Tryumf w „Turnieju o puchar prezesa Igrosu Krasnobród” rocznika 2005 oraz III miejsce w turnieju rocznika 2008.

Link do fotogalerii Googla DZIEŃ 12 turniej/KOMPLET ZDJĘĆ.
/autor fotogalerii: Darek/

W niedzielę 13 sierpnia podczas zgrupowania naszych drużyn w Krasnobrodzie rozegrany został „Turniej o puchar prezesa Igrosu Krasnobród” w dwóch kategoriach wiekowych 2005 oraz 2008. Józefovia 2005B obok Igrosu Krasnobród była współorganizatorem turnieju.

 

Rocznik 2005

Drużyny rywalizowały na dwóch płytach boisk Igrosu Krasnobród. 8 zespołów zostało podzielonych na dwie grupy A i B.

 

GRUPA A : Józefovia Józefów 2005 B, Gaudium Zamość, Roztocze Szczebrzeszyn, Igros Krasnobród,

GRUPA B : Hetman Zamość, Józefovia Józefów 2005 C, Unia Hrubieszów, Józefovia 2006,

Mecze w Grupach były rozgrywane systemem „każdy z każdym”, dla chłopców i dziewczynek z rocznika 2005 lub młodszych.

Józefovia reprezentowana była przez zespóły 2005 B – trenera Wiktora Wójcickiego, 2005 C – trenera Siergieja Iwanow oraz 2006 trenera Marka Rowickiego.

2005 B – trener Wiktor Wójcicki

Spektakularny sukces odniósł zespół 2005 B, który okazał się najlepszą drużyną turnieju. W fazie grupowej drużyna odniosła 2 zwycięstwa: 2:1 z Igrosem Krasnobród oraz 3:0 z Roztoczem Szczebrzeszyn. W spotkaniu o pierwsze miejsce w grupie mimo, posiadania przewagi optycznej oraz bardziej składnej gry musieliśmy uznać wyższość drużynie Gaudium Zamość 0:2. W spotkaniu półfinałowym Józefovia 2005 B trafiła na faworyta turnieju drużynę Hetmana Zamość. Spotkanie z 4 drużyną Lubelszczyzny było bardzo zacięte i wyrównane. Jednak dzięki pięknej bramce z dystansu Stasia Pawłowskiego nasz zespół wyszedł na prowadzenie. Drużyna Hetmana dążyła za wszelką cenę do wyrównania stwarzając sobie dogodne sytuacje. Najlepszą okazję Hetman miał ok. 3 min. przed końcem spotkania. Strzał napastnika rywali piękną robinsonadą wybronił Janek Bytniewski. Chwilę potem piłkę w środku pola przejął Ignacy Ognicha, który zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka, którą niefortunnie próbował złapać bramkarz Hetmana przełamała jego ręce i po chwili wpadła do bramki. 2:0 dla Józefovii i ostatni gwizdek sędziego.

W finale rozgrywek trafiliśmy na grupowego rywala – Gaudium Zamość. Żądni rewanżu za porażkę 2:0 nasi zawodnicy od pierwszych minut na rzucili swój rytm gry. Z kilku doskonałych sytuacji jedną wykorzystał Ludwik Moraczyński, który otrzymał doskonałe podanie ze środka pola i w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił nie do obrony. Wsparci dopingiem chłopców z rocznika 2003/2004 do końca meczu utrzymaliśmy jednobramkową przewagę.

Bilans: 4 wygrane, 1 porażka

W chwili gdy sędzia zagwizdał po raz ostatni na murawę wybiegło ponad 50 kibiców naszej drużyny, którzy wspólnie świętowali pierwsze historyczne zwycięstwo w turnieju rocznika 2005. To co przez lata nie osiągnęli poprzedni trenerzy rocznika udało się Wiktorowi Wójcickiemu. Brawo!!!

Wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy :…”Puchar jest nasz…la la la la la la la „

Skład zwycięskiej Drużyny 2005B: Janek Bytniewski, Filip Baracz, Łukasz Smoleń, Oliwier Węgrzecki, Karol Gnieździło, Ignacy Ognicha (3 bramki), Mikołaj Szepczyński, Staś Pawłowski (1 bramka), Damian Witan, Karolina Sierpińska, Ludwik Moraczyński (2 bramki), Kuba Baracz (2 bramki),

2005 C – trener Siergiej Iwanow

Drużyna prowadzona przez Siergieja Iwanowa dwa pierwsze mecze rozpoczęła z wielką wolą walki. Grając z teoretycznie mocniejszymi rywalami Józefovią 2006 i Unią Hrubieszów odniosła dwa cenne remisy. W spotkaniu decydującym o miejscu w grupie chłopcy musieli jednak uznać wyższość Hetmana przegrywając 5:0. W kolejnych dwóch meczach zespół w regulaminowym czasie gry potrafił skutecznie rywalizować z Igrosem 0:0 i Roztoczem Szczebrzeszyn 0:0. Mimo remisów pechowo wykonywane rzuty karne sprawiły że Drużyna zajęła ostatnie miejsce w turnieju. Bardzo dobra postawa zawodników Siergieja to dobry prognostyk przed ligą .

