Wymarzony start nowego sezonu. 09/04/2016

27 sierpnia druga drużyna rocznika 2001 rozegrała pierwszy mecz sezonu 2016/2017. Przeciwnikiem MLKS Józefovia 2001B był klub z Konstancina Jeziornej KS Konstancin. Mimo rozegrania spotkania 3 dni po zakończeniu ciężkiego zgrupowania na obiektach w Zamościu wróciliśmy z Konstancina z tarczą. Mecz zakończył się zwycięstwem naszej drużyny w stosunku 1 : 3. Nalży tu podkreślić pełne zaangażowanie całej drużyny mimo niesprzyjających okoliczności związanych z poziomem sędziowania.

Szczególne podziękowania należą się Olafowi Chmielowi za jego poświęcenie w obronie naszej bramki. Z przykrością informujemy sympatyków Józy, że Olaf został brutalnie sfaulowany w polu karnym i po wizycie w szpitalu okazało się, że ma przemieszczenie kości w nadgarstku i będzie miał rękę w gipsie przez min. 4 tygodnie. Olaf wracaj szybko do zdrowia – czekamy na twój powrót.

 

Kolejna wygrana. 09/04/2016

W drugiej kolejce nasza drużyna podejmowała na własnym boisku klub LKS Spartę Jazgarzew. Mimo przeciwności losu jakie piętrzyły się przed rozegraniem spotkania udało się rozegrać mecz. Początkowe trudności nie speszyły naszych zawodników i kolejny mecz zakończyliśmy sukcesem wygrywając mecz 2 : 0.  Wynik spotkania nie „odzwierciedla obrazu meczu a rezultat mógłby być dla nas bardziej korzystny. Trzymajmy kciuki za chłopaków by w kolejnych meczach utrzymali skuteczność i nadal pokazywali charakter i waleczność jak w obu dotychczasowych spotkaniach.

 

Trzeci mecz bez porażki. 09/05/2016

Trzeci mecz obecnego sezonu został rozegrany w ubiegłą sobotę 3 września na boisku UKS Amur Wilga w Wildze. Mecz zakończył się remisem 1 : 1. Zespół Józefovi  rozegrał bardzo dobre zawody pod względem taktycznym i był stroną przeważającą a wynik remisowy nie jest krzywdzący dla obu drużyn. Nasz przeciwnik miał przewagę fizyczną jednak to Józefovia stwarzała większe zagrożenie pod bramką gospodarzy.
Józa na fali. 09/12/2016

Kolejny mecz drużyna Jakuba „Kuby” Rosińskiego zakończyła zwycięstwem 2 : 1 nad lokalnym rywalem z Karczewa  drużyną LKS Mazur Karczew. Zdaniem trenera wynik jest lepszy niż gra.

Trener Kuba tak podsumował mecz cyt. Był to najsłabszy mecz w naszym wykonaniu w tym sezonie i możemy tylko podziękować drużynie z Karczewa za ich małą skuteczność bo z przebiegu całego spotkania to oni stwarzali sobie więcej sytuacji bramkowych. Nie jestem w 100% zadowolony z tego meczu i z postawy zawodników. Dużo lepiej prezentowaliśmy się w poprzednich meczach. Jednak sam początek meczu był bardzo obiecujący. Mimo gry w niskim pressingu w pierwszych minutach stwarzaliśmy sobie więcej sytuacji pod bramką przeciwnika jednak brakowało postawienia kropki nad ?i?. Jak to często w piłce bywa, niewykorzystane sytuacje się mszczą i w 15 minucie zespół z Karczewa strzelił pierwszą bramkę w tym meczu. Okres po stracie bramki do końcówki pierwszej połowy był najlepszym fragmentem gry naszego zespołu. Nasza drużyna się zmobilizowała i zaczęła grać to co ustaliliśmy w szatni przed meczem. Zaowocowało to bramką strzeloną w 25 minucie. Druga połowa meczu to ciągłe ataki ze strony Karczewa jednak na nasze szczęście wszystkie strzały na bramkę były niecelne. Drużyna z Karczewa strzeliła w tym meczu jeszcze jedną bramkę, jednak było to gol do własnej bramki a my cieszyliśmy się z jedno-bramowego prowadzenia. Na nasze szczęście wynik udało się dowieźć do końca i 3 punkty zostały u nas! Cieszymy się oczywiście ze zwycięstwa jednak należy wyciągnąć wnioski po tym meczu i poprawić błędy których było bardzo dużo szczególnie przy pressingu. Ponadto w mojej ocenie nie było dzisiaj na boisku zawodnika, który dał z siebie 100%, który grał z pełnym zaangażowaniem i determinacją przy np. odbiorze piłki czy wykorzystaniu sytuacji bramkowych.

Mam nadzieję że chłopcy wyciągną wnioski po tym meczu i poprawią błędy. Za tydzień czeka nas kolejny ciężki mecz z Life Siennicą i liczę na to, że każdy zagra na 100% swoich możliwości.

