżywianiu.

Jakub Malitka

Numer 26 – Mateusz Cymerman : obrońca/pomocnik. Główny cel: być coraz lepszym, pracować nad poprawą kondycji oraz większą kontrolą piłki. Chciałbym wywalczyć sobie miejsce w pierwszym składzie.

Mateusz Cymerman

04.08.2019r. Dzień Szósty

Józefovia – Radość Warszawa 2:2 (1:1)

Punktualnie o 9:00 rozpoczynamy swój trzeci sparing podczas obozu. Tym razem przeciwnikiem jest dobrze znana nam drużyna PKS Radość Warszawa.

Od początku spotkania widoczna jest zmiana w taktyce Józefovii. Gramy wyżej na połowie rywala oraz dłużej utrzymujemy się przy piłce. Rywale szukają prostych rozwiązań tj.: długich zagrań do napastników. Niestety w 10 min. odnawia się kontuzja Erykowi, który musi opuścić plac gry. Mecz staje się bardziej wyrównany i obie drużyny starają się grać jak najdłużej piłką.

1:0 dla Józefovii: W ok. 25 min. doskonała akcja Józy przynosi prowadzenie. Maks wygrywając pojedynek w środku pola zagrywa do będącego na czystej pozycji Sebastiana, który podje do wychodzącego sam na sam Ludwika. Precyzyjny strzał Luda i 1:0.

1:1 Radość wyrównuje: W końcówce 1 połowy po faulu Karola Pawłowskiego kapitan Radości z 35 m. precyzyjnie uderza, a piłkę głową obrońca Józy kieruje do własnej bramki.

W II połowie szanse dostają pozostali zawodnicy, którzy rozgrywają dobre spotkanie. Długimi fragmentami gra toczy się w środkowej części boiska. Drużyna Radości szuka swoich szans z strzałach z dystansu. 3 razy bardzo groźnie uderza Krzysztof Dąbrowski. Piłka o centymetry mija naszą poprzeczkę.

2:1 dla Józefovii: W ok. 60 min. doskonałą akcję przeprowadza grający pierwszy raz na obozie z przodu Karol Gnieździło. Po wygraniu pojedynku w narożniku 16 tki podciąga z piłką do linii końcowej i gdy wszyscy spodziewają się dośrodkowania strzałem z bardzo ostrego konta wyprowadza Józefovię na prowadzenie… woooow. Zaskoczeni są wszyscy, część osób zastanawia się nawet czy boczna siatka nie miała dziury.

Kilka ostatnich minut meczu to zdecydowany napór Radości. W jednej z bardzo groźnych akcji perfekcyjnie broni Oskar. Niestety w ostatniej akcji meczu po błędzie w ustawieniu naszych obrońców pozwalamy rywalowi na dośrodkowanie. Piłka uderza w podniesioną rękę Kuby i sędzia wskazuje na „wapno”.

2:2 Radość wyrównuje w ostatniej akcji meczu wykorzystując rzut karny.

Rubryka : prezentacja składu

Numer 29 – Eryk Żywiec : pomocnik/napastnik. Główny cel: być coraz lepszym, większa współpraca na boisku, zwiększenie czucia piłki – poprawa rekordu w żonglerce piłką tenisową. Pragnę zdrowo się odżywiać.

Eryk Żywiec

Numer 30 – Sebastian Brzuzy : pomocnik/napastnik. Główny cel: poprawa umiejętności, polepszenie dryblingu i siły fizycznej. Zależy mi na zdrowym odżywianiu – dieta oparta o warzywa i owoce.

Sebastian Brzuzy

Numer 31 – Krystian Bogdanowicz : obrońca/pomocnik. Główny cel: podniesienie umiejętności, poprawa kondycji – szczególnie techniki. Oprócz treningów, chciałbym wypocząć oraz miło spędzić czas.

Krystian Bogdanowicz

Wieczór drużyna spędza na gokartach. Część osób z zespołu po raz pierwszy siedzi za kółkiem gokartu, ale już po kilku okrążeniach chłopcy nabierają takiej wprawy, że z pasją rywalizują z bardziej doświadczonymi.

05.08.2019r. Dzień Siódmy

Poniedziałek rozpoczynamy od treningu. Z uwagi na wieczorny sparing z RONA EŁK zajęcia poświęcone są doskonaleniu elementów technicznych.

Rubryka : prezentacja składu

Numer 32 – Karol Gnieździło : obrońca/napastnik. Główny cel: poprawa dryblingu i gry pod bramką rywali oraz swoboda w kontroli piłki. Chciałbym do perfekcji opanować dwa zwody i jak najczęściej je stosować. Przy moim wzroście chcę wykorzystać grę głową. Zależy mi na dobrej atmosferze w drużynie.

Karol Gnieździło


Numer 33 – Stanisław Pawłowski : środkowy pomocnik. Główny cel: Chciałbym być lepszym zawodnikiem. Skoncentruję się na poprawie kontroli piłki przy szybkim jej prowadzeniu, będę pracował nad dokładnym rozegraniu piłki oraz konstruowaniu ataku.

