Udana józefowska wiosna

Trwa udana józefowska wiosna w IV lidze! Drużyna trenera Damiana Politańskiego pokonała w wyjazdowym meczu Oskara Przysucha 2:0. O zwycięstwie zadecydowały trafienia Filipa Pietrusiewicza i Tobiasza Filochowskiego. Nadświdrzańska ekipa w pięciu meczach rundy rewanżowej zdobyła dziesięć oczek. Oby tak dalej!

Pierwszą bardzo dobrą okazję stworzył Oskar Przysucha. Przemyslaw Nogaj przyjął zagranie z prawego skrzydła, balansem zwiódł Macieja Blechmana, lecz uderzył w boczną siatkę. W odpowiedzi z rzutu wolnego poprzeczkę ostemplował Piotr Grober. Następnie Michał Janik wystawił futbolówkę Przemysławowi Wicikowi, ale ten uderzył w boczną siatkę bramki Bartłomieja Górnasia. Jeszcze przed przerwą szansę na gola dla gospodarzy miał także Mariusz Moskwa. Bramkarz Józefovii interweniował niepewnie, lecz kapitan Oskara główkował zbyt wysoko.

Po przerwie groźnie zaatakowała “Józa”. Jakub Malinowski spod linii końcowej wystawił piłkę Avu, a piłkarz z RPA uderzył w środek bramki, gdzie stał przysuski golkiper Paweł Wieczorek. Później z kontrą ruszyła drużyna Oskara. W kierunku pola karnego popędził Maciej Knap, w szesnastce oszukał Filipa Pietrusiewicza i mocno obił poprzeczkę. Dobijać próbował jeszcze Damian Jaczewski, ale skutecznie zablokował go Wojciech Migas. W 82. minucie spotkania podopieczni trenera Damiana Politańskiego objęli prowadzenie. Blechman dorzucił futbolówkę w pole karne, gdzie był Malinowski. Dośrodkowanie zablokowali defensorzy z Przysuchy, ale do piłki doskoczył Pietrusiewicz, który strzałem z powietrza wyprowadził józefowski zespół na prowadzenie. Zespół z Józefowa dominował w końcówce spotkania. Dominik Piekut uruchomił podaniem szybkiego Migasa, lecz jego uderzeniu na dalszy słupek sparował bramkarz gospodarzy. W doliczonym czasie gry józefowianie postawili kropkę nad “i”. Tobiasz Filochowski odzyskał piłkę na połowie rywala, miał sporo miejsca, więc pobiegł z piłką w pole karne, a tam zszedł na lewą nogę i umieścił piłkę w siatce.

Piłkarze “Józy” po raz kolejny zdobyli komplet punktów w starciu z sąsiadem w tabeli i ponownie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść w końcówce spotkania. Dzięki wygranej beniaminek z Józefowa awansował na 11. pozycję w tabeli czwartej ligi.

W najbliższej serii gier Józefovia znów będzie rywalizować z zespołem z dolnej części tabeli. W sobotę 13 kwietnia o 14:00 nad Świder przyjedzie KS Raszyn zajmujący 16. pozycję.

OSKAR PRZYSUCHA 0:2 (0:2) JÓZEFOVIA

BRAMKI: Pietrusiewicz 84', Filochowski 90'

SKŁAD: Górnaś - Blechman (ż), Zakrzewski (ż), Uthke- Nowak, Dźwigała (ż) (46' Filochowski) - Mcoseli (ż) (80' Turowicz, ż), Pietrusiewicz, R. Macioszek (60' Malinowski), M. Macioszek, Grober (ż) (75' Migas, ż) - Ognicha (67' Piekut)

TRENER: Politański