W sobote  1.06.2019 roku  pożegnaliśmy naszego trenera
ś.p. Marka Rowickiego, osobę związana z Józefovią od 40 lat.

Jako młody dzieciak poszedł śladem starszego brata, który grał w piłkę nożną w Klubie i dołączył do naszej sportowej rodziny. Był bardzo zdolnym i wyróżniającym się juniorem, trafił do kadry Mazowsza. W młodym wieku stal się podstawowym zawodnikiem drużyny seniorów. Był członkiem zespołu Józefovii która po raz pierwszy w swojej historii awansowała do ligi okręgowej. Po zadaniu matury wstąpił i ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie ze specjalizacją piłki nożnej. Już pod koniec lat 90-tych rozpoczął pracę trenerską w naszym Klubie. Włożył swój wkład w rozwój bazy sportowej Klubu przy ulicy Telimeny (obecne tereny Hotelu Holiday Inn) oraz przeniesienie naszej siedziby i wybudowanie boisk przy ulicy Dolnej. Zawsze aktywny w pracy społecznej, przez kilka kadencji był członkiem Komisji Rewizyjnej Klubu. Aktywnie uczestniczył w Walnych Zebraniach.
Trener Marek był człowiekiem ogromnej dobroci o wielkim sercu dla ludzi. Nigdy nikomu nie odmówił pomocy. Nigdy nie zabrakło mu czasu dla drugiej osoby. Z pewnością dobrze wspominać go też będą współpracownicy (nie tylko nasi trenerzy ale też pracownicy ICSIR oraz Urzędu Miasta z którymi w trakcie swojej pracy często rozmawiał i konsultował ewentualne zmiany). Pracy, która była jego pasją i
Klubowi który był jego drugim domem, oddał większość swojego życia.
Miał mnóstwo pomysłów na rozwój naszego Klubu. Na każdym zebraniu był bardzo aktywny i zawsze z głową pełną pomysłów i rozwiązań. Nawet 3 dni przed tą tragedią był na zebraniu Zarządu i złożył bardzo korzystną dla obu stron propozycje współpracy. Mielismy wrócić do tych rozmów zaraz po tym jak przetestujemy sprzęt. To na pewno byłaby fantastyczna oferta i kolejny krok w rozwoju naszego Klubu w którym Marek miał swój udział i ogromny wkład.
Zawsze stał jak prawdziwy kibic, wiernie dopingował i wspierał swojego syna, który piął się po szczebelkach kariery zawodniczej. Wystarczyło czasami spojrzeć i wyczytać w oczach jak bardzo dumny jest z syna, który w tak młodym wieku stawia swoje pierwsze kroki w piłce seniorskiej. Z pewnością Marek zaszczepił w synu tą pasję i „żyłkę” do futbolu. Marku! Będziemy kibicować Mateuszowi razem z Tobą!.
Wiemy i wierzymy, że odszedł z naszej wielkiej klubowej rodziny grać w najwyższej lidze i stamtąd będzie nad nami czuwał i prowadził Klub w kolejne etapy rozwoju. Trener Marek pracował z rocznikami: 2012-2014, 2008, 2009, 2006, 2005, 1999, 1993, 1989 oraz z drużyną seniorów A-klasy. Jako zawodnik zawsze reprezentował barwy Józefovii i był im wierny.
Zarząd Klubu podjął uchwałę o nadaniu Śp Markowi Rowickiemu tytułu zasłużonego dla Józefovii za wyróżniającą się karierę zawodniczą, trenerską i pracę społeczną. Jako Józefovia, nie tylko Klub ale również jako Klubowa rodzina, zawodnicy, trenerzy, współpracownicy, działacze, sympatycy i kibice składamy głębokie kondolencje, wyrazy współczucia i wsparcia dla najbliższej rodziny naszego trenera. Dziękujemy wszystkim zebranym za przybycie i prosimy o modlitwę.

RODZINA KLUBOWA JÓZEFOVII