W miniony weekend nasze 3 drużyny rocznika 2005 : 2005A, 2005B oraz 2005C zainaugurowały rozgrywki w ramach ligi MZPN. Swoje spotkania rozegrały w niedzielę. Jako pierwsza swój mecz rozpoczęła drużyna trenera Wiktora Wójcickiego 2005 B, która jako gospodarz podejmowała faworyta grupy drużynę Sparty Jazgarzew.

 

2005B – Relacja ze spotkania (Szymon)

Na inaugurację rundy wiosennej drużyna Józy 2005B podejmowała na własnym terenie Spartę Jazgarzew. O tym, że nie będzie to łatwy mecz, mogliśmy się przekonać z informacji z obozu przeciwnika – w przedsezonowych sparingach Sparta z powodzeniem rywalizowała z wieloma drużynami z wyższych klas rozgrywkowych.

Spotkanie rozpoczęło się w najgorszy możliwy dla nas sposób. Już w pierwszej minucie wyróżniający się warunkami fizycznymi zawodnik Sparty przejął piłkę w środku boiska, minął naszych obrońców i strzałem nie do obrony pokonał Janka. Stracony gol nie podłamał jednak naszego zespołu i z minuty na minutę uwidaczniała się przewaga Józy. Dzięki dobremu wyprowadzaniu piłki od bramki i składnym akcjom skrzydłami nasi zawodnicy coraz bardziej zagrażali bramce przeciwnika. Wreszcie w okolicach 20. minuty do wyrównania doprowadził po dobitce własnego strzału Damian, jak zwykle  niezawodny pod bramką przeciwnika. Do końca pierwszej połowy drużyna Sparty praktycznie nie stworzyła już groźnej sytuacji, natomiast Józefovia cały czas kontrolowała spotkanie, cierpliwie rozgrywając piłkę w środku pola (Ludo, Staś, Kuba Gołembiewski) i szukając kolejnych okazji skrzydłami (Damian, Karol, Ludo).

Zmiana stron nie przyniosła ze sobą zmiany obrazu gry – nadal drużyna Józy prowadziła grę, a goście skupiali się na obronie oraz sporadycznych kontratakach. Dzięki świetnej postawie naszej formacji defensywnej (Łukasz, Olaf, Kuba Książek, Krystian) nie stanowiły one jednak większego zagrożenia. Przewaga Józefovii przyniosła natomiast szybkie efekty. Najpierw po indywidualnej akcji Karola prawą stroną boiska precyzyjnym strzałem po ziemi bramkę zdobył Piotrek zwany Pazdanem. Wynik podwyższył Staś strzałem sprzed pola karnego po zamieszaniu pod bramką rywali. W ostatnim kwadransie meczu na uwagę zasługiwał strzał Kuby Książka z rzutu wolnego z niemal połowy boiska, który z trudem z samego okienka wyjął bramkarz gości, a także kilka świetnych prostopadłych zagrań Olafa, mijających dwie formacje przeciwnika. Końcówka meczu to częstsze już próby zagrożenia bramce Józefovii, które na ogół zatrzymywały się na naszej obronie, a nieliczne celne strzały pewnie bronił Janek. Parę minut przed końcem interwencja Kuby w polu karnym niefortunnie zakończyła się podyktowaniem rzutu karnego, który silnym płaskim strzałem na bramkę zamienił zawodnik Sparty, strzelec również pierwszego gola. W ostatnich minutach drużyna Józefovii zaimponowała spokojem w grze, nie dając gościom dojść do sytuacji zagrażających naszej bramce. W efekcie po świetnej postawie całego zespołu odnotowujemy zasłużone, pewne zwycięstwo!

Brawo drużyna, brawo trener!

ps. Warto podkreślić, że pierwszy raz po feralnym spotkaniu (złamanie nogi) z Jednością Żabieniec  z dnia 09.09.2017r. swój mecz rozegrał wracający do wysokiej dyspozycji Karol.

MLKS Józefovia vs LKS Sparta Jazgarzew 3:2

 

 

2005 A i 2005 C 

Punktualnie o godz.12:00 swoje wyjazdowe mecze rozpoczęły dwa pozostałe zespoły.

