Józa wychodzi do bojuCóż to był za mecz? Jeden z najlepszych meczy naszej drużyny. Widać kondycja powraca, gdyż zawodnicy udowodnili na boisku swoją wartość. Cała drużyna grała na 100%. Przewaga była momentami przygniatająca – prowadzenie gry, gra bez piłki, pressing – słowem każdy choć trochę znający się na piłce a w końcu takich w Polsce mamy ponad 30 milionów powiedziałby, że gra toczyła się do jednej bramki. Nic dziwnego że zawodnik przeciwnika z nr 11 (reprezentujący Mazowsze) kreujący grę przeciwnika nie wytrzymał nerwowo i pod koniec meczu palnął coś co kosztowało go usunięciem z boiska przez sędziego. Nie ma co ukrywać, że gdyby nie bramkarz przeciwnika, który obronił w kilku setkach to wynik już po pierwszej połowie mógłby być imponujący – nic też dziwnego, że broni w reprezentacji Mazowsza.

DSC_2641Wracając do naszych chłopców to niczym w wojnie raz to z lewej – raz to z prawej flanki nasi zawodnicy nękali przeciwnika. Walka w środku boiska szła na całego przy czym przeciwnicy nie przebierali w środkach i grali momentami ostro. Nasza obrona stanowiła monolit i nie pozwalała przeciwnikowi na wiele wzajemnie się asekurując. Akcję były płynne i naprawdę oglądając naszych chłopców mogliśmy się napawać dumą, że tak sprawnie rozgrywają piłkę.

DSC_2645Brakowało tylko tej przysłowiowej kroki nad i – wreszcie w drugiej połowie po jednej ze znakomitych akcji zapoczątkowanych odbiorem piłki przez Karola akcję wykończył Filipson strzelając na 1:0.

W kolejnych minutach kolejne sytuacje i gdy wydawało się, że to my mecz kontrolujemy i mamy wynik, który co najwyżej zostanie podwyższony stało się – strzał z daleka znalazł miejsce w naszej bramce.

Nie raz przekonaliśmy się, że piłka bywa okrutna i nie zawsze lepszy wygrywa. Tak było i tym razem. Co zresztą podsumował trener przeciwnika twierdząc, że miał dużo szczęścia, gdyż jedna sytuacja przyniosła mu remis. Podsumowując – brawo chłopcy, piłkarsko byliście górą a wynik? Cóż w tej rundzie jeszcze czeka nas rewanż w Radomiu i myślę, że na wyjeździe jak najbardziej szanse są na osiągnięcie korzystnego rezultatu.