Skład drużyny 2005 C: Karol Pawłowski, Dawid Szumidło, Mateusz Poreda, Franek Dyderski, Maciek Rowiński, Dawid Flisek, Grzesiek Pijanowski, Michał Szuladziński, Janek Grochola, Kamil Licbarski, Artur Lodoń,

Bilans: 4 remisy (z tego 2 przegrane w rzutach karnych), 1 porażka

2006 – trener Marek Rowicki

Zespół Marka Rowickiego – Józefovia 2006 była najmłodszą drużyną turnieju. Jednak bardzo dobra postawa i brak szczęścia w meczu z Unią Hrubieszów decydującym o wejście do finału sprawiła, ze zespół skutecznie rywalizował o 5 miejsce w turnieju. Jest to również duży sukces chłopców, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony.

Skład Drużyny 2006: Sebastian Brzózy, Eryk Żywiec, Antek Pac, Alex Michalski, Mateusz Cymerman, Maciek Ogrodziński, Adrian Załęgowski, Krzysztof Szalek, Sebastian Chrobok, Jakub Malitka, Wojciech Szewczyk, Kacper Gryzik, Krystian Bogdanowicz, Karol Łakomiec,

Bilans: 2 wygrana ( w tym 1 wygrana w rzutach karnych), 2 remisy 1 porażka

Nagrody indywidualne statuetki i nagrody rzeczowe w turnieju Rocznika 2005 (piłki, książki, kupon o wartości 100 zł):
Najlepszy bramkarz: Kacper Dołba/Gaudium Zamość

Najlepszy zawodnik: Ignacy Ognicha/Józfovia Józefów 2005 B

Król strzelców: Dominik Lichota/Hetman Zamość

Dodatkowo każda z drużyn otrzymała puchar oraz nagrody rzeczowe.


 

Rocznik 2008

 

Zespoły:

GRUPA A : Soccer Kids Tomaszów Lubelski, Józefovia 2008 A, Gaudium Zamość, Roztocze Szczebrzeszyn A,

GRUPA B : Roztocze Szczebrzeszyn B, Józefovia Józefów 2008 B, Józefovia 2008 C, Football Akademy Zamość B,

Spośród 3 drużyn zgłoszonych do turnieju najlepiej spisał się zespół Łukasza Poszalskiego, który w zaciętym meczu o wejście do finału przegrał z 1:0 z Futboll Akademy Zamość 1:0. W meczy pomiędzy naszymi drużynami lepszy okazał się zespół Józefovii 2008A, który ostatecznie zapewnił sobie 3 miejsce w turnieju rocznika 2008. 4 miejsce zajęła Józa 2008C. Turniej wygrała drużyna Soccer Kids Tomaszów Lubelski, która w finale pokonała zespół Football Akademy Zamość,

Bilans drużyny 2008 A – trener Łukasz Poszalski: 2 wygrane, 2 remisy i 1 porażka

Bilans drużyny 2008 B – trener M. Błażejczyk, Ł.Poszalski : 5 porażek,

Bilans drużyny 2008 C M. Błażejczyk: 3 wygrane, 2 porażki

 

Nagrody indywidualne statuetki i nagrody rzeczowe w roczniki (piłka, książka, buty piłkarskie):
Najlepszy bramkarz: Milan Karp/Józefovia Józefów 2008 A

Najlepszy zawodnik: Kuba Brodeczewski/Roztocze Szczebrzeszyn,

Król strzelców: Daniel Konik/ Soccer Kids Tomaszów Lubelski

 

Serdeczne podziękowania za wkład w przygotowanie turnieju oraz jego przeprowadzenie należą się przede wszystkim :

Dorocie Ognicha, Izie Moraczyńskiej, chłopcom z Rocznika 2003/2004, Norbertowi Żywiec, sędziom: Patrykowi i Mateuszowi,   Dariuszowi Licbarskiemu, Grześkowi Ognicha, Hubertowi Witanowi, Grześkowi Moraczyńskiemu, Bartkowi Szumidło, Kamilowi Baracz, Szymonowi Pawłowskiemu, Mirkowi Sierpińskiemu i innym.

Szczególne słowa uznania i podziękowania dla naszej pani pielęgniarki: Marioli Bytniewskiej. Mariola to jak opiekowałaś się zawodnikami na obozie oraz turnieju to mistrzostwo świata – dziękujemy!

To dzięki Wam wszystkim organizacyjnie Józefovia zasłużyła na 5+. Brawo My !


Turniej w liczbach:

– ilość zespołów 16,

– ilość zawodników 183,

– ilość kibiców : ok. 200,

– ilość zdjęć : ponad 1.600 – brawo Darek!

– I miejsce rocznika 2005 i III miejsce rocznika 2008,

– nagrody: 16 pucharów oraz 6 statuetek, 16 nagród rzeczowych dla wszystkich drużyn oraz 6 nagród indywidualnych : 3 piłki, książka, buty, kupon „100 zł”,

– spośród 6 zawodników wyróżnionych indywidualnie dwóch pochodziło z naszego klubu (Ignacy Ognicha i Milan Karp),

– 100 baloników zielonych i 100 czerwonych oraz niewidzialne dla wszystkich dymy w kolorach zielono-biało-czerwonym,

– debiut nowej flagi „Józefobia Józefów”:

IMG_3736

IMG_3547

 

Galeria przygotowana przez Darka:
Link do fotogalerii Googla DZIEŃ 12 turniej/KOMPLET ZDJĘĆ.

 

 

Autor: Kresy