DSC00286Tydzień temu pisałem w samych superlatywach o meczu z Escolą. Nasi idą dalej za ciosem – kolejny bardzo dobry wynik z faworyzowaną Legią, która przyjechała jak po swoje a musiała obejść się smakiem. Nasi chłopcy stawili czoła silnym fizycznie przeciwnikom.

 

 

Pierwsi gola strzelają legioniści po składnej i płynnej akcji. Strzał głową nie do obrony pod poprzeczkę i Legia się cieszy. No cóż radość stołecznych nie trwała zbyt długo bo około 5 minut.DSC00291

 

Po raz kolejny wola walki, szybkość podań i stwarzane sytuacje powodowały, że przeciwnik wyprowadzając akcje zostawiał z tyłu przy naszym napastniku często trzech obrońców. To efekt akcji, po której Filipson po podaniu Maliny „pojechał” legionistów i obok bezradnie leżącego bramkarza wpakował bez namysłu piłkę do siatki doprowadzając do remisu.

DSC00297Mecz toczony był w szybkim tempie i widać było ogranie przeciwników w rozgrywkach ekstraligi. Nasi jednak im nie ustępowali i walczyli dzielnie. Pierwsza połowa kończy się wynikiem sprawiedliwym, gdyż obie ekipy miały swoje sytuacje bramkowe.

 

 

 

Druga połowa to ataki Legii ale i Józa odgryza się kąśliwie i tworzy sytuacje. Trochę brakuje strzałów ale nie jest łatwo i jednym i drugim dojść do pozycji strzeleckich. Jeden z przeciwników za dyskusje dostaje karę minutową i osłabia swój zespół. Po raz kolejny widzimy dobrą pracę trójki sędziów – to cieszy. Nasi trzymają nerwy na wodzy choć przeciwnik prowokuje, skrobie, ciągnie za spodenki i utrudnia rozgrywanie akcji. DSC00294

Cała drużyna Józy walczy na całego i wynik meczu nie ulega już zmianie do końcowego gwizdka sędziego. Po raz kolejny ręce same składają się oklasków. Brawo chłopcy, brawo trener, brawo rodzice. Gdy sobie przypomnę gdzie byliśmy rok temu … naprawdę chapeau bas.

Mamy po pierwszej rundzie 11 pkt i zajmujemy 3 miejsce w grupie (podczas pisania artykułu nie było jeszcze uaktualnionej tabeli ale jak dobrze liczę to chyba tak wygląda).

Teraz odpoczynek i za tydzień zaczynamy rundę rewanżową. Walczymy i jak to skandowali rodzice Escoli „Gramy i strzelamy…„.

Bramki:

klip

bramka dla Legii na 0:1

klip bramka dla Józy na 1:1