Przegrana z liderem.

MLKS Józefovia vs Wisła Maciejowice

W II kolejce spotkań drużyna 2005 C przegrała z liderem grupy Wisłą Maciejowice 8:0. Do spotkania z Wisłą podchodziliśmy po przegranej z Sokołem na boisku, które odbiegało od standardów do, których zdążyliśmy się przyzwyczaić.

Rywal od samego początku postawił naszym chłopcom wysoko poprzeczkę. W pierwszej części spotkania praktycznie nie schodząc z naszej połowy boiska. Szybko strzelona bramka ustawiła tą część gry. W grze Wisły widoczne było zgranie oraz wysokie umiejętności piłkarskie. Nasi zawodnicy próbowali pokazać się z jak najlepszej strony, przede wszystkim zagrali z dużą determinacją oraz walecznością. Na przerwę schodziliśmy przegrywając 5:0, ale podkreślić należy, że również mieliśmy swoje dobre okazje strzeleckie. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Franek Morawski, który w kilku rajdach mógł strzelić bramkę.

W drugiej części spotkania zagraliśmy zdecydowanie lepiej. Być może był to efekt wskazówek, które w przerwie trener Wiktor udzielił naszym chłopcom. Potrafiliśmy stworzyć kilka groźnych sytuacji i o włos być od strzelenia honorowej bramki. Strzały Krystiana  z rzutów wolnych o centymetry mijały bramkę rywali, a akcje Franka, Mateusza Poredy kończyły się skuteczną obroną bramkarza Wisły.

Dwa najtrudniejsze spotkania już za nami… teraz kolej na potencjalnie słabszych rywali i szansa na zdobycie pierwszych bramek i punktów w lidze.

Autor: Kresy