Rusza ze stacji (Otwock) lokomotywa…

Udanie zainaugurowała rozgrywki ligowe Drużyna 2005 A wygrywając 9:1 w spotkaniu wyjazdowym z OKS Otwock.

Prawie cztery miesiące czekaliśmy na ten dzień, w którym nasi zawodnicy wybiegną na ligowe boisko. Po wysokiej wygranej możemy stwierdzić, że warto było być cierpliwym, aby zobaczyć dzisiejsze efektowne zwycięstwo.

Trener Karol Bednarczyk na spotkanie powołał 13 chłopców, których podzielił na dwa składy.

Skład występujący w 1 i 3 kwarcie : Kuba Broniszewski, Paweł Maziarz, Przemek Pudełek,Igor Podgórski, Ignacy Ognicha, Kuba Oskędra, Krystian Wasik.

Skład występujący w 2 i 4 kwarcie : Franek Matyszkiewicz, Mateusz Broniec, Kamil Padewski, Kuba Broniszewski, Karol Gnieździło, Kuba Gołembiewski, Kuba Baracz.

Spotkanie rozpoczęło się z kilku minutowym opóźnieniem spowodowanym niedopuszczeniem przez sędziego dwóch zawodników OKS-u do meczu. Okazało się, że nie posiadali oni ważnych badań lekarskich.

Tuż po pierwszym gwizdku rozpoczęliśmy od wysokiego i agresywnego presingu. W wyniku tego Kuba Oskędra odebrał piłkę obrońcy i precyzyjnym strzałem wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie. Minęło raptem 30 sek. Tuż po wznowieniu gry przez OKS nasi zawodnicy ponownie szybko odebrali piłkę rywalom i rozegrali składną akcję zakończoną próbą strzału Krystiana. Niestety strzał został zablokowany, a OKS wyprowadził błyskawiczną kontrę. W sytuacji sam na sam Kuba skutecznie sparował strzał napastnika OKS-u. Trener po tej akcji musiał szybko zareagować zalecając zawodnikom właściwe ustawienie przy kontrze rywala. W trakcie następnych minut zdobyliśmy kolejne cztery bramki dzięki, którym pierwszą kwartę kończyliśmy prowadzeniem 5:0. Podkreślić należy, że w bramce OKS-u stał były bramkarz i wychowanek naszego klubu Tomek Nowicki.

Drugą kwartę rozpoczęliśmy od zmiany składu. Dotychczasowy bramkarz Kuba zagrał na pozycji rozgrywającego, zaś w bramce stanął  Franek. Mimo kilku dogodnych sytuacji to rywale po pięknym strzale w samo okienko zdobyli jak się okazało swoją honorową bramkę. Pod koniec kwarty z kilku stworzonych sytuacji potrafiliśmy wykorzystać jedną. Kuba Baracz z ostrego kąta płaskim strzałem zdobył kolejnego gola. Na przerwę po pierwszej połowie schodziliśmy przy stanie 6:1.

W kolejnych kwartach rywal postanowił zagrać bardziej ambitniej i niestety przede wszystkim ostrzej. W wyniku tego sędzia zmuszony był co raz odsyłać rywali na 2 minutowe kary. Trzecią kwartę zakończyliśmy wygraną 1:0, czwartą 2:0. W czwartej kwarcie przepięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Mateusz. Bramka stadiony świata! Całe spotkanie zakończyło się zdecydowaną wygrana 9:1 w efekcie czego po pierwszej kolejce liderujemy w ligowej tabeli (tabela oraz wyniki dostępne w zakładce : tabela/wyniki).

Mimo wielu obaw przed rozpoczęciem spotkania nasi zawodnicy potwierdzili, że potrafią wygrywać również na boiskach, które z uwagi na swoje minimalne wymiary po prostu im „nie leżą”.

Na wyróżnienie za ambitna postawę oraz zaangażowanie zasługuje cały skład. Brawo chłopcy, tak trzymać!!!

Duży plus również dla rodziców, którzy w IV kwarcie głośno i rytmicznie dopingowali naszą drużynę.

Stacja Otwock już za nami, nasza ciuchcia powoli nabiera rozpędu ruszając z wolna ku kolejnym przystankom… Przed nami Krzaki Czaplinkowskie, w których tak łatwo niestety już nie będzie…Będziemy musieli przesiąść się do bardziej nowoczesnej amerykańskiej lokomotywy z początków XX wieku, a także bardziej dostrzegać z boku nadjeżdżające pociągi (lepiej ustawionych kolegów).

Strzelcy bramek: 1x Przemek, 1xIgnacy, 1xMateusz, 1xKuba Baracz, 5xKuba Oskędra.

Tabela – III liga okręgowa E1 ORLIK grupa 2 (RW)