Link do fotogalerii w Google
Autor: Darek

Cenny punkt z liderem z Żabieńca

W 7 kolejce spotkań do Józefova przyjechała Jedność Żabieniec. Goście po 6 kolejkach z 16 pkt. liderowali w ligowej tabeli i jako jedyni nie zaznali dotychczas goryczy porażki. W pierwszym spotkaniu górą byli goście 3:2, ale w tym spotkaniu nasz zespół nie wykorzystał rzutu karnego, a na dodatek na początku II połowy Karol w starciu z rywalem złamał nogę.

20171015_155739

Od akcentu z Karolem, który powoli dochodzi już do zdrowia rozpoczął się dzisiejszy mecz. Za zgodą obu drużyn i sędziego Karol pierwszym dotknięciem piłki rozpoczął dzisiejsze spotkanie. Mecz do, którego przystąpiliśmy w mocno osłabionym składzie (bez Karola, Karoliny, Kuby, Filipa oraz Ludwika) rozpoczęliśmy jedynie z dwójką rezerwowych.

20171015_153718

20171015_153728

20171015_154640

MLKS Józefovia vs LKS Jedność Żabieniec 1:1 (1:0)

20171015_155616

20171015_155518

Pierwszą połowę możemy scharakteryzować jako wzajemne badanie sił. Na szczęście potrafiliśmy ustrzec się pechowych początków spotkań, a szczególnie stałych fragmentów po, których najczęściej traciliśmy bramki. Tym razem mimo gry w obronie w eksperymentalnym zestawieniu: Olaf, Łukasz, Oliwier i Damian zagraliśmy praktycznie wzorowo. Na szczególne wyróżnienie zasłużył Janek, który z przekroju całego meczu był jednym z najlepszych zawodników naszej drużyny.

W 18 min. spotkania po przedłużeniu głową przez Mikołaja zimną krew w pojedynku 1×1 z obrońcą Jedności pokazał Kuba. Po ograniu rywala precyzyjnym strzałem wyprowadził nasz zespół na prowadzenie 1:0.

Link do akcji bramkowej Kuby Baracza

W kilku kolejnych doskonałych akcjach niestety zabrakło nam skuteczności, a właściwie precyzji pod bramką Jedności. W tej części gry szczególnie zawiodło dobre wyprowadzenie piłki przez środkowych podczas kontrataków. Gdybyśmy potrafili skutecznie rozegrać piłkę z dwójką napastników, mecz mógłby zostać rozstrzygnięty już w I części gry. Na ten element powinniśmy poświęcić na treningach więcej czasu. Szkoda również niewykorzystanych sytuacji : Kuby, Wiktora i Mikołaja.

Gra naszej drużyny w I połowie napawała optymizmem. Prowadziliśmy i praktycznie nie pozwoliliśmy rywalom na zbyt wiele. Jedność praktycznie nie zagroziła nam w przekroju całej pierwszej połowy.

W drugą połowę weszliśmy niestety znacznie gorzej. To gracze Jedności dominowali przez większą część II połowy tworząc sobie kilka dogodnych sytuacji. Za każdym razem jednak Janek doskonałymi interwencjami wyprowadzał nasz zespół z opresji. Niestety w 46 min. dośrodkowanie z rzutu rożnego zawodnik Jedności strzałem z woleja zamienił na bramkę wyrównującą 1:1. Po okresie przewagi, szybkiej i ładnej dla oka gry zespół gości w samej końcówce opadł sił. Zagrzewani przez kibiców nasi zawodnicy przejęli inicjatywę tworząc sobie kilka dogodnych sytuacji. W sytuacjach sam na sam Olafa i Mikołaja znakomicie spisał się bramkarz gości. W 58 min. na 2 min. przed końcem meczu dobrze spisujący się tego dnia sędzia popełnił błąd nie dopatrując się ewidentnego zagrania ręką w polu karnym przez obrońcę Jedności. Po chwili w kolejnej dogodnej sytuacji znalazł się Maks, który z narożnika pola karnego strzelił w spojenie słupka z poprzeczką. Tuż potem sędzia zakończył mecz.

Z przekroju całego spotkania remis wydaje się być wynikiem sprawiedliwym.

Brawo chłopcy za bardzo dobrą postawę w dzisiejszym meczu!