Szanowni Państwo,

w związku z zapytaniami z Państwa strony dotyczącymi nowej zasady ustalania i wysokości składek członkowskich od 1 sierpnia, chcielibyśmy wyjaśnić wszystkim zasadność tej zmiany.

1. Mieszkańcy Józefowa zrzeszeni w naszym Klubie płacą na utrzymanie klubu rozliczając podatki w Józefowie i można stwierdzić ze płacą potrójnie tzn:

– pierwszy raz mieszkańcy płacą za infrastrukturę naszego Klubu (ICSiR  administruje i utrzymuje obiekty klubu a środki na to pochodzą z budżetu miasta Józefowa  (czyli z podatków naszych mieszkańców)

– drugi raz mieszkańcy płacą za częściowe utrzymanie naszego Stowarzyszenia ( dotacja UM Józefów przyznawana corocznie na nasz klub również jest finansowana z podatków mieszkańców płacących podatki w Józefowie)

– trzeci raz w postaci naszych składek ( tu chyba nie trzeba wyjaśniać)

Podsumowując chcemy a nawet jesteśmy zobligowani prze Radę Miasta Józefowa aby nasi mieszkańcy zostali częściowo odciążeni od tych wydatków.  

2. System weryfikacji mieszkańców naszego Miasta w większości placówek (przedszkola, szkoły itd.) opiera się głównie na potwierdzeniu zamieszkania na podstawie PIT-u. Nasze Stowarzyszenie również postanowiło taką weryfikację zastosować, ponieważ, jak przedstawiliśmy w pkt 1., chcielibyśmy sprawiedliwie dysponować Państwa środkami. Jesteśmy Stowarzyszeniem działającym głównie dzięki Państwa składkom oraz środkom publicznym przekazanym nam w formie dotacji. Niestety, nie jesteśmy w stanie prawnie poza Państwa oświadczeniem lub właśnie pierwszą stroną PIT-u, przeprowadzić weryfikacji i rzetelnie podzielić Państwa płatności. 

3. Analizując działania większości szkółek, akademii i klubów piłkarskich w naszych okolicach, zauważyliśmy zdecydowany wzrost składek. Oczywiście, zdarzają się kluby, które mają niższe opłaty, ale po szczegółowej analizie dowiedzieliśmy się, że właśnie one otrzymują większe finansowanie ze środków publicznych lub mają sponsorów, którzy w większej niż nasza części finansują coroczne utrzymanie. I tu przy okazji ponawiamy nasz apel do Państwa o wsparcie nas w poszukiwaniach firm lub osób prywatnych, które choć w niewielkim stopniu chciałby wspomóc nasze Stowarzyszenie i „wspierać młode talenty”.

4. Ten punkt jest sprostowaniem i deklaracją dla części z Państwa, którzy już zadali takie pytanie:

Podniesienie składek dla mieszkańców spoza Józefowa nie jest w żadnym stopniu związane z awansem naszych seniorów do IV Ligi! (Dla przykładu: jeśli na tą chwilę (przed weryfikacją PIT) mamy w swoim gronie około 70 zawodników spoza Józefowa, to dodatkowa kwota miesięczna po podwyżce, jaką Klub jest w stanie zebrać, wynosi około 1400 zł. Taka kwota zdecydowanie nie pokryje kosztów związanych z awansem naszej pierwszej drużyny, dlatego chcemy ją przeznaczyć na dofinansowanie drużyn młodzieżowych (co roku coraz więcej drużyn dziecięcych i młodzieżowych naszego klubu awansuje do wyższych lig, co w większości wiąże się z większymi wydatkami na obsługę meczów, np. w tej rundzie mamy 3 awanse, z czego jedna drużyna awansowała do ligi wojewódzkiej, co od razu będzie większym obciążeniem finansowym). Chcielibyśmy też stopniowo wymienić lub dokupić część sprzętu treningowego.

Mamy nadzieję, że wyczerpaliśmy Państwa pytania i rozwialiśmy wątpliwości. Jeśli nie, prosimy o kontakt pod numer klubowy: 533 491 908 lub na adres mailowy: biuro@jozefovia.pl – postaramy się odpowiedzieć na każde pytanie. 

Ze sportowym pozdrowieniem 

Zarząd MLKS Józefovia