Stanisław Pawłowski

Numer 36 – Grzegorz Pijanowski : środkowy pomocnik/napastnik. Główny cel: Chciałbym być lepszym zawodnikiem. Zależy mi na poprawie techniki, większej kontroli prowadzenia piłki, nauce zwodów. Chciałbym również wzmocnić swoją fizyczność – „masę ciała”.

Grzegorz Pijanowski

Sparing : Rona Ełk – Józefovia 2:2 (1:1)

Cała odprawa przed meczowa miała silny aspekt motywacyjny. Przykładem służył film: „Jak bardzo pragniesz zostać Piłkarzem”

I połowa spotkania –

0:1 – niestety nasza drużyna źle wchodzi w mecz. Brak koncentracji tuż po rozpoczęciu gry przez RONĘ doprowadza do utraty bramki. Błąd w ustawieniu w obronie i brak asekuracji sprawia, że napastnik RONY po centrze kolegi z bliskiej odległości strzela bramkę.

W ciągu pierwszych 10 min. w nasze szeregi wkrada się niedokładność oraz brak zrozumienia. Pozwalamy zawodnikom RONY na oddanie dwóch strzałów na bramkę Oskara. W miarę upływu czasu Józefovia nabiera wiatru w żagle, gramy szybciej i dokładniej. Niektóre akcje rozgrywamy wzorowo, wyprowadzając piłkę pod pressingiem, a kończąc strzałem lub dośrodkowaniem. Najgroźniejsze z nich to:

– prostopadłe zagranie Sebastiana do Karola i nieudana próba przelobowania bramkarza, – dośrodkowanie Maksa oraz dogodna sytuacja Mateusza Cymermana, który z 11 m. uderza tuż nad poprzeczką, – indywidualna akcja Karol, którego strzał cudem broni bramkarz RONY, – groźny strzał Stasia Pawłowskiego,

1:1 – Damian doprowadza do wyrównania.

W 20 min spotkania po naporze naszego zespołu oraz centrze Karola, nie zamykamy akcji na skrzydle. Piłkę wychodzącą z pola karnego przejmuje Damian, który popisuje się fantastycznym dryblingiem. Mija najpierw 2 rywali, później rzucającego się mu pod nogi bramkarza, a następnie ogrywa jeszcze kolejnego obrońcę i przy rozpaczliwie interweniującym zawodniku doprowadza do wyrównania. Bramka stadiony świata!

II połowa

Od początku drugiej połowy przejmujemy całkowita kontrolę i dominujemy na boisku. Groźne strzały oddają Maks po ładnej akcji i podaniu Karola, – Karol, Dawid Szumidło, Damian oraz po szybkiej kontrze Ludwik po idealnym zagraniu Dawida Rosłońca, w sytuacji sam na sam „kiksuje” i strzela obok bramki.

2:1 Karol wyprowadza Józefovię na prowadzenie.

W 45 min. spotkania prostopadłe podanie otrzymuje Karol, który mija zawodnika RONY i w sytuacji sam na sam precyzyjnym strzałem w długi róg podwyższa na 2:1. Gol był konsekwencją gry zespołowej, w której brało udział 5 naszych. Brawo!

2:2 – ostatnia minuta meczu. Podobnie jak w meczu z Radością zostawiamy rywalom w jednej z ostatnich akcji zbyt dużo miejsca w środku pola i po fenomenalnym uderzeniu z 30 metra zawodnik RONY doprowadza do wyrównania. Szkoda ponieważ był to najlepszy mecz naszego zespołu na obozie. Długo utrzymywaliśmy się przy piłce. Na wyróżnienie bez wyjątku zasłużyli wszyscy zawodnicy.

Na koniec dnia wychodzimy do aqua-parku.

Dzień kończymy dość późno – ok. 22:30. Niezapowiedzianą wizytę składa bowiem v-ce prezes Józefovii p. Mariusz Łaba, który weryfikuje ośrodek, a w rozmowie z zawodnikami pyta o ich samopoczucie.

06.08.2019 r. Dzień Ósmy

Wtorek rozpoczynamy od kolejnego treningu na naturalnej nawierzchni. Zajęcia z uwagi na wieczorny trening i duże obciążenie są znacznie lżejsze od wcześniejszych.

Rubryka : prezentacja składu

Numer 47 – Dawid Szumidło : pomocnik/napastnik. Główny cel: być lepszym zawodnikiem, zależy mi na poprawie dryblingu i techniki. Chciałbym zdrowo się odżywiać oraz zależy mi na integracji całej drużyny.

Dawid Szumidło

Numer 91 – Maksymilian Bandurski : pomocnik. Główny cel: wygranie turnieju holenderskiego na obozie, król strzelców na obozie,poprawa gry lewą nogą. Komunikacja i integracja z drużyną.

Maksymilian Bandurski

Numer 97 – Kamil Licbarski : pomocnik/napastnik. Główny cel: poprawa techniki i dryblingu. Będę pracował nad dokładnym przyjmowaniem piłki oraz czystością strzału. Chciałbym poprawić grę lewą nogą. Zależy mi na integracji z cała drużyną.

