20170513_145715W IX kolejce podejmowaliśmy w Józefowie drużynę Delty. Po bardzo dobrych występach w ostatnich spotkaniach liczyliśmy na podtrzymanie zwycięskiej passy i piąty kolejny komplet punktów.

Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy w ostatnich spotkaniach również notowali udane występy. Drużyna Delty w pierwszych 10 minutach dłużej utrzymywała się przy piłce w środkowej strefie boiska ale nie potrafiła poważnie zagrozić naszej bramce. Po początkowej przewadze gości inicjatywę zaczęła przejmować Józa i w dalszej części gry to nasza drużyna była stroną przeważającą  i prowadzącą grę. W tym fragmencie meczu stworzyliśmy sobie kilka dogodnych okazji do objęcia prowadzenia ale dwukrotnie bardzo dobrymi interwencjami popisał się bramkarz gości a w dwóch kolejnych nasi napastnicy przestrzelili w bardzo dobrych sytuacjach i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo.

Na drugą połowę wyszliśmy z mocnym postanowieniem szybkiego objęcia prowadzenia spychając gości do głębokiej defensywy. Raz po raz stwarzaliśmy zagrożenie pod bramką Delty ale ta była jak zaczarowana. Piłka kilka razy minimalnie mijała bramkę raz zatrzymała się na poprzeczce a w innej sytuacji po mocnym uderzeniu z dystansu kolejną udaną paradą popisał się bramkarz Delty. Bramkę odczarował w końcu Mateusz Piłat, który przejął piłkę wybitą przez obrońcę po rzucie różnym i precyzyjnym płaskim uderzeniem otworzył wynik meczu. Na 2:0 podwyższył Krystian Pudełek wykorzystując doskonałe prostopadłe podanie Oskara Gębali. Drużyna Delty próbując odrobić straty podeszła wyżej co skrzętnie wykorzystali nasi chłopcy tworząc sobie kolejne sytuację. Na 3:0 podwyższył Oskar a wynik na 4:0 ustalił Mikołaj Junczyk. Okazji było więcej ale po bardzo ładnych uderzeniach z dystansu, gości od utraty kolejnych bramek uchroniły słupek i poprzeczka.

Gratulacje dla drużyny i Trenera za kolejny dobry występ, należy też docenić drużynę Delty która konsekwentnie chciała grać w piłkę a nie tylko kopać ją do przodu na wysokości pierwszego piętra.