Historyczne zwycięstwo Polski w finałach ME!

W piątek 10.06.2016r. inauguracyjnym spotkaniem Francja-Rumunia rozpoczęły się piłkarskie Mistrzostwa Europy. Trzeci raz z rzędu w finałach ME bierze udział Reprezentacja Polski. Z drużyną trenera Adama Nawałki zarówno on sam jak i zdecydowana większość naszych kibiców wiąże duże nadzieje. W pierwszym inauguracyjnym spotkaniu reprezentacja Biało-Czerwonych spotkała się z drużyną Irlandii Północnej. Mimo, że na trybunach panowała przyjazna atmosfera, która co prawda została zakłócona przedmeczowym  atakiem francuskich chuliganów na połączonych Polsko -Irlandzkich fanów to na boisku trwała prawdziwa walka. Obie strony zdawała sobie sprawę, że zwycięstwo w tym spotkaniu daje duże szanse na wyjście z grupy, a porażka praktycznie wyklucza drużynę z turnieju.

W przekroju całego spotkania zdecydowanie lepszą drużyną okazała się Reprezentacja Biało-Czerwonych, która mimo stworzenia sobie kilku dogodnych sytuacji bramkowych wykorzystała jedną . Na początku II połowy Arkadiusz Milik piłkarz holenderskiego Ajaxu strzelił historyczną bramkę, która po raz pierwszy dała Polsce zwycięstwo!

Kibice Józefovii wspierają Biało-Czerwonych !

Na dwie godziny przed rozpoczęciem spotkania w jednej z józefowskich restauracji rodzice oraz dzieci z rocznika 2005 postanowili wspólnie świętować pierwsze historyczne zwycięstwo reprezentacji Polski w finałach ME. Ponad 150 fanów w tym ok. 40 wyróżniających się kolorowym ubiorem oraz dopingiem kibiców z Józefovii głośno i rytmicznie zagrzewało Polaków do zwycięstwa.

Po Józefowie niosło się głośne:

„La la la la lalalala, hej Polsla gol…”,

„Polska, Polska, Polska gol, Polska gol, Polska gol ooooo”,

„Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasza Polska gra ….”

Szał radości udzielił się wszystkim dopingującym tuż po przerwie, po której Arek Milik po otrzymaniu doskonałego podania wyprowadził naszą RP na prowadzenie. Polacy grając pod olbrzymia presją utrzymali wynik 1:0 do końca spotkania.