DSC_4137Zakończenie rundy.

Zakończyły się już rozgrywki w naszej grupie wojewódzkiej. Zespół Broni Radom wygrał wysoko z Chojniakiem 8:0. Brawo Broń. Ta drużyna podobała nam się bardzo podczas rywalizacji. Grała składne akcje a ich dwóch zawodników reprezentuje nasz region w rozgrywkach krajowych jako reprezentanci Mazowsza. Mimo, że w bezpośredniej rywalizacji z nią byliśmy lepszą ekipą (remis i zwycięstwo) to Broń przez znaczną część rozgrywek zajmowała fotel lidera. Broń grała ciekawy futbol i życzymy jej sukcesów w kolejnych rozgrywkach ligi wojewódzkiej.

Padły też rozstrzygnięcia w rywalizacji o utrzymanie w lidze wojewódzkiej. Ostatni mecz w grupie rozstrzygnął losy awansu i spadków. Pogoń Siedlce wygrała na wyjeździe z MOSiR Mińskiem i tym samym zapewniła sobie pozostanie na tym szczeblu rozgrywek. Pisałem już o tym, że ta drużyna ma patent na lepsze zespoły i każdemu urwała cenne punkty. Na zakończenie dodam, że to była bardzo emocjonująca końcówka rozgrywek do ostatniej kolejki nic nie było wiadomo. Z ekstraligi spadają Radomiak 1910 i Ursus zapowiada się, więc że jednej grupie wojewódzkiej znajdą się: Broń Radom, AS Radomiak i Radomiak 1910 oraz inne drużyny (czyżby Pogoń?).

O naszych i takie tam dywagacje.

Nasz zespół pokazał charakter na przestrzeni całej rundy. Pomimo straty 5 pkt. do liderującej Broni graliśmy swoje. Taktyka trenera okazała się słuszna by grać z każdym na maksa. Granie piłką i coraz lepsze rozumienie się chłopców było coraz bardziej zauważalne podczas kolejnych meczy. Mimo, że dominowaliśmy w meczu z bardzo dobrym zespołem Broni to zremisowaliśmy, mecz z Radomiakiem mimo naszej przewagi zakończył się porażką 0:1 – te lekcje trener i zawodnicy odrobili z nawiązką i w rundzie rewanżowej zarówno Broń jak i Radomiak musiały uznać naszą wyższość na boisku. Obie drużyny z Radomia do bardzo dobre ekipy i na pewno powalczą jeszcze o awanse w przyszłych rozgrywkach czego im życzymy.

Wracając do „naszych” to tak jak pisałem lekcje zostały odrobione i drużyna konsekwentnie wdrażała wskazówki trenera w życie w kolejnych meczach. Był też mały kryzys formy ale nawet w takich momentach potrafiliśmy wygrać co bardzo dobrze świadczy o zespole. Gdy wróciła forma to aż miło było patrzeć na płynność akcji – to co ważne i o czym już przy jednym z komentarzy wspominałem to fakt, że cały zespół zasługuje na pochwałę, każda formacja zagrała na bardzo wysokim procencie skuteczności. Każdy z chłopców dał z siebie tyle ile mógł. Każdy zawodnik z naszej drużyny to ważny element w trybie całej maszynerii. Mimo, iż mieliśmy kilku egzekutorów strzelających najwięcej bramek za co im chwała to na ich bramki pracowała cała drużyna od bramkarza do linii ataku włącznie. Co ważne zmiennicy dawali taką samą jakość jak gracze z podstawowego składu i drużyna nic nie traciła – ba bardzo często zyskiwała wdrażając nowe ustawienia, które zaskakiwały przeciwników. Znaczącym jest fakt ciągłego progresu całej naszej drużyny – jakże różnej jakościowo od tej przed rokiem.

Od wiosny zagramy z przeciwnikami z najwyższej półki śmiem twierdzić w naszym kraju – wszak reprezentacja Mazowsza wygrywa rozgrywki krajowe na tym poziomie więc jest to chyba wywód uzasadniony. Co ważne nie będziemy już pokonywali tak dużych odległości aby spotkać się przeciwnikiem. Spotkamy się z dwoma drużynami z którymi już graliśmy w lidze wojewódzkiej (Escola i Semp Ursynów). Pozostałych przeciwników : Legii, Polonii, Gwardii, Znicza Pruszków nie trzeba przedstawiać bo to firmy same w sobie znane wszystkim – dojdzie jeszcze Varsovia więc rywalizacja zatem zapowiada się pasjonująco.

DSC_3250Podziękowanie

Chciałbym podziękować wszystkim chłopcom za trud i zaangażowanie, walkę na całego na każdej pozycji – trenerowi za konsekwentną realizację planów postawionych przed sezonem – rodzicom za doping i podtrzymywanie naszych w trudnych chwilach.