19.03.2016 sobota. Sparing KS Ursynów II – Józefovia Józefów 2005 B

Skład Drużyny: Janek Bytniewski, Grześ Pijanowski, Oliwier Węgrzecki, Staś Pawłowski, Kuba Książek, Karol Pawłowski, Damian Witan, Kamil Licbarski.

Strzelcy bramek: 2x Staś Pawłowski, 1x Karol Pawłowski, 1x Damian Witan, 1x Kamil Licbarski.

I kwarta

Nasi cały czas na połowie i pod bramką Ursynowa. W połowie kwarty strzał za strzałem, Damian poprzeczka, potem dobitka i kiks to była sytuacja 100%. Potem Kamil strzela w słupek piłka wychodzi w pole. Dalej znowu napór, tym razem Kamil w poprzeczkę i dobitka Damiana Witana-gol! Jest 1:0 dla Józy.

Cały czas atakujemy, jesteśmy na ich połowie. Bardzo dobre obrony Janka po strzałach przeciwnika z pola. Dalej Kamil wychodzi w kontrze sam na sam. Biegnie do samego końca – przeskakuje nad bramkarzem gospodarzy, który w ostatniej chwili łapie piłkę na ziemi. Było groźnie!

Ursynów wyrównuje na 1:1.

Napieramy, ale brakuje szybszego wyprowadzania piłki, chłopcy będąc tuż przed polem karnym lub będąc już na nim, nie mają pewności co zrobić z piłką, podać? Komu? Wchodzą w drybling. Dużo sytuacji podbramkowych niewykorzystanych. Przeciwnik upatruje swoich szans w kontrach.
II Kwarta
Cały czas na nich napieramy. Jesteśmy stale obecni w ich strefie obrony, zamykamy KS Ursynów II regularnie na ich połowie.

W 12 min. Staś Pawłowski strzela bramkę, asystował mu Karol, zasłużenie wychodzimy na prowadzenie 2:1!

16 min. gol! – tym razem Karol Pawłowski podwyższa na 3:1, a asystuje mu…. Staś.

III kwarta
Zamiana stron. Gramy cały czas swoje, przeważamy. Nieszczęście w 5 min. W naszym polu karnym nabita ręka i rzut karny dla gospodarzy. Gol, strzelają swoją drugą bramkę. Ciągle prowadzimy, ale jest już tylko 3:2 dla nas. Janek Bytniewski wyczuł intencje strzelca, ale piłka przeszła pomiędzy jego rękami a murawą. Tak mało zabrakło do obrony!

Na tym nie koniec dramaturgii, po jednej z interwencji nasz bramkarz Janek nie wstaje z murawy – kontuzja kolana. Konieczna zmiana w naszej bramce. W takim momencie na bramce staje obrońca Kuba Książek. Z chwili na chwilę broni coraz pewniej. Janek leży za linią boiska opatrywany przez trenera Wiktora.

W międzyczasie dobra gra naszej obrony. Damian oddaje ładny strzał głową po dobrze wykonanym rzucie rożnym! Nie wykorzystujemy kilku sytuacji, Kamil mógł zdobyć bramkę po akcji z kolegą z ataku…Damianem w 11 min!

12 min. bardzo dobra obrona naszego bramkarza! Choć zauważalny jest jego brak w obronie.

13 min. Kamil popisuje się ładnym rajdem przez dużą część boiska, po zaciętym ataku udaje mu się ambitnie wywalczyć rzut rożny!

Minutę później ok.14- 15 min. tej kwarty powinniśmy mieć przyznany rzut karny po faulu na Kamilu, po jego po indywidualnej akcji w polu karnym, gdzie padł zaatakowany od tyłu. Sędzia, trener drużyny przeciwnej nie zmienił decyzji pomimo naszych głośnych protestów. Szkoda umocnilibyśmy nasze prowadzenie, a tak musimy walczyć dalej.

IV kwarta

Znowu jak podczas całego spotkania przeważamy, Damian cały czas próbuje. Oddaje dobry strzał po rzucie rożnym.

W 3 min. nasi obrońcy wysoko ustawieni dwa, trzy razy pod rząd w ostatniej chwili rozbijają groźne kontry Ursynowa, blokując potencjalne akcje 1/1 w naszym polu karnym. Udaje się to raz za razem Grzesiowi i Stasiowi, którzy jako ostatni w wysoko ustawionej linii obrony wybijają groźne piłki na aut.

Goool!, podwyższamy w 8 min. Kamil Licbarski wbija swoją ładną bramkę na 4:2! Asystował mu w dwójkowej akcji Damian.

14 min. po pięknej akcji Gooool Stasia Pawłowskiego na 5:2!

15 min. Akcję w środku boiska prowadzi Damian. Sędzia przerywa naszą kontrę ostatnim gwizdkiem.