Pierwszy mecz w nowym sezonie rozegraliśmy z bardzo silną drużyną Mazura Karczew, która jest jednym z faworytów naszej grupy.

Przez pierwsze 15 minut niedzielnego spotkania obie drużyny toczyły zażartą walkę w środku pola. Druga część pierwszej połowy należała zdecydowanie do silniejszej fizycznie i bardzo dobrze zgranej drużyny Mazura. Pierwsze dwie bramki goście strzelili po bardzo dobrych uderzeniach zza pola karnego, przy których nasz bramkarz nie miał nic do powiedzenia. Po utracie dwóch bramek nasza drużyna próbowała odrobić straty ale nadziała się na dwa kontrataki Mazura, i w krótkim czasie zrobiło się 0:4. Pod koniec pierwszej połowy mieliśmy szanse na tzw. bramkę do szatni ale dobrą interwencją popisał się bramkarz gości a odbitą przez niego piłkę obrońcy wybili z linii bramkowej.

W drugiej połowie nasza drużyna nie zniechęciła się niekorzystnym wynikiem i podjęła walkę o jak najlepszy rezultat. Mazur prowadził grę i dłużej utrzymywał się przy piłce, ale my potrafiliśmy wykorzystać swoje szanse z stałych fragmentów gry. Bramkę na 1:4 zdobył Alek Głowala, który dobił odbity przez bramkarza strzał z rzutu wolnego naszego kapitana Maksa Bąka. Swoją dobrą dyspozycję Maks potwierdził zdobywając bramkę na 2:5 po świetnym uderzeniu z rzutu wolnego z boku pola karnego. Obie drużyny miały jeszcze szanse na zmianę wyniku ale dobrze spisywali się obaj bramkarze.

Był to pierwszy mecz naszej drużyny w nowym składzie personalnym. Widać było braki w zgraniu i zrozumieniu w niektórych sytuacjach na boisku, szczególnie na tle tak wymagającego przeciwnika, ale chłopcy pokazali potencjał, bardzo duże zaangażowanie i wolę walki.

Zagraliśmy w składzie:

Pudełek

Rudnicki Szyszkowski Czajka Szejka

Matecki Jurczak Bąk Stankiewicz

Głowala Moch

Na zmiany wchodzili: Juńczyk Piekut Szczepanik Gębala