DSC00352Dzisiejszy mecz zapowiadał się pasjonująco. Drużyna Polonii podniosła się po serii porażek i po remisie z Sempem przyjechała wzmocniona zawodnikami występującymi w starszym roczniku. Widać było, że mecz będzie z gatunku walka – walka i jeszcze raz walka. Tak też było.  Zawodnicy obu zespołów grali z dużym zaangażowaniem. W sumie mecz był toczony mimo wagi wyniku dość czysto. Pracę sędziów też oceniam na bardzo dobrą.

DSC00370Pierwsza połowa to bardzo wyrównana gra obu zespołów, choć trzeba przyznać, że to Józa miała kilka klarownych sytuacji do strzelenia gola. Polonia groźna w stałych fragmentach gry. Pierwsza połowa kończy bezbramkowym wynikiem choć na minutę przed przerwą już oczami wyobraźni widzieliśmy piłkę w bramce po strzale naszego zawodnika.

W drugiej DSC00377połowie Józa konstruuje akcje a Polonia jest groźna przy stałych fragmentach gry. Rzuty rożne i wolne przyprawiają rodziców o palpitację serc. Czasami trochę nerwowość widać też w poczynaniach naszych na boisku ale widać, że te chwilę mijają i nasi prowadzą grę. Polonia naciera – jednak z akcji dzięki bardzo dobrej postawie zawodników Józy nie potrafił nic strzelić. DSC00360

W końcu jedna z akcji „naszych” po doskonałej akcji Filipsona i asyście Ciastka kończy się pięknym strzałem Banana. Prowadzimy 1:0 i stwarzamy kolejne sytuacje bramkowe. Trzeba przyznać, że zawodnicy Polonii zapamiętają Banana, który w Warszawie strzelił im dwie bramki i dziś dołożył trzecią bramkę.

Polonia desperacko rzuca siły do ataku ale poza rzutami rożnymi nie potrafi a akcji nam strzelić gola. Walka na całego  – nikt nie odstawia stopy. W końcu trzy doliczone minuty kończą to widowisko, w którym lepszą stroną była Józa i to ona zasłużenie zdobywa cenne punkty. Gratulacje dla trenera i zawodników.

DSC00382

Tutaj pozwolę sobie na pewną wstawkę – nasza drużyna to najlepsza drużyna w okolicach. Żadna z ekip trenujących w naszym powiecie nie rywalizuje na takim wysokim poziomie rozgrywek – ekstralidze. Przypomnę tylko, że mamy cztery ligi w naszym MZPN, potem ligę wojewódzką a na końcu elitarną Ekstraligę.

Gdy sięgniemy pamięcią to przypomnimy sobie walkę w lidze wojewódzkiej i wyjazdy do odległego Radomia. Sukces jakim niewątpliwie jest udział na najwyższym szczeblu rozgrywek niewątpliwie bardzo cieszy nas rodziców, że w tak niewielkiej miejscowości jaką jest Józefów pojawiły się talenty, które skutecznie rywalizują z takimi tuzami piłkarskimi jak Legia, Polonia, Escola Varsovia – posiadającymi ogromne zaplecze techniczne i finansowe – naprawdę ręce same składają się do oklasków – doceńmy wysiłek trenera, naszych chłopców, zaangażowanie rodziców – bo naprawdę takie chwile to rzadkość w naszych okolicach, gdzie drużyny rywalizują w rozgrywkach piłkarskich niższego szczebla.

Cieszmy się bo naprawdę jest się z czego i z kogo cieszyć.