Trener_Jakub_RosinskiPrzede wszystkim chciałbym pogratulować moim zawodnikom za kawał ciężkiej pracy, którą wykonali w tym sezonie zarówno w sferze fizycznej ale również w tej umysłowej – mentalnej.

Ale zacznijmy od początku!

Podejmując się pracy z tą drużyną wiedziałem, że będzie bardzo ciężko i niejednokrotnie mówiono mi to wprost, że podejmuję się czegoś niemożliwego i że ta drużyna na pewno spadnie z Ekstraligi w nadchodzącym sezonie. Ja wiedziałem jaki jest potencjał w tych chłopcach i wiedziałem, że przy ciężkiej pracy (zarówno sztabu trenerskiego jak i zawodników) wszystko jest możliwe i się udało!

O wszystkim decydują DETALE!

Świadczą o tym nasze wyniki większości meczów, w których to jak przegrywaliśmy to bardzo nieznacznie (najczęściej różnicą jednej bramki) lub pechowo remisowaliśmy tracąc bramkę w ostatnich minutach meczu (rewanż z Polonią i Gwardią). W ostatniej kolejce wygraliśmy rewanż ze Zniczem jednak do pewnego utrzymania brakowało nam wygranej Polonii w Radomiu z tamtejszym Radomiakiem. Polonia wygrała 3:1 i mieliśmy już zapewnione utrzymanie jednak z przebiegu całego sezonu patrząc obiektywnie na wszystkie mecze uważam, ze zasłużyliśmy na to utrzymanie bo przede wszystkich poziomem nie odstawaliśmy od najlepszych drużyn (przykładem może być chociażby wygrana z Escolą 3:2 na ich boisku i razem z Legią byliśmy jedynymi drużynami, którym udało się zdobyć komplet punktów w konfrontacji z tą właśnie drużyną). Zespołom, które grają w barażach o utrzymanie w przypadku Radomiaka i Drukarza oraz o awans w przypadku Unii i Varsovii życzę powodzenia bo grać w Ekstralidze to wielka sprawa, niech wygra lepszy!

Bardzo duży progres w mojej ocenie zrobiliśmy również jeśli chodzi o taktykę. Tutaj myślę, że dużo chłopcom dały analizy meczowe, które dla nich przygotowywałem przed każdym meczem, pokazując mocna i słabe strony przeciwnika oraz po każdym meczu wyciągając poszczególne sytuacje i wspólnie z nimi analizując co było dobrze, co źle i co należy poprawić.

Dziękuje chłopakom za ich poświecenie i mnóstwo wyrzeczeń bez, których to wszystko by się nie udało.

Dziękuję rodzicom za zaufanie i codzienną pomoc przy funkcjonowaniu tej drużyny.

W szczególności Panu Jarosławowi Ślubowskiemu, dzięki któremu mamy materiały wideo do analizy, Panu Bartoszowi Bujakowi, dzięki któremu mieliśmy fantastyczny ośrodek na obozie zimowym i będziemy mieli na obozie letnim oraz Panu Bogdanowi Rymanowskiemu, który dba o najdrobniejsze szczegóły i spaja to wszystko w jeden prężnie działający organizm.

Dziękuję również naszym masażystom – Maćkowi Napierajowi i Wojtkowi Żebrowskiemu za pracę podczas dni regeneracyjnych dla chłopców. Dziękuję Trenerowi Robertowi i Patrykowi za pomoc w dniach mojej nieobecności.

Jest również osoba bezpośrednio nie związane z naszą drużyną która wspierała mnie i cały czas wierzyła że cel utrzymania w lidze zostanie zrealizowany. Tą osobą jest Trener drużyny seniorskiej – Damian Politański. Wielkie dzięki!

Cele na przyszły sezon są bardzo ambitne i jeszcze będzie o nas głośno ale o tym będziemy informować w późniejszym terminie. Uważam że stworzyliśmy fajną i zgraną drużynę i jesteśmy na dobrej drodze!

BRAWO CHŁOPAKI

BRAWO DRUŻYNA

BRAWO JÓZA!!!

Z tego miejsca informuję również, iż pod koniec lipca przewidziane są dwa dni test-meczów dla osób, które chciały by z nami trenować i podnosić swoje umiejętności. Więcej informacji będzie wkrótce!

Ze sportowym pozdrowieniem trener Kuba Rosiński