Podsumowanie sezonu 2015 zespołu orlików Józefovii Józefów rocznika 2005.

Koniec 2014 oraz początek 2015r. zespół rozpoczął przygotowania do nowego sezonu, w którym koncentrowaliśmy się na nauce techniki biegu oraz małych grach, w których zawodnicy mogli doskonalić technikę uderzeń piłki. Rozegraliśmy sparingi z Mazurem, Escola oraz uczestniczyliśmy w turniejach w Warszawie oraz Karczewie.

W okresie przygotowawczym zajęcia odbywały się w dwóch halach sportowych ICSIR i sternik. Raz w tygodniu trenowaliśmy na obiektach Józefovii na sztucznej nawierzchni.

W kolejnych miesiącach przed meczami ligowymi nacisk położony został na doskonalenie prowadzenia piłki oraz przyjęć i podań, w których chłopcy zrobili duży progres w ciągu całego roku. Ponadto istotnym czynnikiem w tym okresie była praca w zespole wpływająca na dobrą atmosferę i współpracę poszczególnych formacji w systemie 1-3-2-1.

Po przegranej w sparingu z Drukarzem Warszawa chłopcy ostatni sparing przed ligą rozegrali z Mazurem Karczew wygrywając 5: 4 po którym zespół pokazał, że potrafi grać do ostatniego gwizdka. Hattrikiem wyróżnia się Ludwik Moraczyński.

W kwietniu skupiliśmy się na podnoszeniu umiejętności z zakresu odbioru, dryblingu oraz położony był akcent na poszczególne motoryczne zdolności koordynacyjne, w których doskonaliliśmy umiejętność orientacji przestrzennej, równowagi, szybkiej reakcji i łączenia ruchów. Pod względem taktycznym pracowaliśmy nad organizacją gry defensywnej w systemie 1-2-3-1.

11.04.2015 rozpoczęliśmy sezon ligowy meczem wyjazdowym z białymi orłami wygrywając na wyjeździe 3:6.

W maju doskonaliliśmy grę 1×1, różnice w grze i ustawieniu zawodników w 2 systemach gry oraz związane z nimi zadania na poszczególnych pozycjach na boisku.

W czerwcu podsumowaliśmy poszczególne bloki tematyczne i przeprowadziliśmy ewaluacje poprzez testy oceniające poziom nabytych umiejętności zawodników.

Po miesięcznej przerwie w sierpniu wznowiliśmy treningi mikrocyklem wprowadzającym, który miał na celu przygotowanie zawodników do intensywniejszej pracy na obozie w Okunince.

Na obozie trenerzy zwrócili szczególną uwagę na doskonalenie koordynacj ogólnej i specjalnej, jakość podań i przyjęć, grę z kontry oraz przeniesienie ciężaru gry w linii obrony oraz pomocy. Priorytetem obozu było również wprowadzenie samodyscypliny zawodników na boisku i poza boiskiem oraz zintegrowanie zespołu we wspólnych konkurencjach, grach i zabawach.

Po okresie przygotowawczym kolejną rundę rozpoczęliśmy meczem z KS Armado wygranym 5:10.

Przygowując się do kolejnych ligowych spotkań doskonaliśmy prowadzenie piłki, organizację ofensywy oraz utrzymywanie przy piłce w ataku pozycyjnym. Kolejne mecze wygraliśmy z Żaglami 5:4 i Białymi Orłami 4:2. Jedyną silniejszą drużyną okazała się PKS Radość, której ulegliśmy 1:4 w obu spotkaniach zajmując 2 miejsce w ligowej tabeli.

Po rundzie w listopadzie rozpoczęliśmy treningi w hali sportowej ICSIR oraz pod balonem gdzie koncentrowaliśmy się na poprawieniu sprawności ogólnej zawodników, technice specjalnej, koordynacji oraz szybkości specjalnej. Uczestniczyliśmy w turnieju halowym DELTA CUP, w którym zajęliśmy 5 miejsce kwalifikując się do rozgrywek finałowych. W finałach chłopcy rywalizowali m. In. z drużynami z Białorusi, Białegostoku i Warszawy.

W grudniu chcemy poprawić współpracę bramkarza z formacją obronną, jakość i skuteczność uderzeń piłki oraz koordynację specjalną.

Podsumowując cały sezon największy progres indywidualnych umiejętności zawodników odnotowaliśmy w grze 1×1 w obronie i ataku, drybling, podania wewnętrzną częścią stopy, natomiast w grze zespołowej to wprowadzenie piłki od bramkarza poprzez poszczególne formacje (gra kombinacyjna), współpraca bocznych obrońców ze skrzydłowymi, podwajanie i asekuracja oraz szybki atak.

Trenerzy:

Karol Bednarczyk

Wiktor Wójcicki

20150820_153227 20150820_161429 DSCF0342 IMG_4275 IMG_6806 IMG_20150827_153948