1. Wysoka wygrana z AP 11 Legionowo

 

W niedzielny poranek drużyna 2005 B prowadzona w zastępstwie za trenera Doriana przez trenera Patryka Majszczyka podejmowała zespół AP 11 Legionowo.

Goście przyjechali do Józefowa w zaledwie 10 zawodników. Fakt ten miał duży wpływ na przebieg spotkania.

MLKS Józefovia vs Akademia Piłkarska 11 Legionowo   9:2

Wrzesień 16, 2018

Skład wyjściowy Bramki/Asysty/Kartki

1. Jakub Wielgołaski Czerwona kartka
3. Łukasz Smoleń Czerwona kartka
4. Ludwik Moraczyński Asysta
6. Karol Pawłowski
8. Jakub Gołembiewski BramkaAsysta
13. Dawid Flisek
15. Damian Witan BramkaBramkaAsystaAsysta
17. Maciej Rowiński
19. Lena Moraczyńska
20. Krystian Kacprzak
21. Kacper Sitnik Bramka
27. Michał Szuladziński
29. Mateusz Broniec Bramka
32. Karol Gnieździło BramkaBramkaAsysta
33. Stanisław Pawłowski BramkaAsysta
36. Grzegorz Pijanowski Asysta
47. Dawid Szumidło

 

Mecz rozpoczęliśmy od zdecydowanych ataków. Już w pierwszej min. akcja lewym skrzydłem Damiana mogła zakończyć się bramką. Strzał naszego skrzydłowego minimalnie minął cel. W 3 min. podanie Damiana na bramkę zamienił Karol, który w 7 min. po strzale ” na raty” najpierw w poprzeczkę, a po chwili do pustej bramki wyprowadza nasz zespól na prowadzenie 2:0. Zanosiło się na deklasację AP 11. Tym bardziej, że pięknym strzałem z wolnego po faulu na Damianie popisał się Mateusz, a po kolejnej akcji na 4:0 podwyższył sam Damian. Gdy w 16 min. po faulu na Kubie bramkę z karnego strzelił Kacper byliśmy pewni dwu cyfrowego wyniku. Jednak nic z tych rzeczy. Mecz praktycznie rozpoczął się na nowo. Najpierw trener Patryk dał szansę naszym zmiennikom, a później w kolejnych akcjach rywale złapali wiatr w żagle. Wychodzącego sam na sam rywala sfaulował Mateusz i tylko dzięki „przychylności” sędziego zawdzięcza karę 2 min, zamiast czerwonej kartki.  Po chwili w bardzo podobnej sytuacji Łukasz fauluje wychodzącego na czystą pozycję rywala, w sposób daleki od gry fair play, a bardzo podobny do faulu Roya Mc Farlanda z meczu Polska-Anglia (2:0) z 1973r. na Lubańskim.  Czerwona kartka, a po chwili strata dwóch bramek po pięknych strzałach rywali. Na nasze szczęście sędzia przy stanie 5:2 odgwizdał koniec 1 połowy.

Drugą połowę rozpoczynamy od kolejnej czerwonej kartki. Tym razem sędzia dopatrzył się faulu naszego bramkarza Kuby, którego w bramce zastąpił Karol. Grając w osłabieniu potrafimy jednak przejąć inicjatywę. Po opanowaniu środka pola przez Stasia i Kubę stwarzamy klarowne sytuacje. Najpierw po asyście Karola bramkę strzela Staś, a po chwili akcje i dośrodkowanie Ludwika ma bramkę samobójczą na 7:2 zamienia obrońca AP 11. Końcówka to fantastyczna bramka z dystansu Kuby oraz skuteczna dobitka Damiana po strzale Grześka.

Wygrywając 9:2 odnosimy zasłużone zwycięstwo. Pozostaje jednak niesmak… szczególnie po fragmentach, w których oddajemy pole rywalom i popełniając proste błędy, które skutkują osłabieniem zespołu w kolejnych meczach.

Ps. Z uwagi na wycofanie się z rozgrywek drużyny z Zielonki mecz z Orłami został anulowany. Na swoim koncie mamy więc drugą wygrana.

Brawo Józa!

 

 

 

Tabela – III liga okręgowa C2 Trampkarz grupa 1 (RJ)

Pozycja Mecze Zwycięstwo Remis Porażka Bramki strzelone Bramki stracone Różnica bramek Punkty
1 KS Halinów 3 2 1 0 8 6 2 7
2 MLKS Józefovia 2 2 0 0 14 3 11 6
3 APJD Sport Warszawa 3 1 1 1 5 8 -3 4
4 Wkra Pomiechówek 2 0 0 2 2 4 -2 0
5 Akademia Piłkarska 11 Legionowo 2 0 0 2 5 13 -8 0

 

 

Autor: Kresy