Lata 50′

Klub powstał w 1951 roku, jako LKS „Józefovia” i do dzisiaj działa w formie Stowarzyszenia Kultury Fizycznej.
W początkowym okresie Klub prowadził sekcje: piłkarską i tenisa stołowego. W latach 50-tych Klub rozwijał się tworząc kolejną sekcję siatkówki, która odnosiła duże sukcesy. Drużyna siatkarska juniorów trzykrotnie uczestniczyła w finałach mistrzostw Polski. W 1959 roku piłkarze awansują do Klasy B.

Lata 60′

W latach 60-tych powstała sekcja kolarska, która osiągała bardzo dobre rezultaty, a Klub znany był na Mazowszu z dobrych wyników uzyskiwanych przez kolarzy. W 1967r. Klub uzyskał teren na boisko piłkarskie przy ulicy Telimeny w Józefowie.

Lata 70′

W 1975 r. drużyna piłkarska „Józefovii” awansowała do Klasy A.

Lata 90′

W latach 90-tych zmianie ulega nazwa Klubu z LKS Józefovia na Miejski Ludowy Klub Sportowy Józefovia. Po remoncie oddano do użytku boisko piłkarskie trawiaste przy ulicy Telimeny, a następnie utworzono ziemne boisko treningowe. Klub podjął pracę szkoleniową i powstały młodzieżowe ? piłkarskie grupy treningowe. W 1999 r. drużyna piłkarska „Józefovii” awansowała po raz pierwszy w historii Klubu do Ligi Okręgowej.

Lata 00′

W 2000 r. Rada Miasta Józefowa podjęła uchwałę o sprzedaży 11,5 hektara gruntu w Józefowie przy ulicy Telimeny, w tym boisk piłkarskich Klubu. Aktualnie funkcjonuje tam Hotel Holiday Inn. W ten sposób klub stracił swoją siedzibę i zaplecze sportowe. W 2002 r. w oparciu o Uchwałę Rady Miasta Józefowa zakupiono teren o powierzchni około 2 ha położony nad Świdrem pomiędzy ulicami Dolną i Żabią. W 2003 r. rozpoczęła się budowa budynku klubowego. W 2006 r. zakończono i oddano do użytkowania budynek zaplecza Klubu. Na przełomie 2005/06 roku reaktywowano sekcję tenisa stołowego. Na przełomie lat 2006, 2007 zostało wybudowane pełnowymiarowe trawiaste boisko piłkarskie. W latach 2008-2011 w związku z przygotowaniami do EURO 2012, władze Miasta Józefowa zgłosiły obiekt „Józefovii” jako kandydata na ośrodek treningowy. Przystąpiono do prac projektowych, a następnie wybudowano ze środków finansowych Miasta Józefów boisko o sztucznej (trawiastej) nawierzchni z trybunami, trybuny przy głównym boisku trawiastym, boisko wielofunkcyjne, plac zabaw. Cały teren został ogrodzony. Powstał piękny obiekt sportowy, którego otwarcie nastąpiło w czerwcu 2011 r. Było to możliwe dzięki dobrej współpracy na linii Klub-Miasto.

Lata 10′

W sezonie 2011/2012 drużyna piłkarska „Józefovii” awansowała do IV ligi, natomiast drużyna młodzieżowa rocznik 2001 awansowała do Warszawskiej Ligi Młodzików. Ponad to, sukcesy sportowe Klubu ostatnich lat to systematyczny awans drużyny tenisa stołowego, która rozpoczęła rozgrywki od V ligi, finalnie awansując do II ligi. W 2014 roku, sekcja tenisa stołowego odłącza się od Klubu.