Na zaproszenie Chełmskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej dwa nasze zespoły reprezentowały Józefovię podczas V Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej – „Kresy 2018”.

W dwóch poprzednich latach drużyny Józefovii 2005 i 2006 z powodzeniem reprezentowały barwy nie tylko naszego klubu, ale również Polski. Podobnie jak w poprzednich latach nasze roczniki rywalizowały z zespołami z Ukrainy (Kijów, Łuck, Kowel), a także Białorusi (Mińsk) oraz Polski.

Tradycją turnieju „Kresy”, było odegranie hymnów państw, których reprezentanci wzięli udział w rozgrywkach.

W turniej rozegranym w dniach 24-25.02.2018r. przedstawiciele „Józy” roczników 2005 i 2006 odniosły spore sukcesy.


Józefovia 2006

II miejsce w turnieju Rocznika 2006 zajął zespół Marka Rowickiego, który swoje mecze rozgrywał w Woli Uhruskiej.

Poniżej relacja przygotowana  przez kierownika rocznika:

Już po raz trzeci skorzystaliśmy z zaproszenia Chełmskiego Związku Piłki Nożnej na turniej „Kresy”. Apetyty na sukces były duże, ponieważ we wcześniejszych latach zawody kończyliśmy na „pudle”.

Nie inaczej było i tym razem, gdy po rozegraniu 14 spotkań(8 drużyn, mecz i rewanż) zgromadziliśmy 30 punktów, co pozwoliło nam cieszyć się ze zdobycia drugiego miejsca. Były mecze gorsze i lepsze, piękne akcje i bramki, ale też straszne „babole”, choroby, które miały wpływ na formę kilku zawodników. Generalnie pokazaliśmy się z dobrej strony.

Gratulacje dla Kuby Malitki, który został przez organizatorów wyróżniony z naszej drużyny. Podziękowania dla ChZPN(szczególnie Pana Sławka), pracowników Zespołu Szkół w Woli Uhruskiej za wzorową organizację i warunki w jakich spędziliśmy ten czas. Oczywiście nie sposób nie wspomnieć o najwierniejszych kibicach, którzy wspierali z całych sił nasz zespół, współpraca z Wami to ogromna przyjemność. Gratulacje dla trenera Marka za wynik i cierpliwość . Józa!

Wyniki:
Józa – LKS „Vitrum” Wola Uhruska 4:0 i 3:0
Józa – „Niedźwiadek” Chełm I 0:0 i 0:3
Józa – Kowel Wołyń 1:0 i 2:1
Józa – „Gaudium” Zamość 0:1 i 1:1
Józa – KSGCh „Kłos” 3:1 i 1:1
Józa – „Niedźwiadek” Chełm II 2:0 i 6:0
Józa – BSS Lublin 2:0 i 2:0
Strzelcy:
Eryk Żywiec 9 br. 8 as.
Kuba Malitka 5 br.
Seba Brzuzy 5 br. 4 as.
Igor Kuźnia 4 br 1 as.
Kacper Gryzik 1 br 1 as
Wojtek Wojda 1 br 1 as
Krystian Bogdanowicz 1 br
Wojtek Szewczyk 1 br
Aleks Michalski 1 as
Krzysztof Szalak 1 as

Józefovia 2006 z trenerem Markiem Rowickim


 

Józefovia 2005

Drużyna rocznika 2005 swoje mecze rozgrywała we Włodawie i reprezentowana była przez zespół Wiktora Wójcickiego. W pierwszym dniu rozgrywek zespół zwyciężył Vitrum Wola Uhruska, a następnie zremisował po bardzo zaciętym meczu z drużyną Arsenalu 4:4. Jak się okazało remis z drużyną Arsenalu (2 miejsce w całym turnieju) oraz porażka z Włodawianką Włodawa sprawiły, że zespół nie zakwalifikował do finału A i ostatecznie w niedzielę zagrał w Finale B.

Niedzielne mecze były deja vu tych z soboty. Po wysokiej wygranej z Vitrumem oraz zwycięstwem po walkowerze z drużyną Diusz Manewicze z Ukrainy zespołowi przytrafił się słabszy mecz z Gaudium Zamość. Ostatecznie ekipa trenera Wiktora zajęła 3 miejsce w finale B.

Indywidualną nagrodę za najbardziej wyróżniającego się zawodnika odebrał: Staś Pawłowski, natomiast królem strzelców turnieju (wspólnie z 2 innymi zawodnikami) został Damian Witan. 11 bramek w 8 meczach… Brawo Damian!

 

 

 

 Autor: Kresy