 

Tabela po 4 kolejkach. 09/14/2016

Lp. DRUŻYNA MECZE PUNKTY ZW RM PO BRAMKI
1 MLKS Józefovia II 4 10 3 1 0 8:3
2 UKS Amur Wilga 3 7 2 1 0 7:3
3 LKS Sparta Jazgarzew 3 6 2 0 1 11:5
4 LKS Mazur Karczew 3 3 1 0 2 6:6
5 PKS Life Siennica 3 3 1 0 2 3:7
6 KS Konstancin 3 0 0 0 3 2:7
7 KS Grom Warszawa 1 0 0 0 1 2:8

 

Dwa oblicza Józefovii. 09/19/2016

Kolejny mecz i kolejne zwycięstwo. Józefovia 2001 II pokonała na wyjeździe PKS Life Siennica 2 : 4. Jednak wynik mógłby być o wiele korzystniejszy i to nie dlatego, że sędzia nie uznał bramki na 0 : 5. Pierwsza połowa to można rzec koncertowa gra naszego zespołu. Józefovia niepodzielnie panowała na boisku i w każdym aspekcie gry widać było jej wyższość co zostało potwierdzone czterema bramkami. Należało się spodziewać że w drugiej połowie nasz zespół udokumentuje swoją przewagę kolejnymi bramkami i będzie to nasze najwyższe zwycięstwo w tym sezonie. I nic mylnego …. W drugiej połowie mimo dużej przewagi w środku pola do głosu zaczęła dochodzić Siennica a w naszej grze pojawiła się pewna nerwowość. Nasuwa się pytanie czy to tylko brak koncentracji czy  nonszalancja związana z tak wysokim prowadzeniem do przerwy?

W środę kolejny ważny mecz z GROM’em Warszawa. Chcąc utrzymać pierwsze miejsce na zakończenie rundy jesiennej i myśląc o awansie do wyższej klasy rozgrywek musimy wygrać bardzo wysoko bo konkurenci do awansu wygrali z naszym kolejnym rywalem 11:0 i 8:2. Czy uda się nam zachować koncentrację do samego końca i odnieść równie efektowne zwycięstwo ? Czas pokarze.

Chłopaki trzymamy za was kciuki

 

Przekonujące zwycięstwo MLKS Józefovia. 09/25/2016

W środę wieczorem Józefovia podejmowała na swoim terenie najsłabszą drużynę w tabeli KS Grom Warszawa. Oczekiwania przed meczem były bardzo duże bo wygrana pozwalała naszym chłopakom zająć pierwsze miejsce w tabeli. Początek spotkania nie zapowiadał końcowego sukcesu bo Grom umiejętnie wybijał nas z rytmu. Jednak składna akcja prawym skrzydłem pozwoliła w 19 minucie  Józie wyjść  na zasłużone prowadzenie. Od tego momentu gra zaczęła się układać zgonie z założeniami trenera a nasi zawodnicy dominowali na całym boisku. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem MLKS Józefovia II 4 :0.  Po zmianie stron nasi zawodnicy nadal byli stroną przeważającą, swobodnie rozgrywali piłkę, która krążyła od zawodnika do zawodnika. I końcowy wynik zaskoczył chyba wszystkich a na trybunach trwała nawet dyskusja czy 10 : 0 to właściwy wynik bo niektórzy z kibiców uważali że nasi zawodnicy zdobyli jedną bramkę więcej.

Wynik 10 : 0 jaki znalazł się w protokole sędziowskim pozwolił MLKS Józefovia utrzymać pierwszą pozycję w tabeli i daje nadzieje na jej utrzymanie bo w kolejnej kolejce nasz zespół pauzuje i z niecierpliwością będziemy oczekiwać na wyniki innych spotkań.

 

Jesteśmy liderem  09/30/2016

Po zakończeniu pierwszej rundy jesteśmy liderem II ligi Okręgowej B2 Junior Młodszy Grupa II. Pozycję lidera zawdzięczamy spektakularnemu zwycięstwu w ostatnim meczu z KS Grom Warszawa ( 10 : 0) dzięki czemu z lepszym bilansem bramkowym utrzymaliśmy prowadzenie w tabeli. Nasz bezpośredni rywal AMUR Wilga wygrał również swoje sobotnie spotkanie jednak gorszy bilans bramkowy nie pozwolił mu wyprzedzić naszej drużyny w tabeli.

Przed nami runda rewanżowa i jak można się spodziewać wszyscy będą chcieli z nami wygrać. Duże wyzwanie przed nami ale wierzymy w nasz zespół i trzymamy kciuki.

 

Tabela po zakończeniu pierwszej rundy:

 

Lp. DRUŻYNA MECZE PUNKTY ZW RM PO BRAMKI
1 MLKS Józefovia II 6 16 5 1 0 22:5
2 UKS Amur Wilga 6 16 5 1 0 19:7
3 LKS Sparta Jazgarzew 6 10 3 1 2 23:10
4 LKS Mazur Karczew 6 9 3 0 3 23:9
5 KS Konstancin 6 4 1 1 4 10:14
6 PKS Life Siennica 5 3 1 0 4 5:20
7 KS Grom Warszawa 5 0 0 0 5 4:41