Turniej Noworoczny w Chełmie – Józefovia 2005, „sami swoi bez stranieri”

Na zaproszenie CHOZPN oraz zaprzyjaźnionej drużyny Niedźwiadek Chełm chłopcy z rocznika 2005 uczestniczyli w niedzielę 08.01.2017r. w turnieju Noworocznym w Chełmie o Puchar Dyrektora MOSiR. W turnieju uczestniczyło 5 klubów: Niedźwiadek Chełm, Górnik Łęczna, BKS Lublin, Avia Świdnik oraz Józefovia Józefów.

Każdy z klubów do wspólnej rywalizacji wystawił po dwie drużyny, które rywalizując w fazie grupowej, a później pucharowej gromadziły dla swoich klubów punkty. W ostatecznej klasyfikacji o zdobyciu miejsc od I do V decydowała suma punktów zdobytych przez dwie drużyny tego samego klubu. Nietypowa klasyfikacja zmusiła trenerów do zgłoszenia dwóch równorzędnych zespołów. Ponadto trenerzy z danych klubów mieli dowolność zgłoszenia drużyny do danej grupy. Do końca nie było wiadomo, czy np. Niedźwiadek Chełm występujący w grupie I jest mocniejszą drużyną od tego z grupy II.

O wszystkim decydowały mecze grupowe oraz pucharowe. Każde spotkanie było więc bardzo ważne, gdyż decydowało o ilości zdobytych punktów dla całego klubu.

Uwzględniając nietypowe zasady turnieju trener Wiktor Wójcicki skompletował dwie równorzędne i silne drużyny.

W skład Józefovii I „Zielonych” weszli: Maciej Kieler, Tomek Jaszczyński, Kuba Baracz, Kuba Oskędra, Przemek Pudełek, Filip Baracz, Maks Bandurski, Damian Witan, Karol Gnieździło

W skład Józefovii II „Cerwonych” weszli: Maciek Kieler, Krystian Wasik, Igi Ognicha, Kuba Łapiński, Kacper Siemieniak, Paweł Maziarz, Kuba Książek, Staś Pawłowski, Kamil Licbarski.

Nasze drużyny doskonale zaprezentowały się w fazie grupowej. Łącznie wygraliśmy: 4 spotkania (z Niedźwiadkiem, 2x z Avią, BKS-em), 1 zremisowaliśmy oraz 3 przegraliśmy w tym dwa bezpośrednie i kluczowe z Górnikiem Łęczna. O ostatecznym miejscu naszych dwóch drużyn przy równej ilości punktów musiały decydować łączne bilanse bramkowe. Niestety nie stworzono tzw. małej tabelki wg., której nasza drużyna Zielonych zajęłaby II miejsce w grupie. Ostatecznie zarówno Zieloni jak i czerwoni uplasowali się na III miejscach. Cały turniej wygrała drużyna Niedźwiadka wyprzedzając o 5 pkt. zespół Górnika.

Warto podkreślić, że nasze drużyny pokazały się z bardzo dobrej strony, a wśród licznie zgromadzonych kibiców byliśmy głównym faworytem do I miejsca. Organizatorom turnieju szczególnie „wpadł w oko” się strzelec 7 bramek dla Czerwonych – Ignacy Ognicha, który na tle swoich rówieśników prezentował się jak profesor. Przegląd pola, kultura gry, umiejętność gry kombinacyjnej, zastawienia się, skuteczność w odbiorze piłki, a przede wszystkim łatwość mijania przeciwników w sytuacji 1 x 1 to główne zalety Ignacego. Brawo Ignacy !!!

Mimo, że w tym składzie przyszło nam grać po raz pierwszy i widoczny był brak zgrania to nasze drużyny do czasu przerwy w fazie grupowej i meczów z Górnikiem prezentowały się znacznie lepiej  od swoich rywali. Warto podkreślić, że zarówno Górnik Łęczna, Avia, BKS i Niedźwiadek należą obok Motoru Lublin i Wisły Puławy do najlepszych drużyn w tej kategorii wiekowej w woj. lubelskim. Wszystkie też występują w ekstralidze.

Turniej w Chełmie był dla naszych chłopców doskonałym sprawdzianem w konfrontacji z takimi prestiżowymi rywalami. Na szczególne wyróżnienie zasłużył bramkarz Maciej Kieler, który na przemian występował w obu naszych drużynach i zdaniem organizatorów swoimi interwencjami, czytaniem gry, szybkim i skutecznym wprowadzeniem piłki przewyższał swoich konkurentów. W nagrodę Maciek został wybranym najlepszym bramkarzem turnieju otrzymując puchar i kompletny strój bramkarski. Brawo Maciek!!!

Doskonale zaprezentowali się również: wszyscy pozostali chłopcy z Józefovii 2005A tj.: Tomek, Kuba Baracz, Kuba Oskędra, Przemek, Maks, Krystian, Kuba Łapiński, Kacper, Paweł.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyli również zawodnicy z grupy Wiktora, którzy grali co prawda mniej, ale zaprezentowali się równie dobrze jak ich koledzy z 2005A i łącznie zdobyli 5 bramek tj.: Filip (ok. 80% gry), Staś (ok. 70% gry), Kuba Książek ( ok. 75% gry), Damian (ok. 45% w tym 2 bramki), Kamil (ok. 20% gry w tym 1 bramki) i Karol (15%gry i 1 bramka). Wyróżnienie, medal oraz dyplom wraz  z nagrodą tj. workiem sportowym z grupy 2005B otrzymał Damian strzelec 2 bramek. Brawo Damian, Brawo chłopcy !!!

Podkreślić należy również doskonałe przygotowanie, oprawę i doping towarzyszących naszym chłopcom rodziców. Na trybunach zdecydowanie wygraliśmy! Z całą pewnością Józefovia Józefów wśród naszych rywali jeśli dotychczas nie była to jest już znaną i rozpoznawalną marką.

W finale nasi kibice oraz chłopcy wspólnie wspierali drużynę Niedźwiadka Chełm, nie tylko przez sentyment do rodzinnego miasta, z którego pochodzi rodzina Stasia i Karola, ale również w podziękowaniu za bardzo dobrą organizację turnieju w tym : wysoki poziom, piękną halę, cenne nagrody, catering, nagłośnienie i doskonałe prowadzenie przez spikera z radia „Bon-Ton”.

Chłopcy, trenerze, kibice – było warto!!!

02-img_3974 img_3333 img_3487 img_3575 img_3764 img_3731 img_3718 img_3696

Zapraszamy do obejrzenia pełnej galerii google przygotowanej przez Darka:

Galeria w Google

Autor foto galerii: Darek