DSC00988Za nami ostatni mecz rundy wiosennej kończącej zmagania w najwyższej klasie rozgrywek MZPN. Józa 2001 spotkała się z zawodnikami Escoli Varsovii prowadzonej przez trenerów z Hiszpanii na boisku Escoli.

Mecz toczony był w szybkim tempie. Obie drużyny miały swoje stuprocentowe okazje – Józa znacznie więcej od Escoli.

Pierwsza połowa to ostrożna gra obu ekip. Escola minimalnie przeważała i stworzyła więcej groźnych sytuacji w tej części meczu. Józa ma też swoje okazje ale nic nie chce wpaść do siatki. Kibice dopingują obie strony. Zdarzają się sytuacje kontrowersyjne ale sędziowie radzą sobie bardzo dobrze i nie ulegają wpływom kibiców. Na przerwę obie drużyny schodzą przy stanie 0:0.

Druga połowa to podkręcenie tempa gry przez naszą drużynę, która w tej części meczu była strona przeważającą, dokładne podania i płynne akcje powodują że mamy w krótkich odstępach czasu kilka sytuacji 100 procentowych. Bramkarz gospodarzy dzielnie stawia czoła naszym zawodnikom. Gospodarze też mają swoje nieliczne ale jednak także 100 procentowe sytuacje. Gdyby liczba sytuacji przełożyła się na liczbę goli to wygralibyśmy zdecydowanie. Taka jest jednak piłka – nieprzewidywalna i mimo starań „naszych” wynik nie ulega zmianie do końca meczu. Remis daje nam jednak zasłużone III miejsce na zakończenie rozgrywek w których nasza drużyna debiutowała.

Już pisałem wiele pochwał pod adresem naszych chłopców – brawo, brawo, brawo. Zasłużyliście swoją postawą na to miejsce. Gratulacje dla trenera za trud i odpowiednie ustawienie całej drużyny. Brawo dla rodziców za ich poświęcenie przy wspieraniu pasji ich synów.

III miejsce naszej drużyny to największy sportowy sukces wszystkich drużyn z okolic Otwocka, Józefowa i Karczewa w kategorii poza seniorskiej. Szkoda że lokalna prasa przegapiła tak ogromny sukces nie dostrzegając naszego wysiłku. Chciałbym się mylić ale chyba jednak tak jest.