W sobotę trzy drużyny rocznika 2005 wystąpiły w roli gospodarza.

2005 B

Pierwszy bo już o godz. 10:00 swoje spotkanie rozegrał zespół 2005 B trenera Wiktora Wójcickiego, który podejmował drużynę Vulcana Wólka Mlądzka. Mecz z beniaminkiem z pozoru wydawać się miał „łatwym”. Jednak w pierwszej połowie zespół Vulcanu zagrała bardzo ambitnie nie dając sobie strzelić bramki.

Zaskoczeni tym obrotem sprawy nasi chłopcy szybko wzieli sprawy w swoje ręcę (a właściwie skuteczne celowniki). Bramkę na 1:0 strzałem z dystansu zdobył po pięknym podaniu Karol, a kolejne dwie dołożyli Damian oraz na 3:0 po indywidualnej akcji Kuba Baracz.

3:0 to najniższy z możliwych rozmiarów spotkania. Nasz zespół nie wykorzystał bowiem kilku dogodnych okazji do zdobycia gola, a rywale praktycznie przez cały mecz nie zagrozili bramce Kuby Wielgołaskiego.

Zespół 2005 B prowadzi z dorobkiem 7 pkt. w ligowej tabeli.

Brawo Zespół, brawo Trener!!!

MLKS Józefovia 2005 VB vs KS Vulcan Wólka Mlądzka   3:0

2005 A

Punktualnie w samo południe swoje trzecie ligowe spotkanie rozegrał nasz I zespół rocznika 2005. Rywalem drużyny trenera Doriana Citkowskiego był zespół MKS-u Piaseczno. Goście w poprzedniej kolejce doznali wysokiej porażki 8:0 z Borem Regut i do meczu z Józą podeszli bardziej zmotywowani. Już pierwsze minuty spotkana potwierdziły, że nie będzie to tylko spacerek.

Mecz rozstrzygnęły indywidualne akcje Ignacego (piękny strzał z dystansu) oraz Przemka. Nasza drużyna z kompletem 3 zwycięstw prowadzi w ligowej tabeli II ligi.

Relacja trenera Doriana:

W III kolejce lI ligi na własnym stadionie podejmowaliśmy drużynę MKS Piaseczno.

Już w 6 minucie meczu wyszliśmy na prowadzenie – po dobrym podaniu Przemka bardzo mocnym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się Igi. Dobrze zorganizowana w defensywie drużyna Piaseczna odpowiedziała dwoma groźnymi kontrami po których mało zabrakło a stracilibyśmy bramkę. Jeszcze w I połowie oddaliśmy kilka groźnych strzałów, jednak albo piłka przelatywała obok bramki albo dobrze spisywał się bramkarz zespołu MKSu.

Od początku drugiej połowy ruszyliśmy do ataku tak aby możliwie jak najszybciej strzelić kolejna bramkę. Udało się to dopiero w 46minucie spotkania kiedy asystę Pazdana na gola zamienił Przemek, który wykończył akcje praktycznie z zerowego kąta.

Trzecie spotkanie w tym sezonie należy zaliczyć do takich z których trzeba wyciągnąć wnioski i zapomnieć.
Nie rozegraliśmy dobrego meczu. Zbyt dużo w naszej grze było niedokładności, zbyt mało dobrej pracy w defensywie (szczególnie I połowa), zbyt często zdarzały się zaniki koncentracji.
Stać nas na wyższą jakość gry niż pokazaliśmy w tym spotkaniu i mamy nadzieję na progres już za tydzień 🙂

Józefovia 2005A – MKS Piaseczno 2:0 (1:0)

Skład: Stanio – Pawka, Igi(C), Krycha – Kosa, Chojrak – Pazdan, Przemek, Franek; Rez: Koksu, Piegus, Ziemniak, Łapa

2005 C

Jako ostatni w sobotni wieczór na boisko wybiegli zawodnicy zespołu 2005 C. Rywalem naszej drużyny był zespół Świtu Warszawa. Mecz niestety zakończył się naszą przegrana 1:0/

MLKS Józefovia vs GKS Świt Warszawa  0:1

Autor: Kresy