Podsumowanie sezonu wiosna 2017:

Pierwszy mecz Józa rozegrała u siebie pokonując konkurenta do awansu Deltę Wilanów 7:3. Następnie zmierzyliśmy się na wyjeździe z AMUREM Wilgą również wygrywając tym razem było 3:5. Później zmierzyliśmy się z wice-liderem z Góry Kalwarii i znowu wygraliśmy 7:3 mimo absencji kluczowych zawodników: Vincenta Kostrzewy oraz Antka Śladowskiego. Wyśmienity mecz rozegrał Janusz, który strzelił w tedy aż 5 goli. W 4 kolejce podejmowaliśmy u siebie MKS Piaseczno. Naszego pierwszego trenera w tym meczu zastąpił II trener naszego rocznika Marek. Po trzech kwartach było tylko 3:1 dla nas lecz w ostatnim kwadransie zdobyliśmy 5 goli i wygraliśmy 8:2. Na zakończenie pierwszej rundy pojechaliśmy do Otwocka Wielkiego a do drużyny wróciła wcześniej nieobecna dwójka.  Kompletnie zdominowaliśmy przeciwnika wygrywając aż 0:20.

W rundzie rewanżowej, znowu zmierzyliśmy się z Deltą, ten mecz był gonitwą za wynikiem lecz w ostatniej kwarcie daliśmy radę zwyciężyć. Następnie podejmowaliśmy u siebie klub z Wilgi, z którym niespodziewanie straciliśmy punkty. Wyrównaliśmy dosłownie w ostatniej sekundzie po golu na 7:7 z rzutu rożnego naszego kapitana Staśka Rękawka. W ósmej kolejce zagraliśmy na wyjeździe z wiceliderem Koroną Górą Kalwarią. Jakościowo był to najlepszy mecz Józy w tym sezonie i wygrywaliśmy nawet 0:5. ostatecznie mecz skończył się wynikiem 2:6, którym na dwie kolejki przed końcem zagwarantowaliśmy sobie pierwsze miejsce i awans do 2 ligi MZPN. Przed następnym meczem dowiedzieliśmy się, że do końca sezonu nie zagrają Stasiek i Olek. W przedostatniej kolejce przegraliśmy swój pierwszy mecz z MKS Piaseczno 12:7. Hattricki w tym meczu zdobyli Vincent i Igor Osiak. Niestety w ostatnim meczu z Rokolą nie zagrali kontuzjowani Kornel Maksimczuk i Piotrek Stefan. Trener dał szansę wielu rezerwowym lecz ostatecznie wygraliśmy 5:2 i mogliśmy świętować awans do drugiej ligi.