Sparing z Huraganem Wołomin.

W dniu dzisiejszym w Wołominie drużyny Rocznika 2005 rozegrały mecze sparingowe z Huraganem:

Huragan Wołomin 2005 A –  Józefovia 2005 A

Huragan Wołomin 2005 B –  Józefovia 2005 B

Spotkania rozgrywane były równolegle na dwóch połowach boiska.

Huragan Wołomin 2005 A –  Józefovia 2005 A      9:8

Mecz drużyny A rozpoczął się  od zdecydowanych ataków rywala, który w ciągu pierwszej kwarty spotkania szybko wyszedł na prowadzenie 5:1. Pewna łatwego zwycięstwa drużyna Huraganu zbyt wcześnie uwierzyła w wygraną.

W kolejnych kwartach nasi zawodnicy pokazali prawdziwy charakter. Po doprowadzeniu do stanu 5:5 mecz obfitował w wiele emocji. Na każdą kolejną bramkę Huraganu nasi chłopcy odpowiadali celnym trafieniem doprowadzając za każdym razem do remisu. Niestety przy remisie 8:8 rywale podwyższyli wynik na 9:8 i mimo kilku z naszej strony indywidualnych akcji oraz okazji na zdobycie bramki zabrakło nam czasu na wyrównanie.

Ten niezwykle wartościowy sprawdzian był przedsmakiem tego co czekać nas będzie w rundzie wiosennej. Z całą pewnością jako element do doskonalenia jest umiejętne wyprowadzenie piłki z linii obrony do pomocników, oraz poprawa gry defensywnej całego zespołu. Zbyt łatwo rywalom przychodziło zdobywanie bramek.

Godne podkreślenia jest to, że w dzisiejszym meczu w naszej drużynie udanie zadebiutował Kuba Oskędra, który w przekroju całego spotkania należał do najbardziej wyróżniających się zawodników. Głównym zadaniem trenera będzie optymalne wkomponowanie Kuby do zespołu. Zdaniem trenera Karola Bednarczyka przyjście Kuby pozytywnie wpłynie na podniesienie rywalizacji w całym zespole.

Skład: Franek Matyszkiewicz, Paweł Maziarz, Mateusz Broniec, Kuba Gołembiewski, Krystian Wasik, Karol Gnieździło, Kuba Baracz, Kuba Oskędra, Ignacy Ognicha, Przemek Pudełek, Ludwik Moraczyński, Kamil Padewski, Igor Podgrórski, Maks Bandurski.

Nieobecni: Karolina Sierpińska (kontuzja), Kuba Broniszewski (kontuzja),

Strzelcy bramek: 4x Kuba Oskędra, 1x Ignacy Ognicha, 1x Igor Podgórski, 1x Przemek Pudełek, 1x Mateusz Broniec.

Huragan Wołomin 2005 B –  Józefovia 2005 B  11:6

Równolegle na drugiej połowie boiska swoje zmagania rozpoczęła drużyna B.

Spotkanie rozpoczęło się od szybkiego wyjścia na prowadzenie drużyny Huraganu, która w krótkim czasie strzeliła 3 bramki. Gdy wydawało się, że mecz będzie miał jednostronny przebieg nasi chłopcy równie szybko doprowadzili do wyrównania 3:3. Kolejne kwarty były bardzo wyrównane i emocjonujące. Mimo stworzenia sobie kilkunastu dogodnych sytuacji (Kamil, Damian, Grzesiek, Stasiek, Karol)  niestety większą skutecznością wykazała się drużyna Huragana, która ostatecznie wygrała 11:6.

Za waleczną postawę na wyróżnienie zasłużył cały zespół. Szczególne gratulacje dla strzelca 4 bramek Damiana Witana, który w szeregach obronnych rywala siał duży popłoch.

Głównym elementem do poprawy jest gra defensywa całej drużyny w tym unikanie prostych błędów tj. m.in. złe ustawienie i zbyt mało agresywne krycie rywali przy rzucie różnym – 3 bramki, a także brak szybkiego powrotu z połowy boiska rywala po stracie pilki – 4 bramki. Kilkukrotnie Huragan po odbiorze na swojej połowie piłki wprowadzał  szybkie kontry trójką lub nawet czwórką graczy, które konczyly się bramkami.

Skład Józefovia 2005 B: Janek Bytniewski, Oliwier Węgrzecki, Kuba Książek, Michał Szuladziński, Grzesiek Pijanowski, Dawid Flisek, Kamil Licbarski, Staś Pawłowski, Karol Pawłowski, Damian Witan, Maciek Rowiński,

Nieobecni: Filip Baracz, Janek Grochola, Janek Lemieszka, Konrad Podskarbi, Mateusz Łysiak.

Strzelcy bramek: 4x Damian Witan, 1x Staś Pawłowski, 1x samobójcza.