DSC00083Trzeci mecz zapowiadał się niezwykle emocjonująco. Gwardię znaliśmy dotąd ze sparingów.

Pierwsza połowa meczu kończy się bezbramkowym remisem.

Druga połowa to Józa w ataku, szybkie i składne akcje, po jednej z takich akcji nasz kapitan (Karol) pada faulowany na polu karnym – gwizdek sędziego jednak milczy.

Faul na Karolu <– KLIP

Niedługo potem jedna z nielicznych akcji Gwardii – zawodnik gości wpada w pole karna ale na miejscu jest niezawodny w tym meczu Igor, który fenomenalnie wybija piłkę nogami a potem instynktownie broni dobitkę gości. To jest interwencja meczu. Brawo Igor.

Igor ratuje Józę <– KLIP

W drugiej połowie w dość przypadkowych okolicznościach piłkę przechwytują przeciwnicy i doprowadzają do prowadzenia. Gwardia prowadzi 1:0.

Bramka Gwardii <– KLIP

Dodam, że druga połowa była inną połową niż pierwsza. Chwilę później po stracie bramki – kontrowersyjna sytuacja, gdy napastnik Gwardii pada po interwencji Szymka. Nasi zawodnicy jak i kibice uważają, że interwencja była czysta, widać jak piłka zmienia kierunek po kopnięciu przez Szymka. Sędzia karze jednak Szymka 10 minutowym wykluczeniem (już do końca meczu) – łącznie z karą Filipa tracimy 15 minut gry w pełnym składzie w drugiej połowie. Mimo to Józa nie poddaje się i atakuje bramkę gości. Wynik jednak nie zmienia się już do końca.

Interwencja Szymona <–KLIP

Gdybym miał ocenić całość meczu to – piłkarsko mecz na remis. Pech sprawił, że straciliśmy bramkę i punkty. Woli walki trudno odmówić naszych chłopcom.

Przed nami kolejne mecze i wyzwania – widać po wynikach w naszej grupie, że możliwe są wszelkie rezultaty. Każdy może wygrać z każdym. Józa pokazała charakter i nie ma się czego wstydzić – w końcu graliśmy z drużyną, która była mistrzem poprzedniego sezonu ekstraligi i w składzie było wielu reprezentantów drużyny Mazowsza.

Już w najbliższą sobotę kolejny mecz i szansa na zdobycie punktów – trzymamy kciuki a kibiców zapraszamy do kibicowania naszym.