Efektowna inauguracja rozgrywek Drużyny 2005 B

Józefovia Józefów 2005-B ?  KS Vulcan Wólka Mlądzka 11:2

Ciekawostką jest fakt, że na stronie MZPN-u widnieje wynik 11:1. Czyżby sędzia pogubił się w prawidłowym liczeniu bramek?

W efektowny sposób zainaugurowała swoje rozgrywki ligowe drużyna 2005 B prowadzona przez trenera Wiktora Wójcickiego. Zwycięstwo 11:2 to wymarzony początek rozgrywek ligowych dla nowo powstałej drużyny. Zespół rozpoczyna rozgrywki od VI -najniższej klasy rozgrywkowej. Wygrana przyszła łatwo, szybko i przyjemnie … nawet dla wybrednego oka 🙂

Mecz rozpoczął się  od zdecydowanych ataków naszego zespołu, który w ciągu pierwszej kwarty spotkania szybko wyszedł na prowadzenie 3:0. Szczególne z dobrej strony pokazał się Ludwik, który indywidualnymi akcjami najpierw zmusił rywala do samobójczego gola, a później sam w piękny sposób strzelił 2 bramki.

Kolejne kwarty były bardzo podobne. Nasi chłopcy kontrolowali przebieg gry, narzucając rywalowi swój styl oraz szybkie tempo spotkania. Szczególnie cieszy umiejętność rozgrywania składnych akcji, długiego utrzymania się przy piłce podczas, którego drużyna potrafi wymienić kilka podań od linii obrony do linii ataku i zakończyć akcję strzałem.

Dzisiejsze zwycięstwo dodaje jeszcze większego apetytu przed kolejnymi spotkaniami. Cieszy radość i pasja, z którą wszyscy zawodnicy schodzili z boiska po zakończeniu spotkania.

Godne podkreślenia jest to, że do dzisiejszego zwycięstwa przyczynili się wszyscy bez wyjątku. Każdy z chłopców wchodząc na boisko pokazywał się z bardzo dobrej strony: umiejętne i spokojne rozgrywanie piłki przez Kubę, opanowanie środka pola przez Stasia, skuteczne kontrolowanie i trzymanie całej obrony przez Oliwiera i Filipa, ładne akcje z udziałem Maksa, Maćka, Grzesia i Karola oraz bardzo dobra skuteczność Damiana. Z bardzo dobrej strony pokazał się również Janek, który kilkoma udanymi interwencjami uratował zespół od utraty bramek.

Odnotować należy również dwie bramki strzelone przez rywala, które wynikały z zaangażowania się naszej praktycznie całej drużyny w akcje ofensywne i braku szybkiego powrotu na swoją połowę boiska.

Wszystkim zawodnikom oraz trenerowi gratulujemy doskonałej inauguracji!

Skład Józefovia 2005 B: Janek Bytniewski, Oliwier Węgrzecki, Kuba Książek, Grzesiek Pijanowski, Staś Pawłowski, Karol Pawłowski, Damian Witan, Maciek Rowiński, Filip Baracz, Maks Bandurski, Ludwik Moraczyński.

Strzelcy bramek: 4x Damian Witan, 1x Staś Pawłowski, 2x Maks Bandurski, 3x Ludwik Moraczyński, 1x bramka samobójcza.

Tabela – VI liga okręgowa E1 ORLIK grupa 3 (RW)