Okazała wygrana z Championem 6:2.

W rozegranym w samo południe meczu Józefovia pokonała Championa 6:2. Spotkanie, które stało na wysokim poziomie pod nieobecność sędziego prowadził Wojtek.

MLKS Józefovia vs STF CHAMPION Warszawa 6:2 (2:1)

I – połowa Nieznaczne prowadzenie Józefovii

W 8. kolejce drugoligowych zmagań drużyna Józefovii 2005B podejmowała na własnym terenie zespół STF Champion II.

Mecz rozpoczął się dość spokojnie, ale od razu zaznaczyła się znaczna przewaga Józy. W ciągu pierwszych kilkunastu minut piłka prawie nie opuszczała połowy gości. Już w drugiej minucie doszło do groźnej sytuacji – po prostopadłym podaniu od Luda Eryk wyprzedza obrońców, jednak wypuszcza sobie za daleko piłkę i pada ona łupem bramkarza STF. W 4. minucie silny strzał z dystansu oddaje Igi, jednak po odbiciu się od obrońcy piłka mija lewy słupek bramki. Trzy minuty później Igi oddaje kolejny strzał z około 25 metrów, niestety tuż nad poprzeczką. Kolejny strzał z dużej odległości, w wykonaniu Gryzia, jest już mocno niecelny.

W okolicach trzynastej minuty do głosu zaczynają dochodzić goście, oddając trzy strzały z dystansu. Pierwszy z nich trafia w poprzeczkę, drugi pewnie łapie Kubeł, przy trzecim również dobrze interweniuje, a dobitka napastnika Championa przechodzi nad poprzeczką. Oddanie inicjatywy kosztuje zawodników, trenerów i kibiców Józefovii sporo nerwów.

Na szczęście było to tylko chwilowe, bo kolejne chwile należą już do Józefovii. W 16. minucie groźny minimalnie nad bramką z ostrego kąta oddaje Eryk, dwie minuty później po zamieszaniu w polu karnym bramkarz gości tuż przed bramką o ułamki sekundy uprzedza dopadających do piłki Stasia i Igiego. W 20. minucie zespół Józy wreszcie dopiął swego – po składnej akcji rozpoczętej od linii obrony, rajdzie Gryzia środkiem boiska i jego świetnej prostopadłej piłce Karol G. wyprzedza jednego z obrońców, mija drugiego i pewnie strzela obok bramkarza. 1:0 dla Józy!

Dwie minuty później Eryk próbuje zaskoczyć golkipera gości technicznym strzałem, po którym piłka trafia w słupek. Minutę później strzał Porka po ziemi łapie bramkarz gości. Pomimo dominacji Józefovii w tej części meczu, w 30. minucie tracimy prowadzenie po pechowym błędzie naszego bramkarza, który wypuszcza niemal złapaną już piłkę po strzale z rzutu wolnego. Remis 1:1.

Gra przestaje „kleić się” zawodnikom Józefovii, kolejne minuty to mało składnych akcji i brak klarownych sytuacji. W 40. minucie Igi oddaje niecelny strzał z rzutu wolnego z około 25 metrów. W doliczonym czasie pierwszej połowy w polu karnym drybluje Kamil, po minięciu jednego z obrońców drugi wybija mu piłkę, do której doskakuje Damian, zagrywa do Igiego, który nie marnuje takich sytuacji – pewny, mocny strzał z około 8 metrów daje Józie ponowne prowadzenie. Cieszy to, że z okresu, w którym niewiele na boisku wychodzi, po kolejnych próbach udaje się zdobyć upragnioną bramkę. Na przerwę schodzimy z wynikiem 2:1.

II Połowa – Dominacja Józefovii

Początek drugiej połowy to znów okres bardziej wyrównanej gry, po której z czasem do inicjatywy dochodzi drużyna Józefovii. Ciekawa akcja z 45. minuty kończy się rajdem Luda, podaniem do Igiego i niecelnym strzałem z pierwszej z piłki z ostrego kąta. Po chwili swoją szansę ma STF, strzał z rzutu wolnego jest jednak niecelny. W 50. minucie po wrzutce z rzutu rożnego bramkarza ponownie pokonuje Igi.

Kolejne minuty to dalsza przewaga Józefovii – w 53. minucie po ładnej akcji całego zespołu, dryblingu Eryka i podaniu od niego Seba strzela z pierwszej piłki z 16. metra, jednak pewnie interweniuje bramkarz gości. W 57. minucie po akcji prawą stroną Porek popisuje się idealną wrzutką „na nos” do Igiego, którego główkę ponownie zatrzymuje bramkarz. Minutę później następna świetna wrzutka Porka, tym razem z rzutu rożnego, zostaje zamieniona na bramkę strzałem głową przez Szychę – jednego z najniższych zawodników na boisku. Brawo, 4:1!

Pięć minut później powiększamy przewagę. Po świetnej prostopadłej piłce od Seby w sytuacji sam na sam znajduje się Porek, jednak tuż przed polem karnym piłkę rękami zatrzymuje golkiper Championa. Rzut wolny wykonuje Igi, ale nie strzela tylko zagrywa krótko do Porka, który silnym płaskim strzałem nie daje szans bramkarzowi gości. 5:1 w 64. minucie, przewaga jest bardzo bezpieczna i już wiemy, że zwycięstwo będzie nasze!

Tuż po strzeleniu bramki oglądamy kolejną świetną akcję Józy, prostopadłe podanie do Damiana, który wyprzedza obrońców, zagrywa w kierunku środka pola karnego do Porka, jednak jego strzał jest zbyt lekki. Minutę później zawodnicy Championa przeprowadzają jedną z nielicznych w tej części meczu groźnych akcji, która kończy się dość przypadkowym faulem Krystiana w polu karnym. Strzał zawodnika STF jest nie do obrony, Kuba rzuca się we właściwą stronę jednak nie sięga piłki. 5:2.

Ostatni kwadrans meczu to ciągłe ataki Józy i nieliczne kontry gości. Z naszej strony strzały oddają Porek, Kamil i Seba, jednak padają one łupem bramkarza. Wynik zostaje ustalony w 74. minucie meczu, kiedy to po zamieszaniu w polu karnym techniczny strzał obok bramkarza oddaje Porek, a piłkę „na wszelki wypadek” niemal z linii bramkowej dobija Kamil.

6:2 – sporo bramek, duża liczba strzałów, wiele składnych akcji ale i momenty chaosu i „rozprężenia”. Gratulacje dla całej drużyny, liczymy na dobrą formę i życzymy powodzenia w kolejnych meczach, które na pewno będą należały do trudniejszych!

Tabela – II liga okręgowa C2 Trampkarz grupa 2 (RW)

PozycjaMeczeZwycięstwoRemisPorażkaBramki strzeloneBramki straconeRóżnica bramekPunkty