Kamil Licbarski

Wieczorny trening trener Dorian przeznacza na ćwiczenia gry z wykorzystaniem schematów

Tuż po treningu wychodzimy na kręgle. Podczas 2 godz. gry urządzamy konkurs indywidualny ba najlepszego Kęglarza.

Zabawa jest przednia! Wykorzystujemy elementy siły, techniki precyzji rzutu.

07.08.2019 Dzień Dziewiąty

Najlepszy Kręglarz – Klasyfikacja końcowa.

Po podliczeniu rzutów wszystkich uczestników klasyfikacja wygląda następująco:

Kierownik – 193 pkt. – niesklasyfikowany

Klasyfikacja miejsce:

1.Kamil Kluska – 190 pkt. – nagroda – piłka meczowa oraz 10 min dodatkowej jazdy na torze gokartowym,

2.Dawid Rosłoniec – 153 pkt. nagroda – dodatkowy przejazd gokartem,

3.Eryk Żywiec – 146 – pkt. nagroda – dodatkowy przejazd gokartem,

4.Trener –143 pkt, – nagroda – przejazd gokartem

Józefovia – Radość Warszawa 2:0 (1:0)

Pierwsze zwycięstwo podczas obozu!

W rozegranym kolejnym sparingu Józefovia wygrała z Radością 2:0. Mecz toczył się pod całkowite dyktando naszej drużyny. W ocenie trenera mimo, że nasz rywal wyglądał na bardzo zmęczonego obozem rozegraliśmy najlepszy mecz. Na szczególną uwagę zasługuje postawa całego zespołu. Graliśmy bardzo skoncentrowani, uważnie i bezbłędnie w obronie (Kamil, Kuba Karol Pawłowski i Kacper).

Pierwszą bramkę tzw. strzałem za kołnierz z ok. 23 m. strzelił Damian (asysta Eryk), drugą w drugiej połowie po fenomenalnym prostopadłym podaniu Stasia do Sebastiana oraz zagraniem Sebastiana do Ludwika, który z 5 metrów skierował piłkę do pustej bramki.

Józefovia prezentowała bardzo wysoką kulturę gry, długo utrzymywała się przy piłce, a szczególnie wtedy gdy byliśmy pod dużym pressingiem Radości.

Prezentacja składu : Trener Dorian Citkowski

Dorian Citkowski: mimo, że funkcję trenera drużyny 2005 B pełnię od roku to po raz pierwszy miałem okazję prowadzić drużynę na obozie w 95% frekwencji (brak 1 zawodnika). Był to doskonały czas na bliższe poznanie drużyny, a szczególnie indywidualnych zainteresowań i pasji. Podstawową rzeczą było zintegrowanie całego zespołu, szczególnie w trudnych momentach, gdy od pierwszych 2 sparingpartnerów otrzymaliśmy lekcję piłki.

Główne cele podczas obozu:

-doskonalenie gry 1×1, 2×1 w obronie i ataku,

-rozwijanie sprawności ogólnej piłkarza,

-doskonalenie umiejętności technicznych (pierwszy kontakt z piłką, kontrola piłki – żonglerka piłką tenisową angażującą mięśnie głębokie.

Pragnę podziękować wszystkim za zaangażowanie, mimo, że postawa pozaboiskowa w pierwszych dniach obozu pozostawiała dużo do życzenia. Przed nami LIGA. Życzę wszystkim zawodnikom pasji i zaangażowania do piłki.

Ostatni sparing na obozie zaplanowany jest na godz. 17:30. Po nim zawodnicy udadzą się na kolacje, po której będą przygotowywali się do jutrzejszego wyjazdu.

„Słowo od kierownika” :

Pragnę podziękować trenerowi oraz całej drużynie za dobrze przepracowany czas na obozie, Liczę, że doświadczenie, zgranie drużyny, a przede wszystkim zdobyte umiejętności wykorzystacie zbliżającym się w sezonie ligowym. Wiem, że w sprawach organizacyjnych (jakość pokoi) nie wszystko się udało. Ze swojej strony reprezentując organizatora tj. firmę Przystanek Obóz s.c. staraliśmy się dołożyć wszelkich starań, aby sprawy na które mieliśmy wpływ zrealizować w 100%. Naszą rekompensatą ponad umową były częstsze wyjścia do aqua-parku, kręgielnie, a także gokarty.

Mocno Józa !

Józefovia górny rząd od lewej: Kamil Kluska, Maks Bandurski, Karol Gnieździło, Damian Witan, Krystian Kacprzak, Jakub Malitka, Dawid Rosłoniec, Karol Pawłowski, Oskar Żywiec (gościnnie), Grzesiek Pijanowski, Eryk Żywiec, Sebastian Brzuzy, Mateusz Cymerman, Trener-Dorian Citkowski. Dolny rząd od lewej : Kamil Licbarski, Staś Pawłowski, Dawid Szumidło, Ludwik Moraczyński, Krystian Bogdanowicz, Kacper Gryzik, Maciek Ogrodziński, Aleks Michalski

08.08.2019 – Przyjazd do Józefowa ok. godz. 12:30

Autor : Kresy