Przegrana po zaciętym meczu w derbach z Vulcanem.

W niedzielne południe drużyna 2005 C prowadzona przez Wiktora Wójcickiego rozgrywała derbowy mecz z Vulcanem Wólka Mlądzka. Mecz okazał się pięknym widowiskiem z niesamowitą dramaturgią, pięknymi akcjami, bramkami i kontuzjami bramkarzy.

Spotkanie rozpoczęliśmy z animuszem i chęcią pokazania się z jak najlepszej strony. Już kilka pierwszych akcji zapowiadało interesujące widowisko. W 5 min. spotkania w sytuacji sam na sam znalazł się Kamil, który niestety strzelił obok słupka. W kolejnych akcjach strzały naszych piłkarzy umiejętnie blokowali obrońcy Vulcanu. Gdy wydawało się, że bramka dla naszego zespołu jest kwestią czasu dobrze wyprowadzona kontra gości zakończyła się skutecznym strzałem ich napastnika. Drużyna Vulcanu, jednak krótko cieszyła się z prowadzenia. W kolejnej szybkiej akcji po strzale z pola karnego bramkę wyrównującą zdobył Kamil. Wynikiem 1:1 zakończyła się pierwsza część spotkania.

20170430_120415

20170430_120443

20170430_114123(0)

Druga połowa to zgoła odmienny obraz gry. Niestety nasi zawodnicy całkowicie oddali pole gościom i praktycznie nie podjęli walki o korzystny wynik. Vulcan grał szybciej, składniej, a przede wszystkim skuteczniej. Trudno powiedzieć czy gdyby nie błąd sędziego i puszczenie spalonego po którym straciliśmy bramkę na 2:1, czy takim wynikiem zakończyło by się spotkanie? Niestety sędzia nie jest nieomylny, a w obliczu braku sędziów bocznych ciężko jest mu wychwycić pozycję spaloną. Szczególnie gdy mówimy o wymiarze 1 metra. Podobna sytuacja miała miejsce przy czwartej bramce dla gości. Przy stanie 4:1 w podobnej sytuacji i kolejnym spalonym sędzia stanął jednak na wysokości zadania i nie uznał bramki gościom.

Z przebiegu gry Vulcan zasłużył jednak na wygraną, szczególnie druga połowa w ich wykonaniu była bardzo skuteczna. Niestety mimo chęci i woli walki musimy uznać wyższość naszych rywali.

Za tydzień zapraszamy wszystkich na kolejne derbowe spotkanie z Wiązowną.