Drużyna 2005 C – w spotkaniu rozegranym z KS Raszyn doznała pierwszej porażki 1:5. Mimo wysokiego wyniku warto podkreślić,że w pierwszej połowie to nasz zespół stwarzał większe zagrożenie pod bramką rywali. 100 procentowych sytuacji nie wykorzystali : Kamil x2, Kuba x 2 oraz Grzesiek. Po zmianie stron rywale wykorzystali naszą niefrasobliwość w linii obronnej wychodząc na wysokie prowadzenie 5:0. Honorową bramkę pięknym strzałem z rzutu wolnego zdobył Dawid.

Przysłowie mówi, że „pierwsze koty za płoty”. Liczymy na znacznie większe zaangażowanie na treningach, gdyż pierwszy mecz pokazał, że części chłopców (Lena zagrała na swoim dobrym poziomie) po 20 min. brakowało sił.

Link do pełnej fotogalerii w Google.

Autor: Darek

 

 

KS Raszyn II vs MLKS Józefovia 1:5

 

Drużyna 2005 A – swój pierwszy mecz zagrała na wyjeździe w Konstancinie, gdzie pokonała miejscową „Kosę” Konstancin 1:0. Zespół trenera Doriana Citkowskiego pierwszą wygraną zrobił mały kroczek w kierunku awansu do 1 ligi.

KOSA Konstancin vs MLKS Józefovia 1:3 (0:1)

Bramki: Przemek Pudełek x2,

Wiktor Kossakowski x1 ,

asysty: Łukasz Chojecki x2

Relacja trenera Doriana:

Zwycięstwo na inaugurację!

Po intensywnym, pełnym walki meczu wygrywamy zasłużenie z zespołem Kosy Konstancin. Pierwszy raz na inaugurację sezonu zdobywamy 3pkt (poprzednio: Advit 1:1, Krzaki 1:1, Drukarz 1:4), pierwszy raz wygrywamy na boisku Kosy dodatkowo w tym jednym spotkaniu zdobyliśmy więcej bramek niż w 4 poprzednich ligowych meczach z tym przeciwnikiem (0:2,1:2,0:0,1:0).

Do przerwy prowadziliśmy 1:0 po bramce Kosy(Wiktora), który otrzymał fenomenalną piłkę prostopadłą od Chojraka. Jeszcze przed przerwą bombę sprzed pola karnego zaaplikował w poprzeczkę Chojrak. Na początku drugiej połowy zdobyliśmy bramkę na 2:0, znów świetnym podaniem popisał się Chojrak a bramkę w sytuacji sam na sam zdobył Przemek. Drużyna Kosy Konstancin odpowiedziała fenomenalnym uderzeniem z rzutu wolnego z połowy boiska – piłka z około 35m trafiła w spojenie.
Kilka minut później drużyna Kosy Konstancin po ładnej kontrze zdobyła gola kontaktowego. Po straconej bramce, stworzyliśmy sobie kolejne sytuację bramkowe: w jednej z nich po strzale Wiktora dobijał Przemek, który z bliskiej odległości trafił w słupek. W końcówce meczu po bardzo dobrym pressingu Franka, Przemek wykorzystał błąd defensywy zespołu z Konstancina i ustalił wynik spotkania na 3:1.

W tym spotkaniu pokazaliśmy dużo dobrego grania! Drużyna z Konstancina jak zwykle postawiła trudne warunki, grając twardo i nieustępliwie oraz często posyłając długie piłki za plecy naszych obrońców. Cieszę się, że odpowiedzieliśmy na to dobrym atakiem pozycyjnym dzięki, któremu zdobyliśmy 2 bramki i stworzyliśmy kilka innych dogodnych sytuacji bramkowych! Cieszy również postawa zespołu w defensywie, wygrywaliśmy wiele stykowych piłek i widać, że jesteśmy również dobrze przygotowani fizycznie. Będziemy o to dbać.

Kosa Konstancin – Józefovia 1:3 (0:1)

Skład: Stanio – Pawka, Igi(c), Krycha – Chojrak, Łapa – Franek, Przemek, Kosa; +rez: Ziemniak, Koksu, Bandur

Bramki: Przemek x2, Kosa
Asysty: Chojrak x2
MVP: Chojrak

~DC

 

Autor: Kresy